بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک

3خرداد 1401
0 نظر
بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

بدون شک اولین ابزار سرمایه گذاری وقتی که صحبت از سرمایه گذاری در کشور ترکیه می ‎شود، خرید املاک و مستغلات است در سال های اخیر بحث مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک بسیار داغ شده است و به همین خاطر بسیاری از متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور سوال مشخصی را دارند به این مضمون که بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک کدام است. بیایید نگاهی گذرا به این موضوع بیندازیم که کدام شهرها ترکیه برای سرمایه گذاری در بخش مسکن مناسب هستند. با وجود نوسانات شدید طلا و ارز، قیمت مسکن در سال 2020 نیز افزایش یافت. علاقه شدید سرمایه گذاران خارجی به کشور ترکیه این پیش بینی را به همراه دارد که روند افزایش قیمت مسکن در سال‎ های آینده به همین موازات ادامه خواهد داشت.

با توجه به گزارش اجمالی REIDIN در آگوست 2020، که داده ‎ها، تحلیل‎ ها و اطلاعات تحقیقاتی به روز در مورد بخش ‎های املاک و مستغلات ترکیه را به اطلاعات سرمایه گذاران با گزارش‎ های عمیق ارائه می‎دهد، ترکیه سودمندترین شهرها را برای سرمایه گذاری در املاک گرد هم آورده است. چه برای سرمایه گذاری و چه برای زندگی و یا مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت یکی از سوالات متداول خریداران بالقوه این است که “کجای ترکیه ملک بخرم؟” هر منطقه با توجه به سطوح جامعه، متفاوت است و با توجه به شیوه‎ های زندگی متفاوت سطح ‎های مختلفی از سبک زندگی را ارائه می‎دهد. در این مقاله به معرفی محبوب ترین و معروف ترین مناطق ترکیه در خرید و فروش مسکن می‎پردازیم. تا بتوانیم شما را در راستای خرید ملک در ترکیه و انتخاب بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه راهنمایی کنیم.

خرید ملک در استانبول

بدون شک خرید ملک در استانبول یکی از اولین گزینه های متقاضیان است چرا که تنوع بالای مناطق این شهر و رشد بالای آن هر مهاجری را وسوسه میکند تا وارد آن شود. استانبول با اتصال قاره‌های آسیا و اروپا، با طبیعت، غنای فرهنگی و تاریخی خود به شهر پیشرو ترکیه بلکه در جهان شده است. این شهر گرانترین شهر ترکیه است و 45.6 درصد از کل سپرده‎ های بانکی این کشور را در اختیار دارد. لازم به ذکر است از نظر مساحت، استانبول در مقایسه با تهران تقریبا 7 برابر بزرگتر است. میزان جرم و جنایت آنقدرها که فکر می‎کنید بالا نیست. این شهر در بین 10 شهر برتر از نظر کیفیت هوا قرار دارد و از هر سه بزرگسال یک نفر صاحب ماشین است. در این شهر بیکاری کمتر از آنکارا و ازمیر دیده می‎شود.

استانبول که بیشتر مورد علاقه سرمایه گذاران داخلی و خارجی است، با پروژه‎ های بزرگی که میزبان آن است، در بخش املاک و مستغلات نیز پیشتاز است. اگرچه استانبول بر اساس داده‌های REIDIN در رتبه پنجم درآمد اجاره قرار دارد، اما ویژگی خود را حفظ می‌کند که اولین مورد علاقه کسانی است که در هر دوره املاک را به عنوان سرمایه‌گذاری ترجیح می‌دهند. علاوه بر ارزش‎ های تاریخی و منطقه ‎ای، پروژه‎ های بزرگی مانند فرودگاه سوم، پل سوم و کانال استانبول، استانبول را برای سرمایه گذاران بسیار جذاب کرده است. بنابراین استانبول به عنوان چهارمین شهر در لیست بهترین شهرها برای خرید ملک در ترکیه می‎تواند گزینه مناسب و اما پرخرجی برای شما جهت مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه باشد.

استانبول پایتخت ترکیه نیست ولی شهر اول این کشور است و عملا اقتصاد ترکیه را می توان وابسته به این شهر دانست. بیشترین میزان خرید و فروش ملک در ترکیه از آن استانبول است و این شهر را در رتبه اول بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک قرار میدهیم.

