سفارت ایران در ترکیه کجاست ؟

23مرداد 1401
0 نظر
سفارت ایران در ترکیه کجاست ؟

سفارت، کنسولگری و سرکنسولگری اسامی آشنایی برای آن دسته از افرادی هستند که به کشوری خارجی مهاجرت کرده‌اند و یا قصد انجام این کار را دارند. آشنایی با مکان این ادارات در مقصد نهایی می‌تواند به مهاجران در انجام برخی امور و دریافت کمک‌های مختلف تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد. ترکیه به عنوان نزدیک‌ترین کشور اروپایی به ایران به عنوان درهای برقراری ارتباط با این قاره به حساب می‌رود. در سال‌های اخیر به دلیل وجود فرصت‌های مختلف برای اخذ اقامت و شهروندی این کشور نظیر خرید ملک، افراد بسیاری دست به مهاجرت به ترکیه زده‌اند. اگر شما نیز قصد این اقدام را دارید، شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که اگر به هنگام اقامت مشکلی در زمینه‌های مختلف نظیر امور حقوقی برایتان پیش آمد بهترین روش رفع آن چیست؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم استفاده از خدمات مشاوران حقوقی و در صورت نیاز مراجعه به سفارت بهترین گزینه‌های پیش روی شما خواهند بود. اگر به استفاده از خدمات ارائه شده در سفارت ایران در ترکیه علاقه‌مند هستید، بهتر است اطلاعاتی در ارتباط با آن به دست آورید؛ برای این کار تنها کافی است تا انتهای این مطلب با آژانس افشار املاک همراه باشید.

وظایف سفارت ایران در ترکیه

در قسمت قبل یکی از وظایف سفارت ایران در ترکیه را بیان کرده‌ایم. حال شاید برای شما این پرسش به وجود آمده باشد که خدمات ارائه شده در این سازمان شامل چه مواردی می‌شوند؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم ثبت ولادت و صدور شناسنامه ایرانی، امور کلی مربوط به اسناد شناسایی ایران، ثبت ازدواج یا طلاق، امور مربوط به ثبت فوت و یا انتقال جسد و رسیدگی به انحصار وراثت، بررسی خروج غیر مجاز، صدور گواهی‌های مختلف نظیر عدم سوء پیشینه، ابلاغ اوراق و احکام قضایی، انجام امور قضایی و تایید اسناد برخی از خدمات این سازمان هستند. در کنار موارد بیان شده منتشر کردن توصیه نامه‌ها و بخشنامه‌ها ابلاغی وزارت امور خارجه برای کمک به ایرانیان مقیم و انجام امور دیپلماتیک مختلف نیز برخی از سایر اموری به شمار می‌روند که این نمایندگی انجام می‌دهد.

پیشنهاد میکنم این مطلب رو حتما بخونید  مهاجرت به ترکیه

توصیه‌های وزارت امور خارجه به مهاجران و مسافران ترکیه

همان‌طور که در بخش قبل بیان کردیم، ارائه توصیه نامه‌های مختلف برای مهاجران به منظور جلوگیری از مواجه شدن آنها با مشکلات مختلف یکی از اموری است که توسط این اداره به انجام می‌رسد. این موارد در تاریخ‌ها و شرایط مختلف متفاوت خواهند بود. برای آشنایی شما عزیزان با آخرین ابلاغیه‌ها در ادامه برخی از آنها را در قالب جدولی ارائه کرده‌ایم.

