10 دانشگاه خصوصی برتر در استانبول

20شهریور 1401
0 نظر
دانشگاه‌های خصوصی استانبول

برای درک بهتر این موضوع که چرا استانبول به پلی استراتژیک در مرز بین اروپا و آسیا تبدیل شده است، کافی است تا نگاهی به نقشه جهان بیندازید. این شهر با توجه به شرایط فوق‌العاده‌ای که دارد، می‌تواند یک مقصد بی‌نظیر برای دانشجویان بین‌المللی باشد. با توجه به جو توریستی و فرهنگی بسیار خوب قالب و وجود دانشگاه‌های معتبر و شناخته شده، به صورت سالانه میزبان بسیاری از افراد است.

شما نیز می‌توانید به عنوان یک دانشجو بین‌المللی، میهمان این شهر بسیار زیبا شوید. با توجه به تسلط کامل مردم این به زبان انگلیسی، کارتان را برای تحصیل نسبت به مناطق دیگر ترکیه بسیار آسان‌تر خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با 10 دانشگاه خصوصی برتر استانبول و در مجموع با دانشگاه‌های خصوصی استانبول بیشتر آشنا شوید و اطلاعاتی مهم را در ارتباط با هر یک از آنها در اختیارتان قرار دهیم پس تا انتهای با مشاورین افشار املاک همراه باشید.

پیشنهاد میکنم این مطلب رو حتما بخونید  مهاجرت تحصیلی به ترکیه

ویژگی‌های دانشگاه‌های خصوصی استانبول

این دانشگاه‌ها نسبت به سایر کشورهای اروپایی و حتی آمریکایی هزینه‌های کمتری برای دانشجو خواهند داشت و می‌توانید پس از تحصیل در موارد مختلفی مثل اجازه کار و مانند آن از این مدرک معتبر استفاده نمایید. وجود امکانات آموزشی به روز، حضور اساتیدی مجرب و انجام تحقیقاتی گسترده در راستای پیشرفت تکنولوژی و علم باعث شده تا برخی از این مراکز همواره در رتبه بندی‌های جهانی جایگاهی مناسب را به دست بیاورند و فارغ‌التحصیلانشان بتوانند از طریق اسناد اخذ شده، به بازار کار کشورهای برتر جهان وارد و یا در برترین موسسات به ادامه تحصیل بپردازند. دانشگاه‌های خصوصی استانبول می تواند به شما در رسیدن اهداتان کمک کند چرا که از کیفیت مناسبی برخوردار هستند.

لیست 10 دانشگاه خصوصی برتر در استانبول

پس از اطلاعاتی که در ارتباط با مراکز آموزشی خصوصی شهر مورد بحث بیان کردیم، بدون شک آشنایی با برخی از آنها برای شما جذاب به نظر می‌رسد. در ادامه این بخش لیستی از موسسات بیان شده را بر اساس رتبه علمی و هزینه‌های تحصیل جمع آوری و اطلاعاتی کلی را در ارتباط با هر یک ارائه کرده‌ایم. پس از مطالعه موارد ذکر شده قادر خواهید بود با چشمانی باز در انتخاب موسسه مناسب برای خود دست به اقدام بزنید.

 

دانشگاه کوچ استانبول

 

دانشگاه کوچ استانبول

این دانشگاه واقع در استانبول یک موسسه تحقیقاتی کامل و جامع است که از سال 1993 به عنوان یک مرکز آموزشی خصوصی تاسیس شد و تمام کلاس‌های آن به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. تمایز این موسسه غیر دولتی نسبت رقیبان دیگر، گردآوری محققان ارشد و دکتری نخبه از سراسر جهان است. ساختار علمی بهم پیوسته و اعتبار بسیار بالا آن را در میان برترین دانشگاه‌های خصوصی استانبول قرار می‌دهد.

