مهاجرت به ترکیه یا آلمان

30تیر 1401
0 نظر
مهاجرت به ترکیه یا آلمان

مهاجرت به ترکیه یا آلمان ؟ اگر این سوال را در میان متقاضیان مهاجرت مطرح کنیم بدون شک اکثر متقاضیان آلمان را انتخاب می کنند ولی با این وجود هستند افرادی که ترکیه مقصد اول و آخر خود میدانند. مهاجرت به ترکیه یا دیگر کشورها مسله این است، ولی در حقیقت اگر دیگر کشورها آلمان، استرالیا، کانادا و یا چند کشور مدرن دیگر باشد شاید ترکیه برای اکثر دوستان حذف شود اما باید در مورد این موضوع دقیقتر مطالعه کرد.

شما برای مهاجرت به یک کشور نیاز دارید شرایط خود و کشور مقصد را بررسی کنید. بله آلمان از بسیاری لحاظ از ترکیه جلوتر است ولی آیا شما شرایط مهاجرت به آن را دارید؟ آیا فردی که قصد مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک را دارد آیا میتواند به آن مهاجرت کند ؟ اینها سوالاتی است که افشار املاک به آن پاسخ خواهد داد.

کشور آلمان و ترکیه هر دو از کشورهای مورد علاقه ایرانیان برای مهاجرت به حساب می‌‎آیند. کشور آلمان با مساحت ۳۵۷٬۳۸۶ کیلومتر مربع در اروپای مرکزی و کشور ترکیه با مساحت 783.562 کیلومتر مربع در همسایگی با ایران در قاره آسیا قرار دارند.

از نظر داده‌‎های جمعیتی میتوان گفت کشور ترکیه و آلمان جمعیتی تفریبا یکسان را به خود اختصاص داده‌اند، به طوری که جمعیت کشور آلمان 83.700.000 نفر است و کشور ترکیه با جمعیت 84.680.000 نفر در سالهای اخیر پیشرفتهای فراوانی کرده که منجر به تبدیل این منطقه به عنوان گزینه ‎ای مناسب برای مهاجرت شده است. البته لازم به ذکر است که با توجه به مساحت هر یک از کشورهای نام برده میتوان فهمید که تراکم جمعیتی در کشور آلمان بیشتر است.

 

مقایسه ترکیه و آلمان برای مهاجرت

 

مقایسه ترکیه و آلمان برای مهاجرت

آب و هوا : آلمان و ترکیه هر دو با آب و هوای متنوع و متفاوت پذیرا انواع مهاجران ایرانی هستند. آلمان با ترکیبی از دشت و جنگل و کوه و ساحل و مجموع‌ه‎ای از باتلاق‌‎ها و دریاچه‎‌‌ها است. در قلب کشور آلمان رشته کوه‌‎های مرکزی آن قرار دارند که آلمان را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کرده است. در ارتباط با وضعیت دمای کشور آلمان میتوان گفت آلمان دارای تابستان‌های گرم و شرجی و زمستان‌های سرد و بارانی است.

البته تابستان های آلمان زیاد آفتابی نیستند و اغلب شاهد روزهای خنک و مرطوب در این کشور هستیم اما در کشور ترکیه وضعیت درجه حرارت میتواند متفاوت و کمی بیشتر باشد، به طوری که در استانبول و اطراف دریای مرمره آب هوای معتدل با زمستان های خنک و تابستانهای نسبتا گرم با دمای 27 درجه سانتی گراد است. اما این نکته را در نظر بگیرید که در شهرهای دیگر این دما میتواند افزایش و یا کاهش یابد.

فرهنگ :  همانطور که میدانید کشور آلمان و ترکیه شباهت ‎های فرهنگی کمی به یکدیگر دارند، ترکیه به دلیل داشتن دینی مشترک با ایران دارای تشابه‌ات بسیاری با فرهنگ ایرانی است به همین سبب از کشورهای مورد علاقه ایرانیان برای مهاجرت به حساب می‎‌‌‌آید. اما در مقایسه با ترکیه، آلمان کشوری با مردمانی خشک و رسمی و وقت شناس و منظم است که 95 درصد آنها به زبان آلمانی که زبان رسمی و مادریشان است صحبت میکنند.