 

شماره عنوان چکیده متن تاریخ
1 توصیه‌های کلی

بهتر است پس از ورود به ترکیه از حضور در مراکز پر جمعیت و ازدحام خود داری کنید. یکی از مسائلی که باعث به وجود آمدن حساسیت‌ها و حتی مشکلاتی خواهد شد، تردد در نزدیکی مرزهای ترکیه با سایر کشورهاست که حتی الامکان نباید انجام شود. مسافران بهتر است برای تبدیل ارزهای خود از مراکز مجاز و صرافی‌ها استفاده کنند و به سراغ دفاتر و ارائه دهندگان خدمات اقامتی و گردشگری نروند. به هیچ وجه به صورت دسته جمعی با افراد ناشناس اقدام به کرایه منزل ننمایید. بر اساس اعلام دولت این کشور محدودیت‌هایی نظیر ماسک زدن در فضای بسته و باز به جز بیمارستان‌ها لغو شده‌اند. در پی این اتفاق فعلاً نیازی به ارائه تست‌های کرونا و کارت‌های واکسیناسیون نیست. اتباع ایرانی می‌توانند به مدت 3 ماه در بازه‌های زمانی 180 روزه در کشور مورد بحث اقامت داشته باشند و بر اساس رژیم لغو روادید، ماموران مرزی اجازه ورود افراد با پاسپورت دارای اعتبار زیر 6 ماه را نخواهند داد. در صورتی که به فکر اقامت بیش از حد مجاز بیان شده افتاده‌اید، بهتر است بدانید که با انجام این کار مجرم شناخته شده، محکوم به پرداخت 3200 لیر جریمه نقدی و پس از اخراج از ترکیه حق نخواهید داشت تا به مدت 5 سال به آن وارد شوید. استفاده از بیمه‌های مسافرتی معتبر برای جلوگیری از متحمل شدن مخارج درمان سنگین یکی از امور ضروری به حساب می‌رود.

1401/05/06
2 توصیه‌های امنیتی

از عکس و فیلم برداری از افراد بدون اجازه آنها اکیداً خودداری کنید. به غیر از افراد عکاسی و فیلم‌برداری از برخی اماکن نظیر مراکز نظامی، امنیتی و فرودگاه‌ها برای شما مشکل ساز خواهد شد. تردد در مرزهای این کشور بدون داشتن ویزا یا مدارک ورود به همسایه‌های مرتبط به خصوص عراق و سوریه امری چالش برانگیز و خطرناک است.

1401/05/06
3 توصیه‌ها و قوانین و مقررات گمرکی

آشنایی با قوانین سقف بار و رعایت آن به هنگام ورود و خروج یکی از امور الزامی به حساب می‌رود. عبور از حدود تعیین شده با پرداخت جریمه و حق گمرک همراه خواهد بود. برخی کالاها نظیر مواد مخدر، سیگار، تنباکو داروهای گیاهی و بدون نسخه، ارز و کالاهای قیمتی نظیر جواهرات در دسته اقلام ممنوعه قرار می‌گیرند.

1401/05/06
4 توصیه‌های مربوط به ایمنی و امنیت

 قبل از استفاده از وسایل نقلیه حتماً بلیط تهیه نمایید و در حین جا به جایی حداکثر تلاش خود  را جهت حفظ و محافظت از مدارک، پول و وسایل همراهتان داشته باشید.

1401/05/06
5 توصیه‌های تجاری اقتصادی و مربوط به ارز رایج

ارز نقد همراه باید در صرافی‌های معتبر و دارای مجوز چنج شوند تا از بروز مشکلاتی نظیر متهم شدن به قاچاق ارز جلوگیری شود. از اعتماد کردن به افراد مختلف حتی ایرانی زبان‌ها در این زمینه خودداری کنید تا اسیر افراد سودجو نشوید.

1401/05/06

ساعات کاری سفارت ایران در ترکیه

آشنایی با ساعات کاری سفارت ایران در ترکیه می‌تواند برای مراجعین بسیار مفید باشد؛ زیرا دید کاملی نسبت به زمان‌هایی که می‌توانند با مراجعه به آن از خدمات مختلف بهره‌مند شوند به دست خواهند آورد. وزارت امور خارجه در سایت رسمی خود آخرین اطلاعات را در ارتباط با این موضوع قرار می‌دهد که جدیدترین موارد منتشر شده را در جدول زیر مشاهده خواهید کرد.

