خرید ملک در کوش آداسی

21تیر 1401
0 نظر
خرید ملک در کوش آداسی

شهر بعدی ترکیه برای خرید ملک شهر زیبا و ساحلی کوشی آداسی می باشد. این شهر کوچک ولی جذاب مورد توجه بسیاری از توریست ها قرار گرفته است و در سال‌های اخیر با تورهای بسیاری که به سمت این منطقه ایجاد شده است بسیاری را با زیبایی‌های خود آشنا کرده است و شاید این دلیلی باشد برای اینکه این منطقه در لیست بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک قرار بگیرد.

اما باید براساس حس وظیفه و صداقت به شما بگوییم که در حال حاضر این منطقه را برای خرید ملک و سرمایه گذاری به شما پیشنهاد نمیکنیم اما اگه به دنبال یک خانه ویلایی برای استفاده در روزهای تابستانی خود هستید می تواند گزینه مناسبی باشد هرچند که افشار املاک می تواند به شما با هزینه‌ای کمتر خانه‌ای جذاب با حاشیه سود بیشتری را معرفی کند.

شرایط خرید آپارتمان در ترکیه کوش آداسی

شاید زندگی در ویلاهای لوکس کوش آداسی دور از ذهن به نظر برسد؛ برای برخی افراد هم زندگی آپارتمانی و فضای اجتماعی آن جذابیت بیشتری دارد. با هر دلیلی آنچه خرید ملک در کوش آداسی را توجیح می‌کند هوای دلپذیر دریای مدیترانه و زندگی در سواحل آفتابی آن است. بیایید با این شهر تاریخی و زیبا بیشتر آشنا شویم و هزینه‌ها و شرایط خرید آپارتمان در آن را بیشتر بشناسیم.

 

شرایط خرید آپارتمان در ترکیه کوش آداسی

 

کوش آداسی کجاست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

در غرب ترکیه در کنار دریای اژه، شهر زیبای کوش آداسی (Kusadasi) قرار گرفته است. جمعیت کوش آداسی در سال 2020 حدود 121 هزار نفر گزارش شده و جمعیت این شهر در ماه‌های تابستانی رشد زیادی پیدا می‌کند. دلیل آن این است که در این فصل گردشگران از سراسر جهان به این شهر سفر می‌کنند تا از سواحل شنی، آب‌وهوای مدیترانه‌ای و اماکن باستانی و تاریخی آن بازدید کنند. با وجود افزایش و کاهش ناگهانی جمعیت، این شهر ساکنان ثابتی دارد که در طی سال شهر را زنده و پویا نگه‌می‌دارند و بر خلاف بسیاری از شهرهای توریستی این شهر کسب وکارها و فعالیت‌های تجاری خود را در طول سال حفظ می‌کند.

این منطقه از زمان پیش از تاریخ مسکونی بوده است. بسیاری از منابعی که ما امروزه به عنوان آثار فلسفی یونان مطالعه می‌کنیم، در این منطقه، در آسیای صغیر، نوشته شده‌اند. بازدید از قلعه‌ها و ارگ‌های باستانی، کلیساهای تاریخی، تپه‌های باستانی 3000 ساله و معابد این شهر برای علاقه‌مندان به تاریخ جذابیت دارد. آنچه این شهر را تبدیل مقصد اصلی مسافران می‌کند، تفریحات ساحلی آن است که برای هر کسی با هر بودجه‌ای، چیزی برای ارائه دارد.

قصد بسیاری از افراد از خرید آپارتمان در ترکیه کوش آداسی ادامه تحصیل و دریافت مدرک تخصصی است. نزدیک‌ترین دانشگاه به کوش آداسی در مرکز استان آیدین و در 51 کیلومتری این شهر قرار گرفته است. دانشگاه عدنان مندرس (Aydın Adnan Menderes University) دانشگاهی دولتی است که رشته‌هایی مثل پزشکی، هنر، علوم پایه، اقتصاد و تجارت را ارائه می‌دهد. پردیس برخی رشته‌های آن مثل رشته گردشگری در کوش آداسی قرار دارد.