در مقابل ترکیه مردمی بسیار خونگرم و صمیمی با فرهنگی بسیار شبیه ایرانیان و با دین اسلام دارد که زبان رسمی‌شان ترکی است و این کشور برای آذری زبانان میتواند گزینه مناسبی برای مهاجرت باشد.

پایتخت: پایتخت کشور آلمان بزرگترین شهر آن، برلین است و در ترکیه نیز آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه پس از استانبول به عنوان پایتخت این کشور است.

واحد پول: واحد پول ترکیه و آلمان تقریبا دارای تفاوت چشمگیری است، یورو () (EUR) واحد پول رسمی آلمان است. و واحد پول ترکیه لیر(TL) است. نسبت تبدیل ارز این دو واحد پولی 17.5 است یعنی هر یک یورو معادل 17.5 لیر ترکیه است.

به طور کلی کشور ترکیه با قابلیت ‎های توریستی خود منطقه ‎ای بسیار منحصر به فرد است، خصوصا موقعیت جغرافیایی آن که شامل بخش های اروپایی و آسیایی می‎شود. از آنجا که سفر به ترکیه نیازی به دریافت ویزا برای ایرانیان ندارد، بنابراین ترکیه را به گزینه‎ ای مناسب برای تفریح و حتی مهاجرت تبدیل کرده است.

 

مهاجرت تحصیلی به آلمان یا ترکیه

 

مهاجرت تحصیلی به آلمان یا ترکیه

مهاجرت تحصیلی به آلمان و یا ترکیه یک روش راحت و بی دردسر برای مهاجرت به این کشورها است. به طور کلی تحصیل در دانشگاه‎ های دولتی آلمان رایگان است اما برای تحصیل در دانشگاه ‎های خصوصی باید هزینه‎ های شهریه و خوابگاه را پرداخت کنید. همینطور فقط یکی از دانگشاه ‎های دولتی است که از شما هزینه دریافت میکند به نام Baden-Württemberg است که از اواخر سال 2017 از دانشجویان غیر اروپایی یا اصطلاحا non-EU/EEA students سالانه 3000€ (یورو) شهریه دریافت میکنند.

اما در کشور ترکیه بسته به رزومه تحصیلی شما و دانشگاهی که انتخاب میکنید میزان هزینه ‎هایتان میتواند متفاوت باشد. باید توجه داشت که تفاوت هایی در هر یک از این کشورها وجود دارد از جمله طول مدت تحصیل، زبانهای مورد نیاز برای تحصیل، هزینه‎ های تحصیل، مرتبه علمی دانشگاه ‎ها و بازار کار پس از تحصیل که در جدول زیر به شرح آن پرداخته ‎ایم.

پی‎نوشت: در این جدول به سبب مقایسه هزینه‎ های دانشگاه ‎های بین المللی تمامی ارقام به دلار تبدیل شده‎اند.

 

ویژگی‌‎ها ترکیه آلمان
طول مدت تحصیل کارشناسی 4 سال 3 الی 4 سال
کارشناسی ارشد 2 سال 1.5 الی 2 سال
دکتری 4 سال 3 الی 5 سال
رشته‎‌‌های پزشکی 6 سال 6 سال
زبان مورد نیاز برای تحصیل زبان ترکی و انگلیسی زبان آلمانی و انگلیسی
هزینه‌‎های تحصیل کارشناسی 4000 دلار 250 الی 20.000 دلار
کارشناسی ارشد 1500 دلار 600 الی 40.000 دلار
دکتری 3000 دلار فول فاند
هزینه زندگی دانشجویی(ماهیانه) 500 الی 600 دلار 875 الی 1200 دلار
هزینه زندگی نسبت به ایران 25% کمتر نسبت به ایران 70% بیشتر نسبت به ایران
مرتبه علمی دانشگاه‎‌‌ها رنکینگ جهانی بالاتر
بازار کار پس از تحصیل نرخ بیکاری 6.6% 3.2%

