سفارت ترکیه در ایران کجاست ؟

24مرداد 1401
0 نظر
سفارت ترکیه در ایران

سفارت هر کشور، نمایندگی آن در سایر نقاط جهان به حساب می‌رود که افراد برای اخذ ویزای آن باید مدارک خود را به منظور اخذ تاییدیه‌های مختلف ارائه دهند. در کنار این امر، زمانی که شهروندان یا افراد دارای اقامت دائم آن با مشکلاتی در کشورهای دیگر مواجه شوند، می‌توانند با مراجعه به سفارت کمک‌های مختلفی را از سوی دولت خود دریافت کنند. اگر قصد مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت و یا ویزای آن را دارید، بدون شک آشنایی با سفارت ترکیه در ایران می‌تواند به شما در طی کردن مسیر مد نظر کمک شایانی به حساب بیاید.

در روند بیان شده افراد بهتر است وظایف، بخش‌ها، نحوه اخذ وقت قبلی برای مراجعه حضوری، کنسولگری‌ها در شهرهای مختلف ایران و مواردی از این قبیل آشنایی پیدا کنند. آیا موضوعات بیان شده برای شما جذاب هستند؟ در این صورت تا انتهای این مطلب با تیم حقوقی افشار املاک ترکیه همراه باشید.

سفارت ترکیه در ایران و تاریخچه آن

در سال 1853 سفارت ترکیه در ایران تاسیس شد. هدف از این کار بهبود روابط دیپلماتیک و سیاسی دو کشور بود که تاثیرات مثبتی را از خود بر جای گذاشت. شاید برای شما جالب باشد که بنا بر گفته‌های منابع ایرانی، این تاسیس 2 سال قبل یعنی در سال 1851 صورت پذیرفته بود. این نمایندگی که مساحتی بالغ بر 65000 متر مربع دارد، در سال 1877 در زمان ماموریت منیف پاشا خریداری شد. ساختمان اداری و اقامتی در همین زمین در تهران ساخته شدند که هر دوی آنها در سال 1939 مورد استفاده قرار گرفتند.

شاید برای شما جالب باشد که کشور مورد بحث در گذشته کنسولگری‌های بیشتری در شهرهای بوشهر، خراسان، جلفا، همدان، کرمانشاه، رشت، مشهد، تبریز و ارومیه داشت که امروزه در سه مورد آخر نمایندگی‌های خود را حفظ کرده است. در ادامه و برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با موضوع مورد بحث، به معرفی کلی آن، کنسولگری‌های مختلف و راه‌های ارتباطی موجود خواهیم پرداخت.

معرفی کلی سفارت ترکیه در ایران و وظایف آن

سفارت ترکیه و یا هر کشور دیگری زیر نظر سفیر به فعالیت‌های مختلفی می‌پردازد. مقام بعدی پس از سفیر، کار دار است که جا نشین او به حساب می‌رود. در کنار این افراد که سران این اداره به حساب می‌روند کارمندانی که توانسته باشند تاییدیه این سیستم را اخذ کنند در آن مشغول به فعالیت هستند که معمولاً حساسیت خاصی بر روی ملیت آنها وجود ندارد. شاید برای شما جالب باشد که قسمتی از خاک هر کشور، سفارتخانه آن در نقاط مختلف جهان به شمار می‌رود. ممکن است به هنگام آشنایی با موضوع مورد بحث، نام کنسولگری به گوش شما خورده باشد.

پیشنهاد میکنم این مطلب رو حتما بخونید  اقامت ترکیه

مکانی که در آن نمایندگان دیپلمات کشوری مستقر هستند و حیطه عملی کمتری نسبت به شعبه اصلی که در پایتخت واقع شده دارد این گونه نامیده می‌شود. در ایران به دلیل وجود مساحت بالا، برای انجام برخی امور علاوه بر شعبه اصلی که در تهران واقع شده است، کنسولگری‌هایی در شهرهای مختلف نظیر تبریز، ارومیه و مشهد پای گذاری شده‌اند که در ادامه به بررسی آدرس‌های آنها خواهیم پرداخت.