آنتالیا مروارید مدیترانه مناسب برای خرید ملک

شهر آنتالیا ترکیه، به عنوان دومین شهر در لیست بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه و پنجمین شهر پرجمعیت ترکیه، با افزایش مهاجرت در سال های اخیر توجه ها را به خود جلب می‎کند. در ترکیه در شهر آنتالیا، نسبت وسائل نقلیه به جمعیت مقدار بیشتری را به خود اختصاص داده است اما با این حال ترافیک عبوری این شهر در شرایط نامساعدی قرار ندارد. آنتالیا از نظر گردشگری شهری محبوب به حساب می‎ آید. و از نظر پارامترهای اقتصادی رتبه خوبی دارد، اما در مالیات سرانه جزو 10 شهر برتر نیست. آنتالیا شهری با دومین رتبه کیفیت بالای آب و هوا و سومین رتبه از نظر علاقه به اپرا و باله است.

آنتالیا بر اساس آمار REIDIN رتبه دوم را در درآمد حاصل از اجاره ملک در ترکیه را دارد. آنتالیا که پرطرفدارترین شهر ترکیه در زمینه گردشگری است، جایگاهی ضروری در ترجیحات مسکن سرمایه گذاران املاک و مستغلات دارد. به عبارتی خرید ملک در آنتالیا می‎تواند یک گزینه ایده ‎آلی جهت خرید ملک و اخذ اقامت در ترکیه باشد. به طوری که آنتالیا، محبوب ترین مقصد گردشگری ترکیه، رتبه دوم را در میان شهرهایی با بیشترین تعداد فروش مسکن دارد. مناطق کنیالتی و لارا که میزبان سواحل با پرچم آبی هستند، دو منطقه سرمایه گذاری هستند که به دلیل موقعیت مرکزی خود در خرید مسکن مناطق باثباتی به شمار می‎روند.

آنکارا پایتخت ترکیه

آنکارا توسعه یافته ‎ترین زیرساخت ‎های اقتصادی، بهداشتی و آموزشی را دارد، در فعالیت‎ های مرتبط با هنر رتبه دوم را دارد. و سومین رتبه در لیست بهترین شهرها برای خرید ملک در ترکیه را به خود اختصاص داده است. این شهر از نظر اقتصادی قوی است و تراکم خودرو در آن بالاتر از استانبول است. این کشور از نظر سرانه سرمایه گذاری عمومی با استانبول برابری می‎کند و در سپرده‎ ها در رده‎ ی بالاتر از استانبول قرار دارد. کیفیت هوا متوسط ​​است، ترافیک در آن بدتر از استانبول است. میزان جرم و جنایت نیز زیاد نیست. آنکارا که ارزش آن با پروژه‌هایی که توجه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را به خود جلب می‌کند چند برابر می‌شود، بر اساس داده‌های REIDIN در رتبه چهارم درآمد اجاره قرار دارد. آنکارا که گزینه ‎های جذابی را برای سرمایه گذاران املاک و مستغلات ارائه می‎دهد، با مزیت پایتخت بودن به یک مرکز جذاب تبدیل شده است.

خرید ملک در آلانیا ترکیه آرام و زیبا

بدون شک اگر دنبال یک شهر ساحلی با آب و هوای معتدل که بیشتر روزهای سال، آفتاب را در زندگی خود مشاهد خواهید کرد می توانید به خرید ملک در آلانیا فکر کنید. شهر آلانیا نسبت به شهرهایی مانند استانبول، ازمیر و آنکارا کمی گمنام است ولی شهری ساحلی و زیبایی است که با ورود به آن غرق در زیبایی آن خواهید شد. قیمت ملک در این شهر پایین تر از استانبول است ولی انتظار پیشرفت و رشد قیمت بالا نیز در آن کمی غیر منطقی است ولی در نهایت می تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد و آن را می توان پیشنهاد کرد.

خرید ملک در ازمیر ترکیه

 ازمیر از نظر میزان تمایل سرمایه گذاری افراد در ترکیه رتبه سوم را به خود اختصاص داده است، اما باید این نکته را در نظر گرفت که این میزان به اندازه نصف سرمایه گذاری در استانبول نمی‎رسد. با این حال، پارامترهای اقتصادی آن خوب است. و باعث گردیده تا در لیست بهترین شهرها برای خرید ملک در ترکیه قرار گیرد. از دیگر ویژگی‎ های این شهر این است که مردم ازمیر بیشترین مصرف برق خانگی را دارند. همینطور از هر 10 بزرگسال یک نفر فارغ التحصیل دانشگاه است، و میزان زیاد جرم و جنایت در ازمیر، یک مشکل جدی در این شهر به شمار می ‎آید.

