خرید ملک در ترکیه یا قبرس

20تیر 1401
0 نظر
خرید ملک در ترکیه یا قبرس

خرید خانه همواره یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها به حساب آمده است. این موضوع خصوصا وقتی بدانیم قیمت خانه در بسیاری نقاط دنیا از کشور ما ارزان‌تر است، ضروریت بیشتری هم پیدا می‌کند. علاوه بر مسئله سرمایه‌گذاری باید به این نکته توجه کرد که خرید خانه در کشورهای خارجی می‌تواند مزایای مختلفی از جمله اخذ اقامت، سکونت راحت‌تر در آن کشور و به خصوص اگر اقدام به خرید خانه در کشوری توریستی و تفریحی کرده باشید امکان اجاره دادن آن به توریست‌ها و حتی کسب درآمد نیز وجود خواهد داشت. اما بهترین کشور برای خرید ملک کدام ها هستند؟

دو کشور بسیار زیبا، خوش آب و هوا و ارزان برای خرید خانه که در این سالها بسیار طرفدار پیدا کرده است، خرید خانه در ترکیه یا قبرس است. هر دو کشور دارای مزیت‌های فراوانی بوده و همچنین صنعت ساختمان بسیار در آنها پیشرفت داشته است. اگر بخواهیم در مورد خرید ملک در ترکیه یا قبرس و این مسئله که کدام خرید، بهتر و همچنین پرسود‌تر است صحبت کنیم باید در مورد هر دو کشور توضیحاتی را ارائه دهیم.

برای خرید خانه ترکیه یا قبرس

هر دو کشور دارای ویژگی‌ها و مزیت‌های مخصوص به خود است و  خرید خانه در ترکیه یا قبرس بیش از آنکه به بهتر بودن یکی از این کشورها نسبت به دیگری ارتباطی داشته باشد، به سلیقه و معیارهای شما بستگی دارد. به طور مثال اگر به دنبال یک زندگی پرهیجان و با امکان پیشرفت کاری بیشتر هستید باید به فکر خرید خانه در ترکیه باشید، اما اگر به دنبال یکی زندگی آرام و پرآرامش هستید بدون شک انتخاب قبرس منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

 

برای خرید خانه ترکیه یا قبرس

 

قبرس؛ نگین دریای مدیترانه

قبرس یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین کشورهای نزدیک به دریای مدیترانه است، این جزیره که در جنوب ترکیه، غرب سوریه و همچنین جنوب شرق یونان  قرار دارد سومین جزیره از نظر جمعیت در دریایه‌ی مدیترانه است. این کشور دارای جمعیتی حدود 2 میلیون نفری است و به همین دلیل به کشوری بی‌حاشیه و امن شهرت دارد.

پایتخت این کشور یعنی شهر نیکوزیا است که بهترین و پرجمعیت‌ترین شهر قبرس به حساب می‌آید. خرید خانه در قبرس مزیت‌های بسیار زیادی دارد که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

خرید ملک در قبرس و اخذ اقامت دائم این کشور

یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین ویژگی‌های خرید خانه در ترکیه یا قبرس امکان اخذ اقامت این دو کشور است. البته کشور قبرس شرایط راحت‌تری را در این راستا تدارک دیده است. بر اساس قوانین کشور قبرس، در صورت خرید ملک در این کشور به ارزش حداقل 300 هزار یورو، اقامت این کشور به شما، تمام فرزندان زیر 25 سال و حتی پدر و مادر شما تعلق می‌گیرد.

مهم‌ترین مزیت اخذ اقامت قبرس از طریق خرید ملک، عدم نیاز به حضور بلند مدت در این کشور است، برعکس کشورهای دیگر، شما بعد از خرید ملک و اخذ اقامت تنها لازم است در طول دو سال فقط یک روز را در قبرس بگذرانید.

شرایط خرید خانه در قبرس و اخذ اقامت این کشور

برای خرید خانه در قبرس و اخذ اقامت، نیاز به طی کردن مراحل پیچیده‌ای نیست و تنها چند مرحله کافی‌است. در ادامه به این مراحل خواهیم پرداخت:

 • پیدا کردن خانه مورد نظر
 • اخذ قرارداد با مالک
 • افتتاح حساب در یکی از بانک‌های قبرس
 • نقل و انتقال سند به طور رسمی

پس از طی کردن این مراحل و تنها یک مرحله تا اخذ اقامت قبرس فاصله دارید و آن هم اثبات تمکن مالی است، پس از این مرحله همسر، فرزندان زیر 25 سال و حتی پدر و مادر شما می‌توانند با ویزای همراه در قبرس اقامت کنند.