از دانشگاه‌های معتبر دیگر در نزدیکی کوش آداسی می‌توانیم به دانشگاه تکنولوژی ازمیر (İzmir Institute of Technology)، دانشگاه اژه (Ege University) و دانشگاه دوکوز ایلول (Dokuz Eylül University) اشاره کنیم که همگی دانشگاه‌های دولتی هستند.

امکان تحصیل در مدارس کوش آداسی برای دانش‌آموزان بین‌المللی فراهم است. مدارس بین‌المللی این کشور عمدتا به زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی صحبت می‌کنند و دانستن زبان دوم برای دانش‌آموزان ضرورت دارد. همچنین دانستن زبان ترکی کمک بسیار بزرگی در فرایند آموزش است. تحصیل رایگان در مراکز دولتی ترکیه برای تمامی دانش‌اموزان آن فراهم است.

 

کوش آداسی کجاست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

شهر کوشی آداسی شهری آماده برای ارائه خدمات به جمعیت زیاد مسافران است. این زیرساخت‌های گسترده در طول فصل‌های کم مسافرت برپا می‌مانند و همواره خدمات رفاهی و درمانی را در اختیار شهروندان و ساکنان این شهر قرار می‌دهند. بیمه درمانی رایگان برای شهروندان و افراد مقیم به ترکیه (چه دائم و چه موقت) یکی از مهمترین مواردی است که برای آسایش مردم لحاظ شده است و نظر علاقه‌مندان به خرید آپارتمان در ترکیه کوش آداسی را جلب می‌کند.

گردشگری پایه اقتصادی این شهر را بنا نهاده است و فرصت‌های شغلی عدیده‌ای را برای کوش آداسی فراهم کرده است. در سال‌های گذشته پاندمی کووید و کاهش نرخ اشتغال ترکیه به شاغلان این شهر آسیب‌هایی وارد کرد. با وجود این در دو سال گذشته ترکیه از این بحران عبور کرد و هم اکنون نرخ بیکاری در این کشور رو به کاهش است. فرصت‌های شغلی دائمی و موقت در شهر کوش آداسی دائما در حال شکل‌گیری است.

مزایای خرید ملک در کوش آداسی ترکیه

خرید آپارتمان در ترکیه کوشی آداسی در گام اول به معنای برخورداری از آب وهوای دلنشین مدیترانه‌ای این شهر است. نزدیکی به دریا، هوای معتدل خوشایند، سواحل شنی و آفتابی و طبیعت دیدنی همگی در این جغرافیای زیبا قرار گرفته‌اند و بی دلیل نیست که گردشگران مشتاق را به سوی خود می‌کشاند. برای طبقات مختلف اقتصادی در اینجا فرصت لذت بردن و تفریح وجود دارد. زندگی در کوش آداسی می‌تواند بسیار تجملی یا بسیار ساده باشد و همزمان کیفیت زندگی در آن بالاست.

فرهنگ مردم این منقطه نزدیک به فرهنگ اروپا است. دلیل آن هم همجواری با کشورهای اروپایی و مدیترانه‌ای است. مردم کوش آداسی به تنوع فرهنگ‌ها آگاهی دارند و برای پذیرش فرهنگ‌های تازه گشاده‌رو هستند.

خرید ملک در کوش آداسی فرصت اقامت در کشور ترکیه را در یکی از بهترین مناطق این کشور فراهم می‌کند. اقامت، حق شهروندی و پاسپورت ترکیه از مهمترین مزایای خرید آپارتمان در ترکیه کوش آداسی هستند.

از طرف دیگر خرید املاک و اجاره دادن آن‌ها فرصتی برای کسب درآمد ارزی و سرمایه‌گذاری در ترکیه است. کسب درآمد ارزی در کوش آداسی با تجارت نیز مسیر است. امکان تجارت بین المللی از طرق دریایی یا زمینی در این شهر فراهم است. این امکان در سایه‌ی اقتصاد پویای ترکیه و تعامل تجاری این کشور با سایر کشورها وجود دارد.