شماره عنوان بخش (کنسولی/سفارت) روز/روزهای هفته ساعت کاری
1 ساعات کار سفارت  دوشنبه تا جمعه 8:30 – 13،14:30 – 17:30
2 ساعات کار بخش کنسولی  دوشنبه تا پنجشنبه 8:30 – 12
3 ساعات کار بخش کنسولی جمعه  8:30 – 11، 15 – 17

بخش‌های مختلف سفارت ایران در ترکیه

سفارت ایران در ترکیه از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که هر یک وظایفی خاص را بر عهده دارند. اگر بخواهیم به معرفی مهم‌ترین این موارد بپردازیم، باید به بخش‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، خبری و کنسولگری اشاره داشته باشیم. بسته به زمینه‌ای که قصد کسب اطلاعات در ارتباط با آن را دارید یا می‌خواهید فعالیت خاصی را انجام دهید، بهتر است به بخش اختصاصی آن در سایت رسمی این نمایندگی مراجعه کنید. آیا به دنبال روشی برای دسترسی آسان به تمامی موارد بیان شده هستید؟ در این صورت تنها کافی است به صفحه اصلی سایت سفارت ایران در آنکارا با کلیک کردن بر روی نام آن مراجعه کنید.

راه‌های ارتباطی با سفارت ایران در ترکیه

برای برقراری ارتباط با سفارت ایران در ترکیه، مواردی نظیر مراجعه حضوری، استفاده از تماس تلفنی و سامانه پرسش بهترین مسیرهای ممکن هستند. اگر به دنبال یافتن پاسخ پرسش‌های خود از طریق برقراری تماس هستید، در این صورت می‌توانید از شماره  +90 312 468 28 21 در ساعاتی مشخص استفاده کنید. در صورتی که موفق به اقدام بیان شده نشوید و به دنبال روش مناسب دیگری هستید، سامانه پرسش بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود. برای مشاهده و انتقال به این سامانه تنها کافی است بر روی نام آن کلیک کنید. در صفحه مورد بحث قادر خواهید بود تا پس از ثبت نام و ورود به پروفایل خود سوالاتتان را مطرح کنید، با اطلاعیه‌ها، خدمات کنسولی و پرسش‌های متداول آشنا شده و در صورت نیاز به کمک، راهنمای قرار داده شده را مطالعه نمایید.

توییتر : IraninIstanbul@

سامانه پرسش

تلگرام : IranconsulateIstanbul@

اینستاگرام : iraninistanbul@

ایمیل : iranconsulate.ist@mfa.gov.ir

سفارت ایران در ترکیه کجاست؟

یافتن محل حدودی سفارت ایران در ترکیه کار دشواری نیست زیرا معمولاً تمامی سفارت‌ها در پایتخت کشورهای میزبان قرار گرفته‌اند؛ بر همین اساس این سازمان در پایتخت، یعنی آنکارا واقع شده است. اگر به دنبال اطلاع از محل دقیق این ساختمان اداری هستید، بهترین راه استفاده از گوگل مپ است. برای مشاهده لوکیشن سفارت ایران در ترکیه به صورت دقیق در این پلتفرم تنها کافی است بر روی نام آن کلیک کنید. آیا در آنکارا اقامت ندارید و مراجعه به این شهر برای شما دشوار است؟ در این صورت می‌توانید از خدمات سرکنسولگری استانبول بهره ببرید.

از آنجایی که استانبول یکی از شهرهای مهم و محبوب این کشور به شمار می‌رود و ایرانیان بسیاری نیز در آن اقامت دارند و یا برای مقاصد مختلف به این شهر سفر می‌کنند، ممکن است افراد زیادی به این نمایندگی مراجعه کنند؛ پس بهتر است قبل از مراجعه حضوری به سراغ استفاده از سایر راه‌های ارتباطی بروید. در زیر مواردی نظیر آدرس صفحه‌های توییتر، اینستاگرام، کانال تلگرام، پست الکترونیکی و سامانه پرسش قرار داده شده‌اند؛ علاوه بر موارد بیان شده می‌توانید از طریق شماره تلفن 33-00902125138230 نیز در ساعات 14 تا 16 با کارشناسان تماس حاصل نمایید.

پیام بگذارید