اداره مهاجرت استانبول

21مرداد 1401
0 نظر
اداره مهاجرت استانبول

افرادی که قصد مهاجرت و اقامت در استانبول را دارند، باید با مسیرهای انجام این اقدام، شرایط هر یک از آنها و روند موفقیت آشنایی داشته باشند؛ علاوه بر این موارد کسب اطلاعاتی در ارتباط با برخی ادارات و سازمان‌ها که نقش تاثیر گذاری در مهاجرت را دارند نیز می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. اداره مهاجرت مرکزی خط مشی‌های کلی پذیرش مهاجران را مشخص کرده و درخواست‌های اخذ ویزای آنها را بررسی می‌کند.

در صورتی که قصد اخذ ویزای ترکیه را دارید، بهتر است با جنبه‌های مختلف اداره مهاجرت استانبول آشنا شوید. در ادامه این مطلب ما قصد داریم تا به بررسی مواردی نظیر آدرس، راه‌های ارتباطی، وظایف و برخی مسائل دیگر پیرامون این سازمان بپردازیم. اگر شما عزیزان به دنبال کسب اطلاعات در ارتباط با حیطه‌های بیان شده هستید، تنها کافی است تا انتها با تیم حقوقی افشار املاک همراه باشید.

اداره مهاجرت استانبول کجاست ؟

شاید با شنیدن نام اداره مهاجرت استانبول به این فکر بیفتید که این سازمان در شهر استانبول دارای 1 شعبه بوده و به انجام فعالیت‌های مرتبط با زمینه کاری‌اش می‌پردازد. ابتدا باید بگوییم که این تفکر، تفکری اشتباه بوده و 4 شعبه در همین شهر واقع شده‌اند. شعبات بیان شده در هر دو قسمت آسیایی و اروپایی هستند. بشیکتاش، کادیکوی و پندیک مناطقی هستند که این موارد را در دل خود جای داده‌اند و هدف از تاسیس آنها سهولت کار افراد در دریافت خدمات بوده است. برای آشنایی شما عزیزان با آنها در ادامه بخش‌هایی را به هر یک اختصاص داده‌ایم.

پیشنهاد میکنم این مطلب رو حتما بخونید  مهاجرت به ترکیه

شعبه کادیکوی اداره مهاجرت استانبول

اگر در کادیکوی یا اسکودار اقامت دارید و نیاز به استفاده از خدمات این سازمان پیدا کرده‌اید، بهترین گزینه پیش روی شما شعبه آسیایی کادیکوی است. فرقی نمی‌کند که کدام بخش مد نظر شماست در هر صورت می‌توانید خدماتی با بهترین کیفیت و پاسخگویی را در این بخش دریافت کنید. تنها کاری که نیاز است انجام دهید رفتن به خیابان بهاریه محله Caferağa است.

شعبه پندیک اداره مهاجرت استانبول

یکی از شعبات دیگری که در بخش آسیایی می‌توانید از خدمات آن بهره ببرید، در پندیک قرار دارد. ساکنان این محله و محله‌های سلطان بیلی، کارتال، طوزلا و مال تپه می‌توانند با مراجعه به کوچه یوجل محله Doğu از خدمات اداره مهاجرت بهره‌مند شوند.

شعبه بیلیک دوزو اداره مهاجرت استانبول

در صورتی که در بخش اروپایی و محله‌های اسن یورت، بویوک چکمجه یا بیلیک دوزو استانبول به سر می‌برید می‌توان با رفتن به بلوار هوریت محله یعقوب لو از خدمات ارائه شده توسط اداره مهاجرت بهره ببرید.

 

شعبه پندیک اداره مهاجرت استانبول

 

شعبه بشیکتاش اداره مهاجرت استانبول

این شعبه در یکی از محلات اروپایی شهر واقع شده و هدف از تاسیس آن خدمات دهی به ساکنین برخی مناطق نظیر بی اوغلو، ساری، شیشلی، بشیکتاش و کاغیت هانه است. در صورتی که محل زندگی شما در یکی از موارد بیان شده قرار دارد و نیاز به بهره‌مندی از خدمات مختلف اداره مورد بحث دارید، بهترین گزینه پیش روی شما مراجعه به این شعبه است. برای این کار می‌توانید به غیرت تپه، کوچه گونن اوغلو مراجعه کنید.

اداره مهاجرت استانبول چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

به هنگام معرفی شعبات این سازمان بیان کردیم که در صورت نیاز به استفاده از خدمات افراد می‌توانند به برخی از آدرس‌ها مراجعه کنند اما اشاره‌ای به آنها نکردیم؛ اما این بخش را به معرفی آنها اختصاص داده‌ایم. بر اساس آنچه که در سایت رسمی اداره مهاجرت استانبول (Presidency of Migration Management) به آن اشاره شده است می‌توان گفت، صدور ویزا و اقامت الکترونیکی، بروز رسانی اطلاعات، استعلام کارت اقامت و منتشر کردن اخبار روز و بیانیه‌ها برخی از وظایف این مرکز به حساب می‌روند.