 

با توجه به جدول تهیه شده میتوان دریافت که تحصیل در ترکیه کم هزینه ‎تر است که این هزینه شامل هزینه دانشگاه، هزینه زندگی دانشجویی و خوابگاه است اما باید این نکته را در نظر گرفت که آلمان با تحصیل رایگان و سیستم آموزشی قوی میتواند فرصت های شغلی مناسبی را برای شما فراهم کند اما هزینه زندگی در آلمان به مراتب بیشتر از ترکیه است. بنابراین ترکیه با توجه به دانشگاه ‎های معتبری که دارد و هزینه کم زندگی دانشجویی میتواند کشور مناسبی برای مهاجرت تحصیلی باشد.

مهاجرت کاری به ترکیه یا آلمان

شما به عنوان متقاضی مهاجرت کاری به ترکیه یا آلمان، باید دو موضوع مهم را در نظر بگیرید. موضوع اول مربوط به وضعیت اقتصادی در کشور مقصد است، یعنی شما با حساب بر اینکه کشور مقصد میتواند بازار کار مناسبی برای شما فراهم کند و حقوق‎ های بهتری را برای شما فراهم کند باید کشور مورد نظر خود را برای مهاجرت انتخاب کنید.

که بدین منظور میتوان گفت شرایط اقتصادی آلمان و ترکیه هر دو از شرایط نسبتا مطلوبی بهره‎مند هستند اما آلمان به سبب صنعت خودرو سازی خود اقتصاد قوی‌تری دارد و در اروپا رتبه اول و در جهان رتبه پنجم اقتصاد برتر را به خود اختصاص داده است البته کشور ترکیه نیز در صنعت مد و پوشاک رشد اقتصادی قابل توجهی داشته که میتواند ترکیه را به گزینه‌‎ای مناسب جهت مهاجرت تبدیل کند.

موضوع دوم مربوط به یافتن شغل دلخواه شماست. برای این منظور هر یک از کشورهای ترکیه و آلمان مزیت‌‎های خود را دارند. مزیت کشور ترکیه برای یافتن کار این است که شما با دریافت ویزای توریستی به مدت سه ماه میتوانید به ترکیه مراجعه کرده و به دنبال کار باشد. در ارتباط با آلمان میتوانید ویزای جستجوی کار آلمان را دریافت کنید که این قانون شامل حال همه شهروندان خارج از اتحادیه اروپا نیز است.

 

مهاجرت کاری به ترکیه یا آلمان

 

راه دوم این است که شما به صورت اینترنتی به دنبال شغل خود باشید و با کارفرمای خود ارتباط برقرار کنید. برای این منظور باید در سایت‌های کاریابی به دنبال شغل مورد نظر خود باشید و شغل مناسب خود را بیابید. انواع سایت‌‎های کاریابی در همه کشورها وجود دارد که شما میتوانید با مراجعه به آنها شغل مورد نظر خود را بیابید. متقاضیان پس از یافتن کارفرمای خود میتوانند با شرکت مورد نظر خود هماهنگ کرده و مدت زمان مجوز کار از سوی کارفرما اعلام شده و فرد متقاضی وارد این کشور شده و کار خود را آغاز کنند.

علاوه بر تمامی موارد گفته شده فرصت های شغلی آلمان میتواند کمی بیشتر از ترکیه باشد زیرا آلمان به کسانی که مدرک کارشناسی و سه سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را داشته باشند ویزای جستجوی کار اعطا میکند. بنابراین میتوانید هم به کشور ترکیه و هم آلمان به عنوان گزینه‎ هایی مناسب برای مهاجرت کاری نگاه کنید.