سومین شهر بزرگ ترکیه، ازمیر، بر اساس داده ‎های REIDIN، رتبه سوم را از نظر درآمد اجاره ای دارد. ازمیر که با پروژه های آسمان خراش ساخته شده در دو سال اخیر توجه سرمایه گذاران خارجی را به خود جلب کرده است، با پروژه های جدید در زمینه تحول شهری مورد تقاضای زیادی قرار گرفته است. به علاوه طبق داده‎ های  TUIK، تعداد افرادی که در سال گذشته از استانبول به ازمیر مهاجرت کردند از 17 هزار نفر گذشت. همینطور ازمیر با پروژه بزرگراه Gebze-Orhangazi-Izmir که فاصله بین استانبول و ازمیر را به سه ساعت و نیم کاهش می دهد، تقاضا مهاجرت از استانبول نیز آغاز شده است. مرکز شهر جدید ازمیر، Bayrakli-Turan-Salhane، که با پروژه‎های بزرگ پیشتاز است، و همچنین Harmandalı و Ulukent که دارای پتانسیل ارزش گذاری هستند، مهمترین مناطق برای سرمایه گذاری به شمار می‎روند. به خرید ملک در ازمیر ترکیه می توانید توجه بسیاری کنید.

خرید ملک در بورسا ترکیه

در بین لیست بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک حتما جایی برای بورسا وجود دارد. بورسا، چهارمین شهر بزرگ ترکیه، افزایش زیادی در خرید مسکن با نرخ سالانه نشان می‎دهد. بورسا که با پیشی گرفتن از تمام شهرهای ترکیه به استانی با بالاترین درآمد اجاره در داده ‎های REIDIN تبدیل شده است، به عنوان محبوب‎ترین شهر در سال 2020 توجه ها را به خود جلب می‎کند. به نظر می‎رسد بورسا چه با صنعت خود و چه با مزیت نزدیک بودن به 3 شهر بزرگ ترکیه، این رتبه را برای مدت طولانی به شهری واگذار نخواهد کرد. به علاوه بورسا بزرگترین مرکز ورزش‎ های زمستانی و طبیعت با کاروانسراها، مسافرخانه ‎ها، روستاهای تاریخی و همچنین مرکز اسکی اولوداغ است. این شهر در طول سال پذیرای هزاران گردشگر داخلی و خارجی است. همینطور بورسا به دلیل قرار گرفتن در مرکز تولید، نزدیکی به استانبول، و وجود دروازه دریای اژه، و این واقعیت که Mudanya یک بندر مهم است، پتانسیل جدی برای بخش املاک و مستغلات در این شهر ایجاد می‎کند .پروژه قطار و پروژه عبور از خلیج ازمیت و مرکز نیلوفر هم برای ساختمان‎های مسکونی و هم برای ساختمان‎های اداری ایده‎آل است و Özlüce  برای سرمایه گذاری شما پیشنهاد می‎شود. بنابراین شهر بورسا میتواند اولین گزینه شما به عنوان بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک و اخذ اقامت از طریق آن باشد.

آدانا ترکیه نزدیک به ایران

آدانا به عنوان یکی از تاریخی ‎ترین شهرهای ترکیه و دارای قدمت بالا و به علاوه موقعیت جغرافیایی ایده‎آل توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. از آنجا که این شهر به ایران نزدیک است توجه بسیاری از ایرانیان را جهت خرید ملک و اقامت به ترکیه جلب کرده است. همینطور این شهر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت ترکیه در رتبه ششم نرخ بازده ناخالص سالانه منطقه ‎ای در بازار مسکن ترکیه در گزارش اجمالی توسط REIDIN آگوست 2020 اعلام شده است. نرخ بازده بالای اجاره فرصت های جذابی را برای کسانی که این شهر را برای سرمایه گذاری مسکن انتخاب می‎کنند، ارائه می‎دهد. یک نکته مثبت دیگر در ارتباط باخرید ملک و اخذ اقامت ترکیه در شهر آدانا این است که این شهر به دلیل رشد موفق خود در صنعت نساجی و فراوری مواد غذایی، فرصت ‎های شغلی مناسبی را برای مهاجران و شهروندان خود به جهت سرمایه گذاری در راه اندازی کسب و کار فراهم می‎کند. بنابراین شهر آدانا را به عنوان ششمین گزینه مناسب جهت خرید ملک در ترکیه در لیست بهترین شهرها برای خرید ملک را به شما پیشنهاد می‎کنیم.