 

مزایای خرید ملک در کوش آداسی ترکیه

 

هزینه خرید آپارتمان در ترکیه کوش آداسی

برای خرید ملک کوش آداسی لازم است با هزینه‌های خرید ملک و هزینه‌های زندگی در این شهر آشنا باشید. هزینه خرید ملک در مرکز شهر کوش آداسی بین متری 5000 تا 10000 لیر است. این رقم در خارج از مرکز کاهش می‌یابد و به متری 3800 تا 7500 لیر می‌رسد. قیمت‌ها با نزدیک شدن به سواحل این شهر و در مجمتع‌ها و ویلاهای لوکس کوش آداسی ممکن است متفاوت باشد.

هزینه‌های جانبی خرید آپارتمان در ترکیه کوش آداسی شامل هزینه مالیات، کنتور، کارشناسی ملک،‌ مترجم و هزینه‌های مربوط به انتقال سند است. این هزینه‌ها حدود 9 درصد از قیمت ملک را شامل می‌شود. این موارد را در نظر داشته باشید تا هنگام خرید با مشکل مواجه نشود.

هزینه‌های جاری زندگی در کوش آداسی از تهران کمتر است. به طور کلی قدرت خرید افراد در کوش آداسی بهتر از شهری مثل تهران است و کیفیت زندگی بهتری را با هزینه مشابه می‌توانند تجربه کنند. همزمان از آب و هوای خوب کوش آداسی و اقامت در ترکیه برخوردار باشند.

شرایط و محدودیت‌های خرید ملک در کوش آداسی ترکیه

پیش از خرید آپارتمان در کوش آداسی ترکیه  تحقیقات لازم را به عمل آورید. سعی کنید معامله را به صورت نقدی انجام دهید. اگر برای خرید روی وام بانکی حساب باز کرده‌اید، مطمئن شوید این وام را از مراجع معتبر دریافت می‌کنید. همچنین بررسی کنید که ملک مورد نظرتان سابقا بدهی نداشته باشد و روی آن وامی دریافت نشده باشد تا بعد از خرید آن مقروض نشوید.

قوانین اصلی در محدودیت خرید آپارتمان برای اتباع خارجی موارد زیر است:

 • محدودیت خرید املاک بیش از 30 هکتار
 • محدودیت خرید در اماکن نظامی و امنیتی
 • خرید بیش از 10 درصد املاک یک منطقه توسط اتباع خارجی

 

شرایط و محدودیت‌های خرید ملک در کوش آداسی ترکیه

 

مدارک لازم برای خرید آپارتمان در کوش آداسی ترکیه

برای خرید آپارتمان در کوش آداسی ترکیه به این مدارک احتیاج دارید:

 1. سند مالکیت ملک که به Tapu معروف است.
 2. پاسپورت و مدارک هویتی
 3. گواهی ارزش‌گذاری ملک که باید از شهرداری کوش آداسی دریافت شود.
 4. گزارش اداره مالیات
 5. عکس از خریدار و فروشنده
 6. بیمه نامه اجباری زلزله (DASK)
 7. رسیدهای خریدار و فروشنده
 8. دو شاهد، یک مترجم (در صورت نیاز)
 9. وکالت‌نامه به انضمام ترجمه آن. (در صورت نیاز)

بهترین محله‌های کوش آداسی ترکیه برای خرید ملک

سواحل کوش آداسی از محبوب‌ترین مکان‌های این شهر برای خرید آپارتمان و ملک در ترکیه کوش آداسی هستند. ساحل شن‌های نقره‌ای، لانگ‌بیچ، ساحل بهشت و ساحل الماس یا طلایی محبوب‌ترین سواحل این شهر هستند. جزیره‌ی گوورچینادا  (Güvercinada) جزیره‌ی کوچک و دیدنی کوش آداسی است که نام این شهر از آن گرفته شده است.