دانشگاه سابانچی استانبول

دانشگاه سابانچی یکی از موسسات برتر جهان و جزو 20 مرکز معتبر ترکیه است. این مرکز در سال 1996 تاسیس شده و اساتید آن در سطح بین‌المللی فعالیت دارند. همچنین رشته‌های مختلفی از جمله مهندسی، هنر، علوم اجتماعی و علوم طبیعی را در دل خود جای داده و مدرک معتبری را در اختیار شما قرار می‌دهد. با توجه به اعتبار بالا، پس از فارغ التحصیلی دستیابی شما به شغل مورد نظر در بیشتر کشورهای جهان امکان‌پذیر خواهد بود. در کنار تمامی موارد بیان شده باید به این نکته اشاره کرد که تمام کلاس‌های درس به صورت انگلیسی برگزار می‌شوند. در نتیجه میتوان دانشگاه سابانچی استانبول را در میان برترین دانشگاه‌های خصوصی استانبول قرار داد.

دانشگاه یدی تپه استانبول

یکی از استانداردترین و معتبرترین دانشگاه‌های خصوصی استانبول با نام یدی تپه شناخته می‌شود. این مرکز توسط بنیاد آموزش و فرهنگ شهر در سال 1996 تاسیس شده است. تمرکز این دانشگاه بین‌المللی بر روی رفاه دانشجویان بوده و در دوره‌هایی را در رشته‌های متنوع ارائه می‌دهد. Yeditepe Üniversitesi در بیین 50 موسسه برتر ترکیه بوده و در زمینه پزشکی و ارائه آموزش آن نیز جزو 2000 دانشگاه برتر دنیا به حساب می‌رود. اگر قصد سپری کردن دوره‌های پزشکی، دندانپزشکی و زمینه‌های مرتبط با آنها رادارید، یکی از بهترین مقاصد پیش روی شما دانشگاه یدی تپه خواهد بود.

 

دانشگاه باهچه شهیر (BAU) استانبول

 

دانشگاه باهچه شهیر (BAU) استانبول

در سال 1998 در شهر استانبول مرکزی علمی برای گسترش فضای آموزشی با نام Bahcesehir University تاسیس شد که امروزه به عنوان یکی از 10 دانشگاه خصوصی برتر در استانبول به حساب می‌رود. پردیس اصلی موسسه بیان شده در بیشیکتاش واقع شده است. هر ساله تعداد بالایی دانشجوی بین‌المللی از سراسر جهان برای پذیرش گرفتن از این مرکز مدارک و درخواست‌های خود را ارسال می‌کنند که این خود نشان‌دهنده کیفیت بالای دوره‌های ارائه شده و اعتبار آن است. شاید برای شما جالب باشد که بین دانشگاه باهچه شهیر و دانشگاه ایلتی سن دیگو پروتکلی آکادمیک و استراتژیک به منظور بهبود هر چه بیشتر سطح خدمات ارائه شده اندکی پس از راه اندازی آن امضا شد.

دانشگاه بیلگی استانبول

دانشگاه بیلگی استانبول، یک موسسه وابسته به Laureate Education مستقر در ایالات متحده آمریکا است. این مرکز برای تدریس بسیاری از رشته‌ها نظیر جمله علوم اجتماعی، علوم اداری، رسانه‌ها و مواردی از این دست از زبان انگلیسی استفاده می‌کند. شاید برای شما عزیزان جالب باشد که با پذیرش گرفتن از آنجا و تلاش در سپری کردن دوره مد نظر خود قادر خواهید بود از بورسیه‌های در دسترس برای تامین بخشی از هزینه‌های تحصیل بهره ببرید.

 

دانشگاه اوکان استانبول

 

دانشگاه اوکان استانبول

در سال 1999 تاسیس شده و ظرفیت آن در کل شعبه‌ها به نزدیک 12000 هزار دانشجو می‌رسد. این دانشگاه به صورت تخصصی در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی فعالیت نموده و سالیانه برنامه‌های فوق‌العاده‌ای را برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود ارائه می‌دهد. همچنین با توجه به اهداف تجاری خاصی که این دانشگاه دارد، می‌تواند پلی بین دانشگاه و تجارت ایجاد کرده و تسریع برنامه‌های زندگی دانشجو را به همراه داشته باشد.