در ادامه به بررسی حداقل حقوق و درآمد اکثر شغل ‎های ترکیه و آلمان پرداخته‎ ایم که به شرح ذیل است:

 

  ترکیه آلمان
حداقل درآمد 5890  لیر ترکیه 51.675 لیر ترکیه
هنر طراحی گرافیک 5900 لیر ترکیه 50.000 لیر ترکیه
آرایشگر 6000 لیر ترکیه 40.000 لیر ترکیه
سرآشپز 8000 لیر ترکیه 45.000 لیر ترکیه
مهندسی حسابدار 6262 لیر ترکیه 57.000 لیر ترکیه
برق 9000 لیر ترکیه 65.000 لیر ترکیه
مکانیک 10000 لیر ترکیه 58.000 لیر ترکیه
نفت 11000 لیر ترکیه 70.000 لیر ترکیه
معماری 8000 لیر ترکیه 80.000 لیر ترکیه
عمران 8000 لیر ترکیه 58.000 لیر ترکیه
برنامه نویس 9000 لیر ترکیه 85.000 لیر ترکیه
فنی مکانیک 6000 لیر ترکیه 23.000 لیر ترکیه
لوله کش 6000 لیر ترکیه 23.000 لیر ترکیه
تعمیرکار 6000 لیر ترکیه 23.000 لیر ترکیه
جوشکار 6000 لیر ترکیه 23.000 لیر ترکیه
پزشکی پرستار 6000 لیر ترکیه 51.000 لیر ترکیه
دندانپزشک 21.000 لیر ترکیه 150.000 لیر ترکیه
جراح 77.000 لیر ترکیه 180.000 لیر ترکیه
داروساز 30.000 لیر ترکیه 81.000 لیر ترکیه
متخصص داخلی 60.000 لیر ترکیه 130.000 لیر ترکیه
طب سوزنی 55.000 لیر ترکیه 100.000 لیر ترکیه
فرهنگی معلم 6500 لیر ترکیه 57.000 لیر ترکیه
مترجم 6000 لیر ترکیه 57.300 لیر ترکیه

 

مهاجرت از طریق خرید ملک در ترکیه یا آلمان

در مقاله‎‌‌های پیشین در ارتباط با مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک به این نتیجه رسیدیم که شما با مبلغ 400 هزار دلار میتوانید در ترکیه ملکی خریداری کرده و اقامت ترکیه را دریافت کنید. اما نکته مهم در باب مهاجرت از طریق خرید ملک این است که در کشور آلمان قانونی بر این مبنا وجود ندارد که با خرید ملک اقامت خود را دریافت کنید و شما میتوانید با سرمایه گذاری در پروژه‌‎های پیشنهادی به اخذ اقامت آلمان بپردازید که فرایندی با ریسک و هزنیه بالا است، به طوری که برای سرمایه گذاری در آلمان مبلغ 300 هزار یورو الی 1 میلیون یورو را باید نظر بگیرید و هر چه این مبلغ بیشتر باشد شانس شما برای دریافت اقامت آلمان بیشتر است.

به همین منظور میتوان گفت کشور ترکیه، برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک گزینه مناسب‌‎تر، کم هزینه‌‌‎تر و راحت‎‌‌تری است.

مهاجرت از طریق ازدواج ترکیه یا آلمان

در مقاله‎های پیشین در ارتباط با مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج گفتیم که شما باید برای رسمی بودن و سوری نبودن ازدواج خود جهت دریافت اقامت ترکیه، مدارکی را به اداره مهاجرت ارائه کنید که طبیعتا این قانون در آلمان نیز است، بنابراین شما صرفا با ازدواج با تبعه ترک یا آلمان نمیتوانید پاسپورت ترکیه یا آلمان را دریافت کنید و باید مراحلی را طی کنید.

 

مهاجرت از طریق ازدواج ترکیه یا آلمان

 

پس شما پس از ازدواج با تبعه ترک یا آلمان به مدت سه سال میتوانید به اداره مهاجرت مراجعه کرده و برای اخذ تابعیت خود اقدام کنید اما در آلمان پیش شرط‎ های دیگری در این پروسه وجود دارد، به عنوان مثال حتما همسر تبعه آلمان شما باید شرایط مالی خوبی داشته باشد و از پس مخارج زندگی مشترکتان بر بیاید که برای این منظور حتما باید مدارک تمکن مالی همسر شهروند آلمان را به اداره مهاجرت ارائه کنید، همینطور باید مدرک زبان آلمانی با سطح A1 به عنوان همسر تبعه آلمانی را کسب کنید و حتما باید 18 ماه اول ازدواجتان را در آلمان زندگی کنید.