جزیره‌ی دیگر آن شهر تاریخی و دیدنی افسوس (Ephesus Island) نام دارد. محله آلجامسیت (Alacamescit) که بازار خرید سوغاتی و صنایع دستی حجیوات در آن قرار دارد از بهترین محله‌های کوش آداسی است. محله آتاتورک (Atatürk)، محله داگ (Dağ)، محله جامیکبیر (Camikebir)، محله دیگرمندیری (Değirmendere) از دیگر محله‌های کوش آداسی هستند.

آیا با خرید ملک در کوش آداسی ترکیه می‌توان اقامت این کشور را اخذ کرد؟

بله. ترکیه در سال 2022 قوانین کسب اقامت دائم با خرید ملک را تغییر داده اما همچنان می‌توان اقامت این کشور را دریافت کرد. برای دریافت حق شهروندی و اقامت دائم ترکیه باید ملکی که خریداری می‌کنید، بیش از 400 هزار دلار قیمت داشته باشد. برای این منظور خریدار تا 3 سال حق فروش ملک خود را ندارد.

اگر ارزش ملکی که خریداری کرده‌اید، کمتر از 400 هزار دلار بود، می‌توانید اقامت موقت این کشور را دریافت کنید. اقامت موقت قابل تمدید است. اگر مقدار حضور فرد در طی مدت تمدید، به میزان مشخص شده باشد، بعد از 5 سال فرد می‌تواند برای دریافت اقامت دائم ترکیه اقدام کند.

آیا خریدار آپارتمان در کوش آداسی ترکیه می تواند در ملک خود سکونت کند؟

خریدار مجاز است در ملک مسکونی خود سکونت کند یا آن را اجاره دهد. این یکی از مزیت‌های خرید آپارتمان در ترکیه کوش آداسی است که فرد می‌تواند هم از مزایای زندگی در کوش آداسی برخوردار شود، هم با خرید ملکی که ارزشی رو رشد دارد، دست به سرمایه گذاری بلند مدت بزند.

 

 

آیا خریدار آپارتمان در کوش آداسی ترکیه می‌تواند برای همراهان خود ویزای همراه بگیرد؟  

بله. با صدور کارت اقامت فرد، ویزای همراه برای خانواده‌ی او یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال صادر خواهد شد.

مقایسهی شرایط کوش آداسی با سایر بنادر و شهرهای ترکیه برای خرید ملک

ایده‌ی زندگی در کنار آب‌های آزاد ترغیب‌کننده است. کوش آداسی نیز شهری ساحلی و بندری است. تجارت جایگاه مهمی در وضعیت اقصادی اینگونه شهرها دارد. برای آشنایی بیشتر ذهن در ادامه کوش آداسی را با دوشهر بندری مهم ترکیه یعنی ازمیر و فتحیه مقایسه می‌کنیم تا ببینیم هر یک برای خرید آپارتمان چه مزیت‌هایی دارند. سپس وضعیت خرید ملک در ترکیه کوش آداسی را با استامبول مقایسه خواهیم کرد.

مقایسه وضعیت و شرایط کوش آداسی با ازمیر و فتحیه برای خرید آپارتمان

ازمیر: شهر ازمیر بیش از 100 کیلومتر با کوش آداسی فاصله ندارد. این شهر نیز در کناره‌ی دریای اژه قرار گرفته و از موقعیت تجاری منحصر به فردی برخوردار است. به طور کلی ازمیر از لحاظ وسعت و جمعیت، شهر بزرگتری محسوب می‌شود. این یعنی دسترسی‌های بهتر در سطح شهر و خارج آن،‌ همچنین تعداد دانشگاه‌های این شهر از کوش آداسی بیشتر است.

از سویی دیگر خرید آپارتمان در ترکیه کوش آداسی حتی تا 50 درصد ارزان‌تر است. تجربه‌ی زندگی در سواحل دریای اژه در کوش آداسی نسبت به ازمیر با هزینه‌های کمتری همراه است. هزینه‌های جاری زندگی در این شهر نسبت به ازمیر بین 10 تا 15 درصد کمتر است. همچنین تنوع فعالیت‌ها و دیدنی‌ها در کوش آداسی بسیار بیشتر از ازمیر است.