 

شرایط خرید خانه در قبرس و اخذ اقامت این کشور

 

بهترین شهرهای قبرس برای خرید خانه

یکی از مهم‌ترین مسائل درباره‌ی خرید خانه در ترکیه یا قبرس بی‌شک انتخاب شهر مناسب برای زندگی است. اگرچه کشور ترکیه از این لحاظ انتخاب‌های بیشتری در اختیار شما می‌گذارد (بخاطر مساحت و همچنین امکانات بیشتر) اما درمورد قبرس هم باید دقت به خرج بدهید.

نیکوزیا: پایتخت کشور قبرس، یکی از بهترین شهرها برای خرید ملک و اقامت در قبرس است، این شهر پرجمعیت‌ترین شهر قبرس بوده و اگر به دنبال زندگی پرجنب و جوش هستید می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی برای شما باشد. این شهر همچنین به دلیل مهاجرین و توریست‌های زیادی که هر ساله به آنجا سفر می‌کنند، انتخابی مناسب برای شروع یک کسب و کار است. از دیگر مزیت‌های این شهر باید به

 • حمل و نقل مناسب: از این لحاظ نیکوزیا بهترین شهر قبرس است. حمل و نقل عمومی گسترده و همچنین ارزان ویژگی است که با این کیفیت در هیچ‌ یک از شهرهای قبرس مشاهده نمی‌شود.
 • نرخ مالیات بر درآمد بسیار پایین: برخلاف دیگر شهرهای قبرس، نیکوزیا کم‌ترین مالیات بردرآمد را برای مهاجرین در نظر گرفته است. این نرخ نه تنها در قبرس بلکه در کل اروپا کم‌ترین عدد به حساب می‌آید.

پافوس:  این شهر سابقه‌ی انتخاب به عنوان بهترین شهر قبرس برای زندگی را دارد. شهری بسیار مدرن و مهاجرپذیر که می‌توان آن را مهاجرپذیرترین شهر قبرس دانست. از دیگر دلایل انتخاب این شهر به عنوان یکی از بهترین شهرهای قبرس می‌توان به

 • قیمت مناسب خانه: این شهر یکی از ارزان‌ترین شهرهای قبرس برای خرید خانه به حساب می‌آید و بدون شک در مورد سوال خرید ملک در ترکیه یا قبرس می‌تواند امکان انتخاب قبرس را بالا ببرد. در این شهر شما با قیمت خرید یک خانه‌ی بسیار کوچک در شهرهای مهم اروپا مانند برلین می‌توانید عمارتی بزرگ و مجلل خریداری کنید.
 • امنیت بالا: به طور کلی قبرس کشوری امن به حساب می‌آید، اما شهر پافوس حتی از پایتخت قبرس یعنی نیکوزیا هم درصد جرم و جنایت کمتری دارد.
 • مهاجرپذیری: این شهر به خاطر سابقه‌ی طولانی حضور مهاجرین و مسافران یک از مهمان‌نوازترین شهرهای قبرس به حساب می‌آید.

ترکیه ؛ کشوری با امکانات غربی همراه با سنت‌های شرقی

پرداختن به ترکیه نیاز به یک مقاله‌ی مفصل دارد چرا که این کشور در چند سال اخیر پیشرفت‌های بسیارزیادی داشته است و بدون شک همین امر هم علت مهاجرت، سرمایه‌گذاری و تحصیل مهاجرین بسیاری از تمام دنیا در این کشور محسوب می‌شود. کشور ترکیه به علت ارتباط بسیار خوب و گسترده‌ی اقتصادی با اتحادیه اروپا یکی از بهترین کشورها در حوزه‌ی ساختمان محسوب می‌شود از سوی دیگر قیمت خانه در ترکیه از کشور ما ارزان‌تر است، تمام این عوامل در کنار داشتن فرهنگی شرقی( اسلامی) این کشور را به انتخابی مناسب جهت خرید خانه و ملک تبدیل کرده است.

 

ترکیه ترکیه ؛ کشوری با امکانات غربی همراه با سنت‌های شرقی؛ کشوری با امکانات غربی همراه با سنت‌های شرقی

 

مزایای خرید خانه در ترکیه

دولت ترکیه روش‌های مختلفی برای کسب ویزای این کشور تدارک دیده است، خرید ملک در ترکیه یکی از این روش‌ها و شاید حتی سریعترین هم باشد. بنابراین یکی از مزیت‌های خرید خانه در جزایر ترکیه گرفتن اقامت خواهد بود.

دیگر مزیت خرید خانه در جزایر ترکیه بدون شک بهره‌ی اقتصادی آن است، یعنی اولا با توجه به گران بودن خانه در کشور ما شما می‌توانید با همان پولی که برای خرید یک خانه‌ی معمولی در محله‌ای معمولی در تهران صرف می‌کنید خانه‌ای بسیار مدرن و شیک در محله‌های خوب استانبول خریداری کنید، حتی امکان خرید دو خانه در محله‌هایی پایین‌تر هم وجود دارد.

بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

شهرهای مختلف ترکیه هرکدام دارای ویژگی‌ها و مزیت‌های مخصوص به خود است، بنابراین شما با توجه به این نکته که چه هدفی از خرید خانه در ترکیه دارید به سراغ انتخاب یک شهر بروید. اما در ادامه به استانبول، آلانیا و همچنین آنتالیا که  جزو بهترین شهرهای ترکیه هستند خواهیم پرداخت.

 • آلانیا: یکی از معروف‌ترین شهرهای ترکیه با داشتن چندین جزیره و نقاط دیدنی آلانیاست. این منطقه با داشتن آب و هوایی معتدل از یک سو و مناطق تجاری و مسکونی مدرن از سوی دیگر توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است. اطراف این منطقه با قلعه‌ی زیبا و تاریخی آلانیا محصور شده و همین مسئله به شهر ظاهری فوق‌العاده بخشیده است. با خرید خانه در این شهر می‌توانید از مزایای دیگر از جمله اخذ اقامت ترکیه نیز بهره‌مند شوید.
 • آنتالیا: این منطقه بدون شک برای شما هم آشناست. شهری زیبا که در خود چندین جزیره را نیز جای داده است، شهری معروف به شهر تفریحی که هرساله شاهد حضور تعداد زیادی گردشگر است. ( اگر به دنبال کسب درآمد از طریق اجاره دادن خانه هستید پس آنتالیا برای شما بسیار مناسب است) شما می‌توانید در آنتالیا خانه‌هایی میان‌رده و با قیمت‌های مناسب پیدا کنید. به طور مثال منطقه لارا lara دارای بیشترین قیمت و کپز kepez دارای کمترین قیمت‌ها هستند.
 • استانبول: مهم‌ترین و شاید بهترین شهر ترکیه، که دارای تعداد زیادی جزیره نیز هست، استانبول است. استانبول در شمال غربی ترکیه و نزدیک دریای مرمره واقع شده است. شهری تاریخی که به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم می‌شود. این شهر دارای 16 میلیون نفر جمعیت است که این شهر را به هشتمین شهر پرجمعیت جهان تبدیل کرده است. با خرید خانه در ترکیه و به طور خاص در استانبول شما در شهری مدرن و دارای تمامی امکانات رفاهی، آموزشی و کاری زندگی خواهید کرد. در استانبول می‌توانید خانه‌ایی متفاوت از آپارتمان تا ویلاهای بسیار مدرن را با توجه به بودجه خود خریدارای کنید.

برای آشنایی با قیمت خانه در ترکیه توجه شما را به جدول زیر جلب می‌کنیم:

استانبول ۳۰ میلیون تومان
ازمیر ۲۵ میلیون تومان
آنتالیا ۲۰ میلیون تومان
آنکارا ۱۳ میلیون تومان
بدروم ۱۵ میلیون تومان
دنیزلی ۱۰ میلیون تومان

 

در جدول بالا متوسط قیمت برای هر متر مربع در شهرهای مهم ترکیه را مشاهده می‌کنید

 

سخن پایانی

با توجه به آنچه در این مقاله به آن پرداختیم احتمالا شما هم در مورد سوال خرید ملک در ترکیه یا قبرس به این نتیجه رسیده‌اید که نمی‌توان هیچکدام را بر دیگری برتر دانست، بلکه بیشتر به هدف، سلیقه و بودجه‌ی شما بستگی دارد که کدام کشور را برای خرید خانه انتخاب کنید اما براساس آمارها و میتوان گفت ترکیه برای خرید ملک گزینه منطقی تری است.

در اینجا تلاش کردیم به ویژگی‌های هر دو کشور به صورت جداگانه بپردازیم و همچنین تفاوت‌های قبرس و ترکیه را برای زندگی توضیح دهیم، امکانات و مزایای خرید ملک در ترکیه یا قبرس را نیز شرح دادیم در نهایت به بهترین شهرهای دوکشور برای خرید خانه اشاره کردیم. با مطالعه این مطالب می‌توانید در مسیر خرید خرید ملک در ترکیه یا قبرس آگاهانه‌تر و با هوشمندی بیشتری قدم بردارید و از خرید یک خانه‌ی رویایی در کشوری زیبا لذت ببرید. همچنین درباره‌ی خرید خانه در ترکیه می‌توانید به مطلب خرید خانه در جزایر ترکیه مراجعه و اطلاعات کامل‌تری راجه به خرید ملک در ترکیه به دست بیاورید.

 

سوالات متداول

آیا قبرس عضو اتحادیه اروپا هست؟

بله، کشور قبرس از سال 2004 تا به حال عضو اتحادیه اروپاست

با خرید خانه در ترکیه می‌توانیم در ترکیه به کار بپردازیم؟

با خرید خانه در ترکیه شما از اقامت ترکیه از طریق خرید ملک بهره‌مند خواهید شد اما اجازه‌ی کار ندارید، بنابراین باید از طریق مراجع قانونی اقدام به درخواست مجوز کار کنید.

پیام بگذارید