همینطور شروط مشابهی در هر دو کشور وجود دارد مانند عدم متاهل بودن افراد، شما حتما باید مجرد باشید و سپس اقدام به ازدواج کنید. البته نکته قابل ذکر در ارتباط با مدت زمان هر یک از مراحل اقامت شما به این صورت است که در ابتدای امر 6 ماه طول میکشد تا ویزای ازدواج شما صادر شود و مدت زمان اعتبار آن 1 ساله است پس از آن هر سال تمدید میکنید و در صورت داشتن شرایط ذکر شده پس از 3 سال برای اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه یا آلمان اقدام میکنید.

شرایط دریافت اقامت و تابعیت در ترکیه و آلمان

نکته قابل توجه در مهاجرت به کشورهای ترکیه و آلمان این است که شما با هر روشی که مهاجرت کنید نمیتوانید سریعا اقامت این کشورها را کسب کنید اما بسته به نوع مهاجرت خود مدت زمان آن کمتر یا بیشتر میشود. همینطور شما برای اخذ تابعیت باید چندین سال در آن کشور زندگی کرده و سپس به اخذ تابعیت و پاسپورت جدید اقدام کنید.

اما در کشور ترکیه شما پس از 5 سال زندگی و کار و عدم سو پیشینه میتوانید اقامت ترکیه را دریافت کنید، در کشور آلمان  نیز مدت زمان پیشنهادی برای دریافت اقامت دائم 5 سال است و پس از آن اگر سه سال در آلمان زندگی کنید میتوانید تابعیت آلمان را اخذ کنید که شرایطی مشابه ترکیه است، نکته مشابه دیگر بین کشور آلمان و ترکیه این است که هر دو کشورهای دو تابعیتی هستند و شما پس از اخذ تابعیت خود نیازی به باطل کردن تابعیت ایرانی خود ندارید.

هزینه‎ های زندگی در ترکیه و آلمان

یکی از مهمترین نکات در مهاجرت بررسی هزینه‎ های زندگی در کشور مقصدتان است، با توجه به اینکه هر کشور درآمد متفاوتی دارد باید حتما بحث درآمد پایه در بررسی هزینه‎ های زندگی را نیز در نظر بگیرید، در این بخش با توجه به اطلاعات به روز و 2022 سایت Numbeo تمامی هزینه‎ های زندگی در کشور ترکیه و آلمان را برایتان شرح داده‌‎ایم که به روشنی هزینه‎‌های زندگی کمتر را در ترکیه نشان می‎دهد.

البته تفاوت حداقل درآمد ترکیه در سال 2022 در کشور ترکیه و آلمان حدود 45785 لیر است که تفاوت زیادی میتواند باشد اما با این حال شما با حسابی سر انگشتی به کم هزینه و کم خرج بودن زندگی در ترکیه پی میبرید.

 

ترکیه آلمان
اجاره خانه مرکز شهر 1 خوابه 3175 لیر ترکیه 20.000 لیر ترکیه
3 خوابه 5630 لیر ترکیه 36.500 لیر ترکیه
خارج شهر 1 خوابه 2150 لیر ترکیه 14.000 لیر ترکیه
3 خوابه 3330 لیر ترکیه 26.300 لیر ترکیه
خرید خانه مرکز شهر 12600 لیر ترکیه 141.645 لیر ترکیه
خارج شهر 9000 لیر ترکیه 92.900 لیر ترکیه
حمل و نقل بلیط یه طرفه 6.5 لیر ترکیه 52 لیر ترکیه
تاکسی 7.5 لیر ترکیه 70 لیر ترکیه
تاکسی دربست 50 لیر ترکیه 576 لیر ترکیه
خورد و خوراک شیر 15 لیر ترکیه 17 لیر ترکیه
برنج 19 لیر ترکیه 36 لیر ترکیه
پنیر 80 لیر ترکیه 207 لیر ترکیه
گوشت 150 لیر ترکیه 230 لیر ترکیه
سیگار 28 لیر ترکیه 134 لیر ترکیه
پوشاک یک جفت کفش نایک 1000 لیر ترکیه 1500 لیر ترکیه
لباس zara 400 لیر ترکیه 630 لیر ترکیه
یک جفت کفش چرم 740 لیر ترکیه 1720 لیر ترکیه
خدمات شهری آب، برق، گرمایش، سرمایش برای آپارتمان 85 متری 970 لیر ترکیه 5.115 لیر ترکیه
اینترنت 137 لیر ترکیه 650 لیر ترکیه