فتحیه: فتحیه که شهری زیبا در جنوب غربی ترکیه است، با جمعیت 162 هزار نفر در سال 2019، یکی از بنادر مهم ترکیه به شمار می‌رود. فتحیه 280 کیلومتر از کوش آداسی فاصله دارد اما آب‌وهوای آن همانند کوش آداسی مدیترانه‌ای و معتدل است. این شهر وضعیت بسیار مشابه کوش آداسی دارد و مقصد گردشگران است حتی اگر به اندازه‌ی کوش آداسی معروف نباشد.

فاصله فتحیه تا نزدیک‌ترین دانشگاه‌های معتبر و برتر نزدیک به 90 کیلومتر است. نام این دانشگاه، دانشگاه موغلا (Muğla University) است. هزینه‌های جاری در این دو شهر تقریبا مساوی یکدیگر است. آنچه تمایز چشمگیری بین این دو شهر بندری و توریستی ایجاد کرده، ارزان‌تر بودن هزینه‌های مسکن در کوش آداسی نسبت به فتحیه است.

مقایسه وضعیت و شرایط کوش آداسی با استانبول برای خرید ملک

استانبول گران‌ترین شهر ترکیه و بی شک بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک است. این مساله برای همه روشن است که قیمت مسکن در استانبول تقریبا معادل قیمت مسکن در تهران است. با این تفاوت که تهران کمی گران‌تر است. این شهر بیشترین جمعیت و بیشترین جمعیت شاغل را در بین شهرهای ترکیه دارد. اقتصاد آن یک وجهی نیست بلکه از منابع متنوعی درآمد ایجاد می‌کند و بازار کار دارد.

اگرچه هزینه‌های مسکن در این شهر بالاست، هزینه های مربوط به حمل و نقل بسیار ارزان است و دسترسی‌های گسترده‌ای به سراسر شهر دارد. از سویی بسیاری از ساکنان استانبول برای فرار از تنش و شلوغی آن به شهرهایی مثل کوش آداسی می‌آیند و قصد خرید آپارتمان در ترکیه کوش آداسی را دارند.

جمعیت کوش آداسی از استانبول بسیار کمتر است و شلوغی و تنش آن به تبع کمتر می‌شود. در این شهر نیز همانند استانبول هزینه‌های حمل و نقل چندان بالا نیست. هزینه‌های مربوط به مسکن و محل اقامت در آن تا 78 درصد از استانبول کمتر است. اگرچه زندگی در کوش آداسی می‌تواند بسیار تجملی باشد،‌ هزینه‌های جاری زندگی در آن از استانبول کمتر است. هزینه‌ی اجاره‌ی مسکن، قیمت رستوران‌ها، قیمت مواد غذایی همگی از شهر استانبول ارزان‌تر است. پیشنهاد می کنیم مقاله تخصصی خرید ملک در استانبول را مطالعه کنید.

سخن پایانی

علاقه‌مندان خرید ملک در ترکیه روز به روز بیشتر به خرید آپارتمان در ترکیه کوش آداسی می‌اندیشند. شما نیز نظر خود را درباره‌ی کوش آداسی در بخش‌ کامنت‌ها بنویسید. آیا این شهر ساحلی آفتابی مورد علاقه‌ی شما هم هست؟ چه نوع فعالیت‌های اقتصادی را در آن مناسب می‌دانید؟

سوالات متداول

مالیات خرید آپارتمان در ترکیه چه‌قدر است و چه کسی باید آن را پرداخت کند؟

هزینه مالیات برابر با 4 درصد قیمت خانه است که توسط کارشناس ارزیابی می‌شود. در خانه‌های نوساز این مبلغ بین فروشنده و خریدار تقسیم می‌شود و در خانه‌های دست دوم خریدار مسئول پرداخت آن است.

چگونه برای فرزند بالای 18 سال اقامت ترکیه دریافت کنیم؟

این فرد باید صاحب ملکی در ترکیه باشد تا بتواند اقامت این کشور را دریافت کند. همچنین امکان دریافت اقامت از طریق ویزای تحصیلی و کاری و … نیز وجود دارد.

پیام بگذارید