اقامت در ترکیه از طریق حساب بانکی

27تیر 1401
0 نظر
اقامت در ترکیه از طریق حساب بانکی

ترکیه یکی از کشورهایی است که به کمک چندین بانک معروف خود مانند زراعت بانک، ایش بانک و واکیف بانک انواع خدمات  حساب‌های بین المللی را برای اتباع خارجی ارائه داده است. بسیاری به دنبال اخذ اقامت در ترکیه از طریق حساب بانکی هستند اما آیا این مسیر وجود دارد و امکان پذیر است؟ و یا فقط یک شایعه در فضای مجازی است؟ ما در افشار املاک قصد بررسی این موضوع را داریم و یک بار برای همیشه به سوال اقامت در ترکیه از طریق حساب بانکی پاسخ دهیم.

حساب بانکی بین المللی در ترکیه

حساب بین المللی به حسابی گفته می‌شود که هیچ گونه محدودیتی برای واحد پول وجود ندارد و شما می توانید انواع واحدهای پولی را به نقاط مختلف دنیا انتقال دهید و از تمامی خدمات بانکی معمول برای آن‌ها بهره‌مند شوید. به طور کلی سایر خدمات و کارت‌هایی که توسط بانک‌ها برای باز کردن این حساب به شما ارائه می‌شود تفاوت چندانی با حساب‌های معمولی نخواهد داشت.

شما برای افتتاح حساب در ترکیه باید بدانید که با توجه به ملیت خود با دردسرهای بیشتری روبه رو می‌شوید و برای احراز هویت خود نیازمند یک سری مدارک خواهید بود .اگر شما اقامت ترکیه را ندارید و یا به عنوان اتباع خارجی آن محسوب نمی‌شوید لازم است که نکات زیر را در نظر داشته باشید :

 

حساب بانکی بین المللی در ترکیه

 

 • اولین و مهم‌ترین نکته این است که شما بایستی برای افتتاح حساب حتماً در شعبه بانک مدنظر خود حضور داشته باشید.
 • شما برای باز کردن حساب بین المللی به شکل غیر مقیم بودن به یک آدرس معتبر نیاز خواهید داشت. این آدرس می‌تواند آدرس محل زندگی شما و یا کار شما باشد همچنین نیاز دارید تا یکی از قبوض آب یا برق مربوط به آدرس معرفی شده را نیز به بانک ارائه دهید. به این صورت بانک می‌تواند هویت شما را احراز نماید.
 • در میان سایر بانک‌های گفته شده بانک زراعت می‌تواند گزینه ایمن‌تر و آسان تری برای شما باشد. این بانک جزو بانک‌های دولتی ترکیه محسوب می شود و شرایط و قوانین متعادل تری را برای افتتاح حساب خواهد داشت.
 • حسابی که شما به شکل بین المللی افتتاح می‌کنید، مادام خواهد بود مگر اینکه اتفاقاتی مانند مرگ صاحب حساب، اعمال غیرقانونی یا موارد مشابه رخ بدهد.

برای بازکردن حساب برای خود نیازی نیست شخصاً حضور داشته باشید بلکه بدون حضور در ترکیه در نزد بانک زراعت امکان افتتاح حساب به صورت وکالتی وجود دارد. اما دقت داشته باشید که حتماً مدارک معتبری را ارائه بدهید. در صورت قانون شکنی شما نه تنها به خواسته خود نخواهید رسید بلکه ممکن است با مجازات‌های قانونی و یا جریمه‌های مالی نیز مواجه شوید. افتتاح حساب بانکی توسط خارجی ها از بسیاری جهت ها کار سختی است.