 

امنیت زندگی در ترکیه یا آلمان

شما برای مهاجرت به هر کشوری باید از میزان امنیت در آن کشور اطلاعاتی کسب کنید و در صورت امن بودن مقصد، برای مهاجرت خود اقدام کنید. بنابراین در این بخش به بررسی امنیت زندگی در ترکیه و آلمان پرداخته‌‎ایم. بر اساس داده‎‌‌های آماری به دست آمده سطح جرم وجنایت در ترکیه 51 درصد، افزایش نرخ جرم و جنایت در ترکیه 68 درصد و نگرانی برای ماشین دزدی 35 درصد است.

همینطور ترس و نگرانی برای خرید و فروش مواد مخدر 43 درصد است. بنابراین از نظر امنیت زندگی، امنیت در کشور آلمان به عنوان کشوری در اروپای مرکزی بیشتر است اما کشور ترکیه نیز قطعا امنیتی به اندازه کافی داشته که تعداد گردشگران زیادی را به خود جذب میکند بنابراین نیازی به نگرانی نیست.

وضعیت بهداشت و درمان در آلمان و ترکیه

زمانی که صحبت از وضعیت بهداشت و درمان در هر کشوری میشود دو نکته مهم مطرح میشود، نکته اول کیفیت خدمات درمانی و بهداشتی و نکته دوم هزینه ‎های خدمات درمانی و بهداشتی در کشور مورد نظر است. در ارتباط با نکته اول باید گفت کشور آلمان از نظر سیستم مراقبت های بهداشتی و بیمه‎‌‌‌های درمانی از بهترین کشورهای اروپا و آسیا به شمار می‌‎آید، در واقع شما به عنوان شهروند و ساکن قانونی کشور آلمان حق استفاده از تمامی خدمات درمانی ضروری این کشور را دارید.

البته این در صورتی است که شما بیمه درمانی این کشور را داشته باشید. به علاوه کشور آلمان با کیفیت بالای خدمات درمانی و بهداشتی خود در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری‎ های سخت همچون سرطان، بیماری‎های ناباروری، ام اس و … زبانزد عام و خاص است. البته کشور ترکیه نیز با امکانات درمانی و خدماتی بسیار مناسب و بهتر از ایران در خدمت تمامی متقاضیان مهاجرت به ترکیه و شهروندان قانونی آن قرار میگیرد و سیستم خدمات درمانی و بهداشتی خود را روز به روز ارتقا میدهد.

اما به هر حال از نظر کیفیت سیستم بهداشتی و درمانی آلمان در رتبه بالاتر و از نظر کم هزینه بودن خدمات درمانی کشور ترکیه در رتبه بالاتری قرار میگیرد.

پروسه دریافت ویزای ترکیه و آلمان

همانطور که در مقاله‎ های پیشین نیز اشاره کردیم، کشور ترکیه برای ایرانیان از آن دسته کشورهایی است که برای سفر 90 روزه به ترکیه نیازی به دریافت ویزا ندارد و نیازی به صرف هزینه و زمان در سفارت ترکیه در ایران برای دریافت ویزا وجود ندارد و صرفا در شرایط مهاجرت تحصیلی و کاری باید ویزای کاری یا تحصیلی ترکیه را دریافت کنید اما شما حتما برای ورود به کشور آلمان نیاز به دریافت ویزا دارید.

