آزمون تومر ترکیه

18مهر 1401
0 نظر
آزمون تومر ترکیه

آیا به ادامه تحصیل در مراکز معتبر علمی خارجی علاقه‌مند هستید؟ در این صورت باید به دنبال دانشگاه‌ها و مدارسی باشید که شرایط مد نظرشان برای پذیرش دانشجو با وضعیت شما تطبیق بالایی داشته باشد. به هنگامی که فرد بدون همراه داشتن خانواده وارد کشوری جدید شود، بدون شک فشارهای مختلفی به او وارد خواهند شد که باعث می‌شود اشتیاق بالایی برای سفر به وطن داشته باشد؛ اینجاست که فاصله مناطق با یکدیگر بسیار خود را نشان خواهد داد.

ترکیه یکی از همسایه‌های ایران به حساب می‌رود که شرایط رفاهی مناسب و مراکز علمی شناخته شده‌ای در سطح جهان دارد. اگر مهاجرت به این مقصد برای دستیابی به هدف فوق  مد نظر شماست، بهتر است با آزمون تومر ترکیه آشنایی پیدا کنید زیرا نقشی تاثیر گذار در این روند خواهد داشت. مشاوران افشار املاک برای یاری رساندن به شما در این مسیر، دست به نگارش این مطلب زده‌اند پس تا انتها ما را همراهی کنید.

آزمون تومر ترکیه چیست ؟

Tomer آزمونی زبان به حساب می‌رود که برای دانشگاه‌های ترکیه از اهمیت بالایی برخوردار است. کسانی که قصد سپری کردن دوره‌هایی را به زبان ترکی در موسسات این کشور دارند و به به نوعی مهاجرت تحصیلی به ترکیه را در برنامه خود دارند، باید به منظور اثبات توانایی و تسلط بالایشان بر آن در آزمون تومر شرکت کرده و نمرات قابل قبولی را اخذ کنند. این موضوع به قدری مهم حائز اهمیت به شمار می‌رود که یکی از شروط اصلی پذیرش دانشجو در برخی از مراکز، ارائه مدرک  آن با سطحی خاص در نظر گرفته شده است.

آیا قصد دارید تا روند آمادگی برای Tomer را آغاز کنید؟ در این صورت باید نسبت به نحوه برگزاری، مراکز آموزشی، روند و مخارج ثبت نام، بخش‌ها و سطوح مختلفش اطلاعاتی را به دست آورید. سعی ما بر آن بوده تا در ادامه همین مقاله اطلاعاتی پیرامون تمامی مواردی که به آنها اشاره کردیم را در قالب قسمت‌هایی جداگانه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

 

نحوه آمادگی برای آزمون Tomer ترکیه

 

نحوه آمادگی برای آزمون Tomer ترکیه

اگر پس از معرفی تست مورد بحث به دنبال روش هایی کار آمد به منظور آمادگی هر چه بیشتر و بهتر برای شرکت در آزمون Tomer ترکیه هستید، بهتر است به شما این پیشنهاد را بدهیم که از خدمات کلاس‌های آموزش زبان ترکی در داخل و حتی خارج از کشور استفاده کنید. در اکثر شهرهای ایران آموزشگاه‌های مختلف و معتبری قرار دارند که می‌توانید به راحتی و با شرکت در کلاس‌های آنها خود را به خوبی برای این تست آماده کنید.

اگر بیس و پایه مناسبی دارید، بهتر است با اخذ ویزای توریستی وارد این کشور شوید و در موسسات معتبر دوره‌های زبان ترکی را سپری کنید. موضوعی که به هنگام انجام این کار بسیار مهم است، فراهم کردن محیطی مناسب برای اقامت به حساب می‌رود. پیشنهاد ما به شما عزیزان برای رفع این نیاز، خرید ملک در ترکیه و حتی اخذ اقامت دائم این کشور با اقدام بیان شده است. در این مسیر مشاوران افشار املاک می‌توانند به شما عزیزان کمک شایانی کنند پس بهتر است با ما در ارتباط باشید.

