سوالات مصاحبه اقامت ترکیه

21مرداد 1401
0 نظر
سوالات مصاحبه اقامت ترکیه

ترکیه به عنوان همسایه‌ای که پولی با ارزش نزدیک به ریال دارد و سطح رفاه بیشتری را برای شهروندان و افراد مقیم خود فراهم کرده، یکی از گزینه‌های مناسب برای مهاجرت به حساب می‌آید. با داشتن اقامت و شهروندی آن قادر خواهید بود تا به راحتی هر چه بیشتر از کشورهای مختلف جهان بازدید کرده و از فرصت‌های مختلف نظیر اخذ اقامت و زندگی در بهترین نقاط با شرایطی آسان‌تر بهره‌مند شوید. روش‌های مختلفی برای دستیابی به این مهم پیش روی علاقه‌مندان قرار دارد که یکی از آنها سرمایه گذاری از طریق خرید ملک است.

نکته مشابهی که میان تمامی این مسیرها وجود دارد را می‌توان الزام به شرکت در مصاحبه اقامت ترکیه دانست. بسیاری از افراد نسبت به این روند اطلاعاتی ندارند و همین نیز باعث نگرانی هرچه بیشتر آنها شده است. در صورتی که شما قصد آشنایی با مصاحبه اقامت و سوالات آن را دارید، تنها کافی است تا انتهای این مطلب با آژانس املاک افشار همراه باشید زیرا قصد داریم آن را از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار دهیم.

مصاحبه اقامت ترکیه

کسانی که برای اخذ اقامت ترکیه اقدام می‌کنند، باید برای تایید یا رد نهایی درخواستشان با افسر سفارت این کشور مصاحبه‌ای را داشته باشند. معمولاً این افراد ملزم هستند به صورت حضوری به سفارت این کشور با همراه داشتن مدارکی مشخص مراجعه کنند. در این ملاقات سوالات مختلفی از درخواست دهنده خواهد شد که از طریق پاسخ‌های داده شده، افسر تصمیم نهایی را در ارتباط با داشتن و یا نداشتن صلاحیت اتخاذ خواهد کرد. نکته‌ای که در ارتباط با کلیات این پرسش‌ها باید به آن اشاره داشته باشیم متفاوت بودن آنهاست؛ اما این به چه معناست؟

برای شفاف سازی هر چه بیشتر باید بگوییم، بسته به روشی که از طریق آن دست به اقدام زده‌اید، به عنوان مثال سرمایه گذاری، تحصیلی، کاری و … زمینه و محوریت کلی این سوالات تا حدودی متفاوت خواهند بود. تا به اینجا اطلاعاتی را در ارتباط با کلیات این ملاقات و مسائل مرتبط با آن ارائه دادیم؛ اما شاید برای شما پرسش‌هایی نظیر چگونه زمان آن تعیین می‌شود؟ برای ورود به این روند چه اقداماتی را باید انجام داد؟

به وجود آمده باشد. زمانی که شخص قصد پا نهادن در این مسیر را دارد، ابتدا باید وقت ملاقات یا مصاحبه را اخذ کند. برای این کار متقاضی ملزم خواهد بود تا به سایت دولتی e-ikamet مراجعه و روندی نه چندان دشوار را طی کند تا پروفایل کاربری‌اش را ایجاد و درخواست راندوو دهد. آیا جزئیات بیشتر اخذ وقت مصاحبه اقامت ترکیه برای شما جذاب شده است؟ در این صورت قسمت بعدی را از دست ندهید.

پیشنهاد میکنم این مطلب رو حتما بخونید  اقامت ترکیه

مراحل دریافت زمان مصاحبه اقامت ترکیه

در قسمت قبل بیان کردیم که اولین گام در این  مسیر مراجعه به سایت e-ikamet و ورود به پروفایل کاربری است. (تنها کافی است بر روی نام سایت کلیک کنید تا به آن منتقل شوید) در این سایت قسمت‌هایی نظیر ارائه درخواست اقامت برای اولین بار، تمدید مجوز اقامت، درخواست انتقال اجازه اقامت و مشاهده نتایج وجود دارند که اولین گزینه برای کاربرد مورد بحث مناسب است. در مرحله بعدی نوبت به انتخاب نوع درخواست از بین برنامه جدید، ادامه و یا مشاهده نتیجه درخواست می‌رسد که در این بخش نیز باید گزینه اول را انتخاب نمایید.

پس از انجام این امور زمان آن فرا می‌رسد تا به تکمیل راندوو بپردازید. راندوو همان فرم اخذ وقت مصاحبه است که از بخش‌های مختلفی تشکیل شده و تکمیلش کاری دشوار نیست. پس از طی کردن گام‌های بیان شده نتیجه نهایی از طریق ایمیل برای شما راسال می‌شود و یا قادر خواهید بود در صفحه اصلی سایت مورد بحث و قسمت نمایش نتایج پاسخ نهایی را مشاهده کنید.