در کنار این موارد برخی خدمات منصوب به اتباع خارجه که از جمله آنها می‌توان به مهاجرت قانونی، مهاجرت غیر قانونی، حفاظت بین المللی، حفاظت موقت، مبارزه با قاچاق انسان و هماهنگ سازی اشاره کرد نیز در وظایف این سازمان جای دارند. در ادامه برخی از این وظایف  را مختصراً توضیح خواهیم داد. در صورتی که قصد دارید از به وجود آمدن مشکلات مختلف برای خود و همراهانتان به هنگام اقامت بلند مدت جلوگیری نمایید، بهترین اقدام بازدید مستمر از این سایت و بررسی اطلاعات قرار داده شده در آن است. برای مشاهده صفحه اصلی سایت بیان شده تنها کافی است بر روی نام آن کلیک کنید.

 

اداره مهاجرت استانبول چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

 

مهاجرت قانونی به ترکیه

مهاجرت منظم یا قانونی یکی از امور مربوط به اتباع خارجی است که در سایت اداره مورد بحث به آن اشاره شده است. در بخش مربوط مواردی نظیر اجازه اقامت، اطلاعات ویزا و افراد بدون تابعیت به عنوان زیر مجموعه‌های آن ذکر شده‌اند. در صورتی که به دنبال اطلاعاتی موثق در مورد ورود به ترکیه، ویزاها، کشورهایی که شهروندانشان بدون داشتن ویزا می‌توانند به ترکیه وارد شوند، هزینه‌های اخذ ویزا، مدت زمان و محدودیت‌ها و قوانین اقامت، کارت اقامت و هزینه‌های اخذ آن و مواردی از این قبیل هستید، بهترین گزینه مراجعه به این بخش با کلیک کردن بر روی نام آن است.

مهاجرت غیر قانونی به ترکیه

مهاجرت غیرقانونی به معنای ورود یا اقامت در کشور از طریق مجاری غیرقانونی یا ورود بدون اجازه و تایید نشده است. شاید برای شما جالب باشد که عدم خروج در زمان مقرر یا ادامه اقامت پس از اتمام ویزا نیز در این دسته کلی مورد بررسی قرار می‌گیرند. ترکیه با افرادی که امور بیان شده را انجام می‌دهند به صورت قاطعانه برخورد خواهد کرد. انعقاد قرار دادهای همکاری بین‌المللی و طراحی استراتژی‌های مختلف برای برخورد با خاطیان و جلوگیری از انجام آن توسط سایر افراد، برخی از اقدامات این کشور در این راستا هستند.

مبارزه با قاچاق انسان

کشور ترکیه برای مبارزه با قاچاق انسان که یکی از مهم‌ترین موارد نقض حقوق بشر به حساب می‌رود سعی بر آن داشته تا با کمک جوامع مختلف و از طریق همکاری‌های بین‌المللی اقداماتی موثر را انجام دهد. ربودن، اجبار به کار زنان، مردان و کودکان، سوء استفاده از قدرت برای انجام این کارها به عنوان برخی از مصادیق این نوع از قاچاق به حساب می‌روند. اگر با این مشکل مواجه هستید و یا قصد دارید با خدمات بیان شده بیشتر آشنایی پیدا کنید، بهترین گزینه پیش روی شما مراجعه به بخش اختصاصی آن در سایت سازمان مورد بحث است.

آدرس و ساعات کاری اداره مهاجرت استانبول

همان‌طور که در قسمت‌های قبلی بیان کردیم، اداره مهاجرت استانبول برای خدمات رسانی به ساکنین بخش‌های مختلف این شهر شعبات مختلفی را دایر کرده است. در صورتی که قصد مراجعه به هر یک از آنها را دارید می‌توانید آدرس محل مد نظر را در بخش اختصاصی‌اش مشاهده کنید. به غیر از روزهای شنبه و یک شنبه که در این کشور تعطیلات رسمی هفته به حساب می‌روند، در سایر روزها قادر هستید از ساعت 8:30 تا 12:30 و 13:30 تا 17 به محل‌های ذکر شده به صورت حضوری مراجعه کرده و امور مد نظر خود را به انجام برسانید.

سخن آخر

اداره مهاجرت استانبول یکی از سازمان‌هایی است که به مهاجران و اتباع خارجی خدمات مختلفی را ارائه می‌دهد. ما سعی خود را کردیم که در بخش‌های این مطلب اطلاعتی کامل در ارتباط با این اداره در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. یکی از سازمان‌های بسیار مهم و تاثیر گذار در سرنوشت و رفع مشکل‌های مهاجران، سفارتخانه و کنسولگری‌ها به حساب می‌روند. اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید، پیشنهاد ما آشنایی با سفارت ایران در ترکیه قبل از ورود به این کشور است. برای این کار تنها کافی است به مطلبی با همین نام که در سایت آژانس املاک افشار قرار داده شده است مراجعه کنید.

پیام بگذارید