شهروندی در ترکیه با افتتاح حساب

موضوع افتتاح حساب بانکی توسط خارجی ها با تفکیک دوگانه حل می شود. بین افتتاح حساب بانکی توسط اشخاص حقیقی خارجی و افتتاح حساب بانکی برای شرکت های خارجی تفاوت وجود دارد. اول از همه، ما در مورد چگونگی افتتاح حساب بانکی توسط افراد واقعی صحبت خواهیم کرد. وقتی بانک ها برای خارجی ها حساب باز می کنند، اطلاعات و مدارکی را درخواست می کنند وخارجی هایی که می خواهند حساب بانکی باز کنند باید ابتدا آنها را آماده کنند بر این اساس، خارجی که می خواهد حساب بانکی افتتاح کند باید تراکنش های زیر را انجام دهد:

 

شهروندی در ترکیه با افتتاح حساب

 

 • اول از همه، خارجی مربوطه نیاز به یک آدرس دارد. بدون این، باز کردن حساب در یک بانک برای یک خارجی دشوار است.
 • سپس، خارجی مربوطه نیاز به شماره مالیاتی احتمالی دارد که در نتیجه درخواست همراه با پاسپورت خود به اداره مالیات به او داده می شود.
 • در کنار آدرس محل سکونت و شماره مالیات، گذرنامه نیز یک عنصر ضروری است. اتباع خارجی که می خواهند حساب بانکی باز کنند باید پاسپورت خود را در این پروسه به همراه داشته باشند.
 • در عمل، برخی از بانک‌ها ممکن است شماره تلفنی را که در ترکیه دریافت کرده‌اید یا فاکتوری از طرف خارجی درخواست کنند. اگر قرار است از بانکی با چنین درخواستی درخواست شود، باید از این طریق شماره گرفت.

اتباع خارجی که می خواهند در ترکیه حساب بانکی باز کنند باید شماره مالیاتی نیز ارائه دهند. به راحتی می توانید شماره مالیات را از ادارات مالیاتی دریافت کنید. گذرنامه و آدرس اقامت شما برای دریافت شماره مالیات کافی است.

برخی از بانک ها برای افتتاح حساب نیاز به شماره تلفن همراه دارند که از اپراتورهای GSM در ترکیه گرفته شده است. این امر در برخی از بانک ها اجباری نیست، اما اگر می خواهید از کانال هایی مانند شعبه اینترنت برای دسترسی به حساب بانکی خود استفاده کنید، باید از شرکت های اپراتور ترکیه خط تلفن همراه بگیرید. شما می توانید از شرکت های اپراتور ترکیه مانند ترکسل، وودافون یا ترک تلکام یک خط تلفن همراه اعتباری یا پس پرداخت خریداری کنید.

به طور خلاصه، پاسپورت ، آدرس محل سکونت و شماره مالیات برای افتتاح حساب بانکی به عنوان یک خارجی از بانک های ترکیه کافی است. پس از ارائه این موارد می توانید یک حساب بانکی باز کنید و تراکنش های بانکی خود را شروع کنید.

زمانی که فرد خارجی در ترکیه حساب بانکی باز می کند، هر زمان که بخواهد می تواند به این حساب دسترسی داشته باشد و از نظر انتقال پول فرصت اقتصادی تری خواهد داشت. یک فرد خارجی می تواند با این کارت حساب بانکی در ترکیه خرید کند. از این کارت می توان برای خرید اینترنتی نیز استفاده کرد. با این حال، افتتاح حساب بانکی به طور خودکار به این معنی نیست که می توان کارت اعتباری دریافت کرد. زیرا در ترکیه داشتن کارت اعتباری نسبت به داشتن حساب بانکی شرایط سخت تری دارد.

افتتاح حساب برای شرکت های خارجی در ترکیه

شرکت های خارجی ممکن است به دلایل مختلف نیاز به افتتاح حساب بانکی در ترکیه را احساس کنند. مراحل قانونی که شرکت های خارجی برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه باید رعایت کنند را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