 

مراحل دریافت زمان مصاحبه اقامت ترکیه

 

به هنگام شرکت در مصاحبه اقامت ترکیه چه مدارکی را باید به همراه داشت؟

کسب اطلاع از مدارک مورد نیاز برای مصاحبه اقامت ترکیه کاری بسیار مهم و حیاتی است. زمانی که مراحل بیان شده در قسمت قبل را پشت سر گذاشتید، در صورت موفقیت آمیز بودن آنها ایمیلی را دریافت خواهید کرد که روز و زمان مصاحبه در آن ذکر شده‌اند؛ علاوه بر این موارد اسنادی که باید به هنگام مراجعه حضوری با خود داشته باشید نیز به شما اطلاع رسانی می‌شوند که یکی از مهم‌ترین آنها اسناد شناسایی (هویتی) است.

اگر متقاضی در کشور مقصد باشد باید مدارک نشان‌دهنده وضعیت اقامت خود را نیز ارائه کند. در ادامه برخی از اسنادی که در بیشتر منابع آنها را به عنوان موارد ضروری معرفی کرده‌اند مشاهده خواهید کرد.

 • 4 عکس پرسنلی
 • شماره مالیاتی (در صورت داشتن)
 • فیش پرداختی هزینه‌های اداره مهاجرت
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • اجاره نامه، سند آپارتمان یا رسید رزرواسیون هتل

 

سوالات مصاحبه اقامت ترکیه کدامند؟

 

سوالات مصاحبه اقامت ترکیه کدامند؟

تا به اینجا با کلیات این اقدام آشنا شده‌اید و اکنون نوبت به آن رسیده تا به موضوع اصلی بپردازیم. سوالات مصاحبه اقامت ترکیه به صورت کلی به چندین دسته تقسیم بندی می‌شوند که از جمله آنها می‌توان به تمکن مالی و محل زندگی اشاره کرد. همان‌طور که بیان کردیم، بسته به نوع اقامت سوالات مطرح شده نیز ممکن است متفاوت باشند. در ادامه این بخش برخی از متداول‌ترین این پرسش‌ها را مشاهده خواهید کرد.

 • هدف شما از اقامت در ترکیه چیست؟
 • در مدت زمان اقامتتان قصد دارید چه اموری را انجام دهید؟
 • آیا توانایی تامین مخارج خود را به صورت کامل دارید؟
 • آیا قصد دارید پس از اخذ اقامت در این کشور مشغول به کار شوید؟
 • توانایی اشتغال در چه زمینه‌هایی را دارید؟
 • به هنگام حضورتان در ترکیه قصد دارید در چه محیطی زندگی کنید؟
 • آیا برای اقامتتان هتل رزرو کرده‌اید؟
 • چرا این کشور را برای اقامت انتخاب کرده‌اید؟
 • آیا بیمه مسافرت یا خدمات درمانی معتبر دارید؟
 • آیا سند مالکیت، کپی اجاره نامه و یا رسید رزرواسیون هتل را دارید؟
 • چه اشخاصی قصد مسافرت با شما را دارند؟
 • چه کسانی با شما زندگی می‌کنند؟

در صورت شرکت نکردن در وقت مصاحبه اقامت ترکیه می‌توان برای اخذ مجدد آن اقدام کرد؟

بله. پس از طی کردن مراحل و مشخص شدن تاریخ و زمان مصاحبه اقامت ترکیه شاید به دلیل رخ دادن اتفاقات غیر قابل پیش بینی و یا عدم آمادگی نتوانید در موعد مقرر به محل تعیین شده مراجعه کنید. اگر محدودیت زمانی خاصی ندارید، نیازی به نگرانی نیست؛ زیرا اداره مهاجرت این کشور برای افرادی که دچار این وضعیت می‌شوند راه حلی اندیشیده است. این اشخاص ملزم هستند تا 2 هفته منتظر بمانند و پس از آن روند قبلی را طی کنند تا در صورت دریافت ایمیل موافقت با درخواستشان از فرصت دوباره به وجود آمده بهره ببرند.

طی کردن روند اخذ اقامت ترکیه چه مزایایی را دارد؟

تقریباً تا به اینجای مطلب به صورت کامل اطلاعاتی را در ارتباط با مصاحبه اقامت ترکیه و سوالات مطرح شده در آن ارائه کردیم. حال ممکن است برای شما این پرسش به وجود آمده باشد که گذر از موانع و مراحل پیش رو چه مزایایی را به همراه خواهد داشت؟

در صورت موفقیت در این روند شما قادر خواهید بود بدون مشکل حساب‌های بانکی به نام خودتان در ترکیه افتتاح کنید و بدون مشکل مراودات مالی با سراسر جهان داشته باشید که با توجه به تحریم‌های داخلی موجود این مزیتی بسیار بزرگ به حساب می‌رود. اعطای اقامت به اعضای خانواده، اخذ راحت ویزای اکثر کشورهای جهان برای مقاصد مختلف، بهره‌مندی از امکانات رفاهی قابل قبول و مواردی از این قبیل برخی از مزیت‌های اخذ اقامت ترکیه به شمار می‌روند.

پیام بگذارید