برگزاری آزمون تومر ترکیه

آزمون تومر ترکیه در کشورهای مختلفی نظیر ایران برگزار می‌شود. اگر قصد دارید که این تست را در کشورمان پشت سر بگذارید، بهتر است به دنبال آگاهی از زمان و مکان دقیق آن از طریق مراجع اصلی باشید. در ترکیه شهرهایی نظیر آنکارا، استانبول، ازمیر و امثال آنها میزبان این امتحان هستند؛ در صورتی که برای آمادگی به کشور بیان شده سفر می‌کنید، بهتر است یکی از مراکز تعیین شده را برای شرکت در این آزمون انتخاب کنید. معمولا فاصله تاریخ‌های Tomer به صورت ماهانه تعیین می‌شوند.

 

برگزاری آزمون تومر ترکیه

 

بخش های مختلف و سیستم نمره دهی آزمون تومر ترکیه

یکی از امور ضروری به هنگام آماده سازی برای شرکت در آزمون تومر ترکیه، آشنایی با بخش‌های مختلف آن است. این تست دارای 5  قسمت است که در مجموع داوطلب می‌تواند 100 امتیاز از آن به دست آورد. درک مطلب، خواندن، مکالمه، توضیح شفاهی و توضیح کتبی بخش‌هایی هستند که در کنار یکدیگر Tomer را تشکیل می‌دهند.

برای آن که مهارت داوطلبان در درک مفاهیم سنجیده شود، درک مطلب طراحی شده است و حداکثر هر فرد می‌تواند از آن 25 امتیاز به دست آورد. خواندن به زبان ترکی یکی از مهم‌ترین مواردی است که برای تحصیل در دانشگاه‌ها به آن نیاز پیدا خواهید کرد؛ به همین سبب نیز امتیازی مشابه بخش قبل برای آن در نظر گرفته شده است.

اگر بتوانید مفاهیم را به صورت کتبی و به خوبی توضیح دهید، 25 امتیاز دیگر را می‌توانید از بخش مربوطه به دست آورید. مکالمه و توضیح شفاهی نیز با داشتن 15 و 10 امتیاز، سایر بخش‌هایی هستند که برای بالاتر بردن نمره نهایی باید به آنها تسلط پیدا کنید. در حین Tomer هر شرکت کننده باید به 100 پرسش در مدت زمان 240 دقیقه پاسخ دهد.

انواع آزمون تومر ترکیه و سطوح مختلف آن

آزمون تومر ترکیه دارای دو نوع Sertifika و Diploma است که هر یک کاربرد خاص خود را دارند. اگر قصد دارید تا در اسرع وقت مدرکی رسمی برای نشان دادن میزان تسلط خود اخذ کنید، بهتر است به سراغ نوع اولی بروید. درصورتی که محدودیت زمانی خاصی ندارید، می‌توانید با شرکت در نوع Dploma به هدف خود برسید.

 

انواع آزمون تومر ترکیه و سطوح مختلف آن

 

بسته به نمره‌ای که اخذ خواهید کرد، در یکی از سطوح A1، A2، B1، B2، C1 و یا C2 قرار خواهید گرفت. اگر بخواهیم به صورت کلی مسیری را برای آشنایی با سطح‌های مختلف به شما عزیزان معرفی کنیم، باید بگوییم که A1 نشان دهنده مقدماتی‌ترین میزان آشنایی و C2 بیشترین سطح تسلط بر زبان ترکی است.

هزینه ثبت نام در آزمون تومر ترکیه

 یکی از مواردی که قبل از ثبت نام در آزمون‌های خارجی باید به آن توجه داشته باشید، مخارج ثبت نام در آنهاست. اگر قصد شرکت در آزمون تومر ترکیه را دارید، بهتر است بدانید که مبلغ مد نظر سازمان برگزار کننده برای انواع مختلف آن متفاوت است.  اشخاصی که در نوع sertifika ثبت نام می‌کنند باید چیزی در حدود 150 یور بپردازند. این درحالی است که مبلغ مورد بحث برای diploma تقریبا 100 یورو در نظر گرفته شده است. اگر قصد امتحان دادن در ترکیه را دارید، بهتر است مخارج سفر و اقامت در کشور بیان شده را نیز در نظر بگیرید.

پیام بگذارید