سفارت ترکیه در تهران

بر اساس اطلاعات ارائه شده در سایت دولتی ترکیه سفارت این کشور در خیابان فردوسی تهران، پلا ک 337 واقع شده است. اگر در این شهر و یا مناطق نزدیک آن به سر می‌برید می‌توانید با اخذ وقت قبلی برای انجام امور مد نظر خود به آن مراجعه کنید. شاید نیاز شما از طریق برقراری ارتباط با این بخش حل شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نداشته باشید. برای این کار قادر هستید از طریق تلفن‌های00982133118997، 33115299009821، 00982133115351 و 00982135951100 (سانترال) برای این کار استفاده کنید.

در کنار تلفن، فکس 00 98 21 3 311 79 28 و ایمیل embassy.tehran@mfa.gov.tr راه‌های ارتباط دیگری به شمار می‌روند که ممکن است برای شما کار آمد باشند. اگر به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با موضوع مورد بحث علاقه‌مند هستید، کافی است به سایت سفارت ترکیه در ایران با کلیک کردن بر روی نام آن مراجعه کنید.

کنسولگری ترکیه در تبریز

کنسولگری تبریز برای آن که ساکنین این شهر به راحتی بتوانند برخی امور را به انجام برسانند و ملزم به سفر به تهران نشوند، تاسیس شده است؛ البته لازم به ذکر است که نزدیکی این شهر به کشور بیان شده و تسهیل در برخی امور تجاری یکی از دلایل دیگر راه اندازی آن به شمار می‌روند. اگر قصد مراجعه حضوری به این بخش را دارید باید به خیابان ولی عصر، خیابان فروغی فلکایی همافر، کوچه فرهنگیان، پلاک 8 مراجعه کنید. همچنین تلفن‌های 984133271882 و 984133271883 را می‌توان به عنوان بهترین راه ارتباطی معرفی کرد.

در صورتی که قصد مراجعه حضوری به این مرکز را دارید قادر هستید با مراجعه به سایت کنسولگری تبریز از بخش اخذ زمان مراجعه استفاده کنید. برای ارسال مدارک و اسناد به این نمایندگی ترکیه می‌توانید از فکس 984133324907  و یا ایمیل consulate.tebriz@mfa.gov.tr نیز بهره ببرید.

کنسولگری ترکیه در تبریز

کنسولگری ترکیه در ارومیه

اگر در ارومیه و یا مناطق اطراف آن به سر می‌برید و قصد مسافرت به ترکیه یا انجام مراوداتی با آن را دارید، بهتر است به کنسولگری این کشور در همین شهر واقع در خیابان دکتر بهشتی، پلاک 30 مراجعه کنید. بهترین راه‌های برقراری ارتباط با این بخش را می‌توان استفاده از تلفن، فکس و ایمیل دانست. برای این کار تلفن 00984433478770، فکس 00984433469595 و ایمیل consulate.urmia@mfa.gov.tr در دسترس شما قرار گرفته‌اند. در صورت علاقه‌مندی به اخذ زمان مراجعه حضوری می‌توانید از سایت کنسولگری ترکیه در ارومیه با کیلیک کردن بر روی نام آن استفاده کنید.

کنسولگری ترکیه در مشهد

مشهد یکی از شهرهای دیگری است که کشور مورد بحث برای تاسیس مقری به منظور ارائه خدمات مختلف آن را انتخاب کرده است. در صورتی که قصد مراجعه به این بخش را دارید، باید به سرکنسولگری ترکیه مشهد، هتل هما 2، خیابان خیام مراجعه کنید. این آدرس شاید برای شما عجیب به نظر برسد اما تنها آدرس رسمی اعلام شده توسط سایت رسمی این کشور است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق تلفن‌های 985137688859 و ایمیل consulate.mashhad@mfa.gov.tr استفاده کنید.

بخش صدور ویزای سفارت ترکیه در ایران

یکی از مهم‌ترین بخش‌های موجود در این سفارت را می‌توان بخش صدور ویزا به حساب آورد. شاید اندکی با روند ورود به کشور مورد بحث آشنایی داشته باشید و بدانید که برای ورود به آن نیازی به اخذ ویزا ندارید. حال ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که قسمت بیان شده چه کاربردی دارد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم، تنها برای ورود با مقاصد توریستی به ترکیه نیازی به اخذ ویزا نیست؛ اما برای اشتغال، تحصیل و سایر امور باید با ارائه مدارکی مختلف ویزای مناسب را اخذ کنید.  در این مرحله است که نقش این قسمت به چشم می‌آید.

پیام بگذارید