 • حساب بانکی از طرف شرکت، مدیر، شریک و … که می تواند از طرف شرکت معاملات حقوقی انجام دهد. توسط شخص مجاز قابل باز شدن است.
 • همانند خرید یک حساب بانکی شخصی، قبل از درخواست برای شرکت باید شماره مالیاتی از طرف شرکت دریافت شود. با این حال، شرکتی که شماره مالیات دریافت می کند، لازم نیست در ترکیه فعالیت داشته باشد. هر شرکتی با آدرس محل سکونت می تواند این شماره مالیاتی را از اداره مالیات درخواست کند. این عدد مالیاتی به معنای پرداخت مالیات توسط شرکت نیست.
 • به منظور افتتاح حساب بانکی برای شرکت های خارجی؛ داشتن اساسنامه، ثبت اتاق بازرگانی، مدارک تاسیس و فعالیت، سوابق در دفتر تجارت الزامی است. فرد مجاز به افتتاح حساب بانکی از طرف شرکت به همراه مدارکی که گفتیم، شماره مالیات و مدارک مربوط به محل سکونت به هر بانکی که بخواهد برای افتتاح حساب مراجعه می کند.
 • بانک‌های فعال در ترکیه رویکرد تساهل‌تری نسبت به شرکت‌های خارجی نشان می‌دهند و راحتی در افتتاح حساب بانکی ایجاد می‌کنند.

 

مزایای افتتاح حساب در ترکیه

 

مزایای افتتاح حساب در ترکیه

همواره کشور ترکیه به عنوان یکی از برترین قطب‌های توریستی و تحصیلی دنیا و یکی از مناطق مهم تجاری در آسیا، در مرکز توجه شهروندان ایرانی بوده است. طی سال‌های اخیر با اضافه شدن امکان کار دانشجویی، امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در ترکیه و امکان خرید ملک و دریافت پاسپورت و حقوق شهروندی ترکیه  این کشور به محل مطمئن سرمایه‌گذاری و پیشرفت ایرانیان بیشتری تبدیل شده است.

با یک حساب بانکی که از بانک‌های ترکیه باز می‌کنید، بصورت آزاد به پول خود دسترسی داشته باشید و تا زمانی که در ترکیه هستید از پرداخت هزینه‌های بین‌المللی دوری کنید. اگر برای یک شرکت واقع در ترکیه کار می کنید یا برنامه هایی برای کار در آینده دارید، می توانید حقوق خود را مستقیماً از حساب بانکی خود دریافت کنید. پس از افتتاح حساب، می توانید با کارت حساب بانکی که برای شما ارسال می شود، خرید کنید.

به همین ترتیب، می توانید از کارت حساب بانکی خود برای خرید آنلاین استفاده کنید. همچنین می توانید از کارت بانکی خود برای تراکنش هایی مانند واریز و برداشت پول از دستگاه های خودپرداز به حساب خود استفاده کنید. حساب های بانکی در ترکیه اساسا سود بیشتری کسب می کنندو می توانید از پس انداز خود با سود سپرده استفاده کنید و همچنین می توانید با دریافت وجوه متقابل از بانک خود، پس انداز خود را ارزیابی کنید.

به طور کلی افتتاح حساب در ترکیه شامل مزایای زیر برای شما می‌گردد:

 • امکان باز کردن حساب سپرده بین‌المللی و دریافت سود
 • امکان دریافت کردیت‌کارت معتبر بین‌المللی و قابل استفاده در سراسر دنیا
 • امکان مدیریت حساب اینترنتی بدون نیاز به حضور در ترکیه
 • امکان انتقال وجه بین‌المللی از طریق صرافی و سیستم سوئیفت (تبادلات بین‌‌ بانکی)
 • امکان دریافت وجه به صورت مستقیم و به نام صاحب حساب از سایر بانک‌های بین‌المللی
 • امکان استفاده از کارت اعتباری برای خرید اینترنتی از وب‌سایت‌های خارجی
 • امکان استفاده از کارت اعتباری برای خرید حضوری در سراسر دنیا از طریق دستگاه‌های Pos
 • امکان دریافت ارز نقدی از دستگاه‌های ATM در سراسر دنیا​​​​​​

 

 افتتاح حساب در بانک N26 ترکیه

 

افتتاح حساب بصورت آنلاین در ترکیه

بهترین بانک های آنلاین برای افتتاح حساب در خارج از کشور و ترکیه می‌توانید در بسیاری از کشورهای مختلف بدون مراجعه به شعبه باز کنید. انواع بانک های آنلاین :

