بهترین کشور برای خرید ملک کدام است ؟

19تیر 1401
0 نظر
بهترین کشور برای خرید ملک

خرید ملک برای شما در هر کشوری امکان پذیر نیست چرا که باید در ابتدا اقامت آن کشور را داشته باشید برای مثال شما در کشورهایی مانند استرالیا و یا کانادا تا زمانی که اقامت آن را دریافت نکرده باشید اجازه خرید ملک را ندارید ولی در این بین کشورهایی نیز وجود دارند که این امکان را فراهم کرده اند که شما با خرید ملک بتوانید اقامت موقت، دائم و یا حتی پاسپورت آن کشور را دریافت کنید.

قبرس، ترکیه، یونان، اسپانیا و… جز کشورهایی به حساب می آیند که این امکان را برای شما فراهم می کنند تا با خرید ملک و سرمایه گذاری در آنها امکان دریافت اقامت و یا حتی شهروندی آن کشور را کسب کنید. مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک در روزهای اخیر بسیار داغ شده است چرا که می توانید به راحتی و در کم ترین زمان شهروندی کشور ترکیه را دریافت کنید در این مقاله شما با بهترین کشورها برای خرید ملک آشنا خواهید شد.

بهترین کشور برای خرید ملک و دریافت اقامت

سوالی مهمی که در این بخش ایجاد میشود دقیقا همین موضوع بهترین کشور برای خرید ملک و دریافت اقامت کدام یک است؟ در بین چندین گزینه در میان کشورهای جهان کدام یک گزینه بهتری برای خرید ملک و در یافت اقامت است؟

در ابتدا باید به این نکته توجه کنید که شما با سه موضوع اقامت موقت، اقامت دائم و همچنین شهروندی روبه رو هستید و هریک از آنها شرایط متفاوتی دارد، از این رو آمادگی این را داشته باشید که برخی از کشورها با خرید ملک به شما اقامت دائم را میدهند و برخی اقامت موقت و برخی نیز کار را تمام میکنند و مستقیم شهروندی و پاسپورت را به شما می دهند.

 

بهترین کشور برای خرید ملک و دریافت اقامت

 

اما چند کشور که شرایط مناسبی دارند و در این بخش آنها را به شما معرفی خواهیم کرد شامل ترکیه، قبرس، یونان، اسپانیا، پرتغال، کشورهای دریای کارائیب، برزیل، مالت و… هستند. اما به واقع کدام یک گزینه بهتری است است برای خرید ملک؟ در ادامه این سوال را بررسی خواهیم کرد.

ارزان‌ترین کشورها برای گرفتن اقامت با خرید ملک

قیمت خرید ملک برای شما مهم است؟ بسیاری از متقاضیان به دنبال ارزان ترین کشورهای برای گرفتن اقامت از طریق خرید ملک هستند و شرایط و موقعیت کشور برایشان مهم نباشد اما ما در افشار املاک قصد داریم در این بخش به شما اطلاعات مفیدی را ارائه کنیم و ارزانترین کشورهای جهان برای خرید ملک و اخذ اقامت را معرفی کنیم:

 • کلمبیا با 200 هزار دلار
 • امارت متحد عربی (دبی) با 275 هزار دلار
 • فیجی با 125 هزار دلار
 • سنت لوسیا با 300 هزار دلار
 • آنتیگوا و باربودا با 200 هزار دلار
 • دومینیکا با 200 هزار دلار
 • لتونی با 250 هزار دلار
 • مونته نگرو با 250 هزار دلار
 • یونان با 250 هزار دلار
 • قبرس با 300 هزار دلار
 • پرتغال با 280 هزار دلار
 • مالت با 280 هزار دلار
اما کدام یک بهتر است؟ آیا شناختی از کشورهای نام برده دارید؟ میزان رشد سرمایه شما در آنها چقدر است؟ سطح کشورها، امنیت و کیفیت زندگی در آنها به چه صورتی است؟ در ازای خرید ملک به شما اقامت موقت میدهند و یا دائم آیا این کشورها به شما تابعیت و شهروندی را نیز میدهند؟ تمامی فاکتورهای ذکر شده می تواند در تصمیم گیری شما تاثیر مستقیمی داشته باشد.
ارزان‌ترین کشورها برای گرفتن اقامت با خرید ملک

شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک در خارج از کشور

تا به اینجای مقاله نکات بسیاری را در مورد خرید ملک در خارج از کشور کسب کردیم و قصد داریم پاسخ مناسبی را برای سوال بهترین کشور برای خرید ملک کدام است؟ را به شما بدهیم. میدانیم که هر کشوری برای اعطای اقامت خود قوانین و مسیرهایی را در نظر گرفته است که برخی از این کشورها خرید ملک را نیز به عنوان یک مسیر معرفی کرده اند.