خرید ملک در وان ترکیه

وان ترکیه یک از گزینه های خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان است، بدون شک این شهر کوچک فاصله بسیاری با شهرهای استانبول و آنکارا دارد ولی برای ایرانیان بسیار محبوب است، اما چرا ؟ چند دلیل برای خرید ملک در وان ترکیه وجود دارد که متواند شامل موارد باشد مانند فاصله کم با ایران، آب و هوای مناسب، نزدیکی فرهنگی با ایران، امکان تجارت بین المللی با ایران و جهان، امکان کسب اقامت از طریق خرید خانه و آپارتمان وان، وجود دانشگاه های باکیفیت در وان، هزینه های پایین ملک و زندگی در وان و چند دلیل دیگر می توان این شهر را در بین ایرانیان محبوب دانست.

خرید ملک در کوش آداسی ترکیه

یک منطقه لوکس، ساحلی و گردشگری کوچک با جمعیت حدودا 120 هزار نفره که به دلیل ساحل زیبای خود در تابستان میزبان مسافران بسیاری است و همین موضوع باعث شده است تا بسیاری در زمینه خرید و فروش ملک در این منطقه فعالیت کنند ولی باید بگوییم فاصله بسیاری با شهرهای استانبول، آنکارا و آنتالیا دارد. در مقاله ای با عنوان خرید ملک در کوش آداسی به صورت کامل در رابطه با این شحر صحبت کرده ایم ولی براساس تبلیغات بسیاری که در سال‌های اخیر شده است این شهر هم جایگاهی را در میان شهرهای برتر ترکیه برای خرید آپارتمان و ملک دریافت کرده است و ما نیز آن ر ا در این لیست قرار داده ایم.

مجبوبترین شهرها برای خرید خانه در ترکیه

در این بخش به موضوع محبوب ترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک از زبان خانم Gizem Moral Kunter که سال ها در زمینه خرید و فروش ملک در ترکیه مشغول بوده است و همیشه تحلیل های آن مسیر راه بسیاری از خریداران ملک بوده است توجه میکنیم. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط Gizem Moral Kunter، پنج شهر که بیشترین جستجوی خریداران ملک در ترکیه پس از استانبول، آنکارا و ازمیر دارد و دلایل افزایش خرید مسکن در آنها به شرح زیر است:

 سرمایه گذاری مسکن در آیدین

محبوب ترین مناطق آیدین که برای سرمایه گذاران خارجی جذاب است، دیدیم و کوش آداسی با زیبایی ‎های تاریخی و گردشگری هستند. محله‌های معمار سنان، گیرنه و زیبک که برای سکونت‌گاه‌های جدید در مرکز شهر افتتاح شده‌اند نیز مناطقی هستند که سرمایه‌گذاری‌های جدید در آن آغاز شده است. در سال ‎های آینده، میانگین سالانه افزایش ارزش 15 تا 25 درصد ارزش ملک در این منطقه پیش بینی می‎شود. پس این منطقه می‎تواند برای سرمایه گذاری در راستای خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه از طریق آن سودمند باشد.

سرمایه گذاری مسکن در قونیه

مهاجرت همراه با شهرنشینی در قونیه، شروع پروژه ‎های تحول شهری و نیاز به مسکن واجد شرایط با پروژه ‎های مسکن بزرگ بازار مسکن را حمایت می‎کند. شهرستان‎ های آلتینای، کاراتای و مرام در رتبه اول در میان مناطقی هستند که تحول و ساخت و ساز شهری در آنها آغاز شده است. با اجرای پروژه مترو که در سیستم ریلی محقق می‎شود، پیش بینی می‎شود مناطق مرکزی فعال شوند و پیشرفت خوبی در راستای خرید و فروش ملک در آنها دیده شود. با این حساب شهر قونیه می‎تواند جزو بهترین شهرها برای خرید ملک در ترکیه باشد.