 • عاقل
 • مونیز
 • انقلاب
 • N26
 • مونزو
 • پول زنده

 افتتاح حساب در بانک N26 ترکیه

N26 با نوید برنامه‌ای که می‌توانید در سراسر اروپا از آن استفاده کنید و یک بانکداری آنلاین، این فرصت را به شما می‌دهد که از همه دستگاه‌های خودپرداز در کشورتان پول برداشت کنید. در عین حال، تمام نقل و انتقالات پولی که در کشور خود انجام می دهید رایگان است. شما می توانید با نرخ انتقال بسیار مناسب به کشورهای دیگر پول ارسال کنید. در این مرحله، چیزی که N26 را برای ترک‌های مقیم خارج از کشور سودمندتر می‌کند، Wise plus در برنامه است.

مزایا استفاده حساب ها N26

 • به کسانی که در انگلستان یا منطقه یورو زندگی می کنند و به ترکیه پول می فرستند
 • برای کسانی که هر دو بانکداری آنلاین و موبایلی را به جای بانکداری مستقیم موبایلی ترجیح می دهند
 • برای کسانی که مایل به پرداخت هزینه نگهداری حساب ماهانه یا سالانه برای بانک خود نیستند
 • برای کسانی که در آلمان به صورت آزاد کار می کنند و نیاز به یک حساب تجاری دارند (با کارت ویزیت 0.1٪ از هزینه های خود بک بک دریافت خواهید کرد)

افتتاح حساب بانکی  Revolut ترکیه

بانک Revolut، جایی که ترک‌های ساکن اروپا و استرالیا می‌توانند به راحتی یک حساب کاربری ایجاد کنند، در حال حاضر بیش از 5 میلیون کاربر دارد.

Revolut که هیچ شعبه بانکی ندارد و به طور کامل از طریق موبایل بانک فعالیت می کند، به شما این امکان را می دهد که خیلی سریع حساب باز کنید. همچنین مزایای زیادی نسبت به بانک های سنتی دارد.

برای کارت کلاسیک هزینه نگهداری حساب ماهانه یا سالانه وجود ندارد. این اپلیکیشن که در آن می‌توانید با گزینه‌های مختلف بودجه (رستوران، بازار و غیره) که می‌توانید به صورت ماهانه تعیین کنید، می‌توانید با جزئیات به کجا پولتان می‌رود، به کسانی که در پس‌انداز پول مشکل دارند نیز کمک می‌کند. نرخ کمیسیون Revolut هنگام ارسال پول به خارج از کشور نیز بسیار جذاب است.

مزایای افتتاح حساب آنلاین در ترکیه

 • برای کسانی که می خواهند یک حساب بانکی آنلاین در اروپا باز کنند
 • برای کسانی که به خرید و فروش سکه های کریپتو می پردازند (Revolut Premium یک محصول انقلابی برای اتصال سکه های کریپتو و بانک ها است.
 • مسافران مکرر (نباید هنگام برداشت پول در خارج از کشوری که در آن زندگی می کنید بترسید.)
 • برای کسانی که به امنیت کارت خود اهمیت می‌دهند (محدودیت‌های منطقه‌ای که می‌توانید تعیین کنید و امکان مسدود کردن آنی کارت خود بدون اعمال آن)
 • برای کسانی که عاشق بیمه هستند (شما می توانید ویژگی های اضافی مانند تلفن، مسافرت، چمدان، بیمه درمانی با هزینه های کم داشته باشید.)

کلام پایانی

صادقانه بگوییم شما نمیتوانید فقط با افتتاح حساب در ترکیه، اقامت این کشور را دریافت کنید و برای اینکه بتوانید اقامت ترکیه را اخذ کنید نیاز بر این دارید تا از یکی راههای مشخص مانند کاری، تحصیلی، خرید ملک… ابتدا اقامت موقت یا دائم را دریافت کنید و سپس بدون مشکل در این کشور اقدام به افتتاح حساب کنید در نتیجه اقامت در ترکیه از طریق حساب بانکی منتفی است. هرچند که ما در افشاراملاک تمام این مسیر را برای شما عزیزان انجام خواهیم داد.

پیام بگذارید