دانشگاه آیدین استانبول (IAU) استانبول

با نام اختصاری (IAU) نیز شناخته می‌شود، در سال 2003 تاسیس شده و یکی از 100 دانشگاه خصوصی برتر ترکیه است. این دانشگاه در مرکز استانبول واقع شده و محل دقیق آن در قسمت اروپایی منطقه فلوریا است. این دانشگاه در محدوده‌ای قرار دارد که توسط اتحادیه اروپا پذیرفته شده و می‌تواند مزایای دیگری را نیز داشته باشد. همچنین این دانشگاه از نظر دانشگاهی، شامل 11 دانشکده و تعداد محدودی انستیتوی دانشگاهی بوده و رابطه خوبی را در تبادل دانشجویان بین‌المللی دارد. علاوه بر این، دانشگاه آیدین دارای روابط خاصی با شرکت‌های فناوری ترکیه بوده و می‌تواند از این طریق نیز به شما کمک کند.

دانشگاه اوزیین استانبول

دانشگاه اوزیین در سال 2007 تاسیس شده و به دلیل امکانات بالایی که دارد، در این لیست قرار گرفته است. این دانشگاه با توجه به اساتید برجسته و امکانات آموزشی خاصی که دارد، اعتبار بالایی را در ایالات متحده آمریکا و حتی کانادا کسب کرده است. همچنین این مرکز قراردادهای خاصی را با شرکت‌ها و موسسات آموزشی منعقد کرده است تا بتواند برای دانشجویان خود در کمترین زمان ممکن فرصت شغلی بیابد.

علاوه بر تمام نکات گفته شده، این مرکز دارای امکانات رفاهی و آموزشی فوق‌العاده‌ای بوده و تمام امکانات ورزشی آن برای دانشجویان به صورت رایگان ارائه می‌شود. کلاس‌های درس دانشگاه اوزیین به طور کامل به صورت انگلیسی برگزار شده و برای آموزش زبان انگلیسی نیز کلاس‌های خاصی را در نظر گرفته است. این کلاس‌ها به طور کامل مورد تایید بنیاد آموزش عالی ترکیه بوده و مدرک زبان آن اعتبار بالایی دارد.

دانشگاه کلتیر استانبول

این دانشگاه در سال 1997 و به صورت خصوصی تاسیس شد. این موسسه آموزشی به صورت تخصصی بر روی تحقیقات علمی و آموزشی متمرکز است و بسیاری از انستیتوهای دانشگاهی و موسسات آموزشی را شامل می‌شود. دانشگاه کلتیر به طور کلی دارای 16000 دانشجو و بیش از 80 برنامه همکاری بین‌المللی است. همچنین این دانشگاه از نظر تنوع رشته‌ها، دارای 20 رشته کارشناسی و 13 دوره کارشناسی ارشد است. یکی از شاخص‌های برجستگی این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌های دیگر واقع در استانبول یا حتی ترکیه در میزان کیفیت و برتری موفقیت تحصیلی آن است. همان‌طور که گفته شد دانشگاه کلتیر استانبول با توجه ویژه به روابط بین‌المللی، آینده تحصیلی دانشجو را در شرایط بهتری قرار خواهد داد.

دانشگاه قدیر هاس (Kadir Has) استانبول

دانشگاه قدیر هاس یا به اختصار (KHU) در سال 1997 تاسیس شده و در موقعیت اروپایی استانبول واقع شده است. این دانشگاه دارای دانشکده‌های مختلفی از جمله، مهندسی، علوم طبیعی، علوم اداری، ارتباطات، اقتصاد و هنرهای زیبا بوده و به عنوان یک دانشگاه مرجع و مرکز تحقیق و توسعه علمی بین‌المللی شناخته می‌شود.

بررسی این دانشگاه از نظر رتبه‌های جهانی و محلی نیز آمار مناسبی را نشان می‌دهد، دانشگاه قدیر هاس طبق رتبه‌های جهانی جزو 3000 دانشگاه برتر و در رتبه‌های محلی جزو 100 دانشگاه برتر ترکیه است. این دانشگاه با توجه به موقعیت مکانی خاصی که دارد، مورد قبول اتحادیه اروپا بوده و می‌تواند مزایای بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد. همچنین دانشگاه قدیر هاس دارای روابط خاصی با چندین دانشگاه در بریتانیا و ایالات متحده بوده و کادر آموزشی آن نسبت به دانشگاه‌های دیگر کاملاً متمایز است.

پیام بگذارید