سرمایه گذاری مسکن در ساکاریا

شهر ساکاریا ترکیه به دلیل مجاورت با استانبول توجه ‎ها را به خود جلب می‎کند، زیرا در شهر بندری و صنعتی کوجالی واقع شده است. پروژه‎ های مهمی مانند فرودگاه چنگیز توپل، گذرگاه خلیج ازمیت و پروژه بزرگراه استانبول-بورسا-بالیکسیر ازمیر، پروژه بزرگراه مرمره شمالی، پردیس سلامت یکپارچه کوجائلی، کار تراموا در مرکز شهر ازمیت باعث افزایش علاقه به این منطقه می‎شود. تمامی اینها به معنی افزایش رونق اقتصادی در این شهر است، پس ساکاریا را نیز جزو بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت از طریق خرید ملک در نظر بگیرید.

سرمایه گذاری مسکن در بالیکسیر

در ابتدا دلایلی که شهر بالیکسیر ترکیه را درخرید مسکن متمایز می‎کند، پروژه هایی مانند بندر کروز آیوالیک، پروژه مارینا جلوی توزلا، پروژه صنعت جدید و بندر باندرما و همچنین سرمایه گذاری‎ های انجام شده توسط دولت مانند بزرگراه استانبول-ازمیر است. پل چاناکاله، بزرگراه چاناکاله-بالیکسیر و قطار سریع السیر باعث رونق سرمایه گذاری در این شهر شده است و توجه خریداران ملک را به خود جلب کرده است. با این حساب شهر بالیکسیر نیز با توجه به پروژه ‎های متمایز خود، می‎تواند جزو بهترین شهرها برای خرید ملک در ترکیه باشد.

سرمایه گذاری مسکن در موغلا

فتحیه، یالیکاواک و مارماریس مناطق برجسته ای برای سرمایه گذاران در موغلا هستند که در خرید خانه‎ های تابستانی نیز در بین خارجی ‎ها محبوبیت دارد Tuzla، Taşyaka، Babataşı، Ovacık و Hisaronü از جمله مناطقی هستند که در سال‎ های اخیر در فتحیه افزایش یافته اند، نزدیکی آن به جاده ازمیر، این منطقه را برای سرمایه گذاران جذاب می‎کند. همینطور زیبایی های طبیعی یالیکاواک در بدروم ساختار توپوگرافی که فرصت مشاهده زیبایی ‎های طبیعی را فراهم می‎کند. بنابرای موغلا را نیز به عنوان یکی از بهترین شهرها برای سرمایه گذاری مسکن در ترکیه را به شما پیشنهاد میکنیم.

کدام شهرها برای خرید خانه در ترکیه مناسب نیستند؟

طبیعتا همیشه در مقابل ویژگی‎ های مثبت در خرید ملک ویژگی‎ های منفی نیز وجود دارد، در ابتدای مقاله ما سعی کردیم شما را با بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک و مستغلات جهت اخذ اقامت ترکیه آشنا کنیم، در این بخش به معرفی شهرهایی که از نظر ویژگی‎ های مختلفی مثل شرایط آموزشی، اقتصادی، میزان جرم و جنایت و … دارای رتبه پایینی هستند، می‎پردازیم تا با آگاهی کامل به انتخاب شهر مورد نظر خود برای خرید ملک در ترکیه اقدام کنید.

شهر آغری ترکیه

شهری با بدترین زیرساخت ‎های آموزشی با نگاهی به پارامتر اقتصاد، در رتبه ماقبل آخر قرار دارد. همچنین شهری است که کمترین میزان فارغ التحصیلان دانشگاهی را دارد. و از هر 47 بزرگسال فقط یک نفر توانسته است از دانشگاه فارغ التحصیل شود. آغری استانی با کمترین میزان باسوادی دارای دو ویژگی برتر شامل نرخ پایین بیکاری و ارزان بودن قیمت ملک و مستغلات است.

شهر دیاربکر ترکیه

با وجود همه شرایط منفی، دیاربکر علاقه زیادی به هنر نشان می‎دهد. از نظر علاقه به تئاتر رتبه پانزدهم و در سینما رتبه نوزدهم را دارد. زیرساخت‎ های آموزشی و بهداشتی در خط مقدم مشکلات این شهر قرار دارند. به طوری که دیاربکر در آموزش و پرورش رتبه 73 و در بهداشت رتبه 76 را دارد.

شهر حکاری ترکیه

حکاری شهری با بدترین کیفیت آب و هوا، طبق داده ‎های اقتصادی آن، کمترین سرانه سرمایه گذاری عمومی در حکاری انجام شده است. کمبود معلم در این شهر وجود دارد، به طوری که کمترین تعداد معلمان دوره متوسطه را دارد. از سوی دیگر حکاری سومین استان با کمترین میزان باسوادی است.