شما در اولین قدم برای دریافت ویزا پس از درخواست خود، وقت مصاحبه تعیین کرده و حداکثر تا 45 روز بعد اولین مصاحبه شما صورت میپذیرد و برای دریافت ویزای آلمان چهار شرط اساسی و سخت برای شما وجود دارد که شامل تمکن مالی، گردش حساب، ارائه دعوتنامه و بررسی سابقه سفر به کشورهای اروپایی است.

برای تمکن مالی حتما باید مبلغی میان 80 الی 110 میلیون تومان به ازای هر نفر در حساب خود داشته باشید در غیر این صورت پروسه دریافت ویزا به مشکل بر میخورد، همینطور باید حواس خود را جمع کنید که حساب معرفی شده‎تان برای تمکن مالی حتما در سه ماه گذشته گردش حساب داشته باشد وگرنه باز هم درخواست شما رد خواهد شد، علاوه بر این موارد باید دعتونامه از سوی دانشگاه، کار یا شخصی از کشور آلمان داشته باشید و اگر سابقه سفر به کشورهای اروپایی داشته باشید فرایند دریافت ویزا برایتان بسیار راحت‎‌‌‌‌تر خواهد شد.

بنابراین همانطور که شرح دادیم پروسه دریافت ویزای کشور ترکیه راحت‌‎تر و کم هزینه‎‌تر از کشور آلمان است.

 

هزینه‌ی اخذ ویزای ترکیه و آلمان

 

هزینه‌ی اخذ ویزای ترکیه و آلمان

همانطور که در بند پیشین ذکر کردیم، برای سفر توریستی 90 روزه به ترکیه نیازی به دریافت ویزا نیست و درصورت مهاجرت تحصیلی، کاری و … باید برای دریافت ویزای خود اقدام کنید که هزنیه آن از 50 یورو آغاز میشود. اما هزینه ویزای آلمان کمی متفاوت است و دو مرحله دارد، مرحله اول برای تعیین زمان مصاحبه شامل 300 هزار تومان و پس از آن برای دریافت ویزای توریستی 90 روزه مبلغی بالغ بر 80 یورو است و بسته به مدت اقامتتان این هزینه میتوانند افزایش یابد.

زندگی در آلمان یا ترکیه

با توجه به تمامی موارد بررسی شده، اعم از مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، امنیت زندگی در ترکیه و آلمان و میزان درآمد و هزینه‎‌‌‌های زندگی در ترکیه و آلمان، به این نتیجه رسیدیم که کشور آلمان از نظر سطح آرامش و امنیت و رفاه اجتماعی در شرایط مناسبی قرار دارد البته کشور ترکیه نیز شرایط نسبتا خوبی را برای شما رقم میزند اما نکته قابل توجه در باب مهاجرت و دریافت اقامت این است که کشور ترکیه برای دریافت اقامت شرایط بسیار راحت‌‎تر و بهتری را در اختیار مهاجران قرار میدهد و شما با سرمایه گذاری به راحتی میتوانید اقامت ترکیه را دریافت کنید.

همینطور در ارتباط با هزینه‌‎های کمتر تحصیل در کشور ترکیه با دانشگاه‌‎های معتبر میتوان گفت ترکیه گزینه مناسبی برای مهاجرت تحصیلی با بودجه اندک است. به علاوه هزینه‌‎های زندگی اعم از هزینه پوشاک، اجاره خانه، حمل و نقل، خوراک و … در ترکیه کمتر از هزینه‎‌‌‌‌‌های زندگی در آلمان است.

بنابراین اگر قصد مهاجرتی بی‎ دغدغه و کم خرج را دارید میتوانید به ترکیه به عنوان گزینه‎‌‌ای مناسب جهت مهاجرت نگاه کنید زیرا هم هزینه کمتری را پرداخت میکنید و هم پروسه زمانی کمتری را خواهید پیمود درصورتی که برای مهاجرت به آلمان، حتی برای نوبت سفارت نیز مدت زمان زیادی را باید صرف کنید. مهاجرت به ترکیه یا آلمان سوالی است که شاید برای شما هم ایجاد شده باشدو ما پیشنهاد میکنیم در رابطه با آن بسیار تحقیق و بررسی کنید.

پیام بگذارید