همان طور که گفتیم شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک در خارج از کشور و در کشورهای دیگر کاملا متفوت است و باید به صورت دقیق هر کشوری بررسی شود، این شرایط برای برخی از کشورها فقط براساس میزان هزینه برای خرید ملک است و برای برخی از کشورها براساس نوع اقامت اعطایی به متقاضیان با یکدیگر متفاوت هستند.

شما با خرید ملک در کشوری مانند ترکیه میتوانید به صورت مستقیم شهروندی و پاسپورت این کشور را دریافت کنید ولی برای قبرس به این صورت نیست و شما فقط اقامت آن را دریافت کنید.

مزایای خرید ملک در خارج از کشور

شاید مهاجرت و اخذ اقامت از طریق خرید ملک گزینه اول برای بسیاری از متقاضیان نباشد اما برای بسیاری آخرین و یا بهترین انتخاب است. این مسیر مزایای بسیاری دارد و همین مزایا باعث شده است تا بسیاری آن را انتخاب کنند اما باید با فکر و تحقیق این مسیر را شروع کنید و ما در افشار املاک تا انتهای این مسیر در کنار شما خواهیم تا بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید. اما مزایای خرید ملک در خارج از کشور چیست؟ برخی از این مزایای شامل موارد زیر میشود :

 • سرمایه‌گذاری امن و معتبر در کشور‌های معتبر
 • دریافت اقامت برای خود و فرزندان زیر ۱۸ سال و در برخی گزینه‌ها تا ۲۷ سال
 • دریافت تابعیت برای خود و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • امکان استفاده از تمامی خدمات شهروندی در کشور موردنظر
 • امکان استفاده از پاسپورت دوم جهت سفر یه سایر کشور‌ها
 • دریافت اجازه کار همانند شهروندان درجه یک کشور
 • دریافت اجازه تحصیل در تمامی دانشگاه‌های دولتی و خصوصی

 

خرید خانه در قبرس

 

خرید ملک در ترکیه یا قبرس ؟

بدون شک ترکیه گزینه ای مناسب برای آنهایی است که سوال خرید ملک در ترکیه یا قبرس را دارند، است. قبرس از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است و سوال اکثر متقاضیان بخش شمالی قبرس است که زیر نظر ترکیه قرار دارد.

این جزیره کوچک در واقعیت اقتصاد و صنعت خاصی را ندارد و بیشتر چشم به کمک ترکیه و صنعت و توریست خود چشم دوخته است و موضوع دیگر این است که با خرید ملک در ترکیه شما شهروندی دریافت نمی کنید ولی در ترکیه شما شهروندی آن را دریافت میکنید. ترکیه در سال ها اخیر رشد بسیاری را داشته است هرچند که قبرس هم پیشرفت هایی داشته است ولی نمی توان آن را با ترکیه مقایسه کرد.

 

خرید ملک در دبی

 

خرید ملک در ترکیه یا دبی ؟

چرا دبی را باید با ترکیه مقایسه کرد؟ خرید ملک در ترکیه یا دبی ؟ کدام یک مناسب تر است؟ پاسخ به این سوال کمی دشوار است چرا که هریک نسبت به دیگری برتری هایی دارد شاید اگر کشور مانند قبرس مورد سوال شما بود بلافاصله میگفتیم ترکیه ولی اگر کمی صادق باشیم باید بگوییم دبی نیز برتری هایی نسبت به ترکیه دارد اگر شما به دنبال آب و هوای مناسب هستید بدون شک ترکیه و هزینه زندگی برای شما مهم است حتما ترکیه چرا که نسبت به دبی ارزان تر است.

دبی شهری بسیار مدرن و پیشرفته تری است ولی شما نمی توانید با خرید ملک پاسپورت و اقامت آن را دریافت کنید و از طرفی قیمت خانه در این در مکان اصلا قابل مقایسه نیست و در مجموع باید بگوییم اگر سوال شما صرفا در رابطه با خرید ملک است حتما ترکیه گزینه مناسبی است چرا که هم ارزان تر است و هم به شما اقامت خود را می دهد.

پیام بگذارید