شهر شانلی اورفا ترکیه

یکی از ارزانترین شهرهای ترکیه است به طوری که قیمت‎ ملک 4.4 درصد کمتر از میانگین سایر شهرهای ترکیه است. ودیعه برای هر نفر فقط 477 لیر می باشد. نشانه‎ های فقر در مالکیت خانه به وضوح نمایان است. از هر 10 نفر یک نفر صاحب خانه است. همینطور نرخ بیکاری بالا است، و نرخ باسوادی پایین است و شانلی اورفا استانی با کمترین معلم ابتدایی و کمترین تعداد ورزشکار است.

شهر سیرناک ترکیه

سومین استانی که کمترین سرانه مالیات را پرداخت می‎کند. این شهر یکی از چهار شهر با بیشترین نرخ بالای بیکاری است. سیرناک از نظر تحصیلی هم وضعیت مناسبی ندارد. به طوری که این استان دومین استان با کمترین میزان باسوادی، سومین استان با کمترین تعداد معلمان دوره ابتدایی و دومین استان با کمترین تعداد معلمان دوره متوسطه است.

شهر بتمن ترکیه

در بتمن، قلب نفت ترکیه، ثروت و فقر دست به دست هم می‎دهند. با وجود ثروت چاه‎ های نفت، این استان یکی از چهار استانی است که بیشترین نرخ بیکاری را دارد. از هر هشت بزرگسال، یک نفر می‎تواند ماشین داشته باشد. این شهر یکی از چهار شهر ارزان ترکیه است و نرخ جرم و جنایت پایینی در آن دیده می‎شود.

شهر موش ترکیه

موش سومین استان با کمترین تعداد ورزشکار، دومین استان با کمترین مصرف برق در منازل است. و استانی که کمترین سرانه مالیات را پرداخت می‎کند. این استان در رتبه دوم پایینترین میزان فارغ التحصیلان دانشگاهی قرار دارد. اما می‎توان گفت تنها دلگرمی آن پایین بودن میزان جرم و جنایت این شهر است.

شهر اردهان ترکیه

اردهان یکی از چهار استانی است که کمترین نرخ بیکاری را دارد اما با این حال بسیار فقیر است. اردهان سومین شهر با کمترین سرانه سپرده بانکی در ترکیه است. با این حال، این فقر باعث جنایت نشده و میزان جرم و جنایت در اردهان بسیار پایین است. به نظر می‎رسد در این شهر بجز ارزانی و نرخ اشتغال بالا هیچ داده مثبت دیگر وجود ندارد.

شهر ماردین ترکیه

با وجود معماری باشکوه و پتانسیل گردشگری، نتوانستند فقر را در ماردین از بین ببرند. کمترین مصرف برق در منازل مسکونی در این شهر است. همینطور ماردین یکی از چهار شهر با بالاترین نرخ بیکاری است. مثبت ترین جنبه در شهر ماردین این است که که کمترین میزان جرم و جنایت را به خود اختصاص داده است.

حرف آخر

تلاش کردیم در این مقاله شما را با بهترین شهر‎ها برای خرید خانه در ترکیه آشنا کنیم. اما این مورد را در نظر داشته باشید که هدف شما از خرید ملک در ترکیه، مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت از طریق خرید ملک در انتخاب شهر مناسب برای خرید خانه تاثیر‎گذار است. پس در قدم اول باید برای سرمایه‎ گذاری خودتان تعیین هدف کنید و سپس با توجه به خواسته‎ های خود به سراغ بهترین شهر برای خرید خانه در ترکیه روید. اهداف شما می‎تواند صرفا زمینه ‎ی سرمایه گذاری و سود‎آوری داشته باشد، اما اگر شما می‎ خواهید از طریق خرید ملک در ترکیه به این کشور مهاجرت کرده و اقامت خود را اخذ کنید، و مدتی را در آنجا سکونت داشته باشید، مسائل مهم دیگری از جمله بهداشت، آموزش، رفاه شهری، کیفیت زندگی و … وجود دارد که در ارزیابی بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک مورد نظرتان تاثیر گذار است. امیدواریم در این مقاله پاسخ مناسبی برای سوالات خود پیدا کرده باشید.

پیام بگذارید