خرید ملک در استانبول

خرید ملک در استانبول ترکیه یکی از اصلی ترین مسیرهای ورود به ترکیه و اخذ اقامت این کشور است اما بهتر است قبل از مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک کمی استانبول را بیشتر بشناسیم چرا که اصلی ترین گزینه متقاضیان خرید ملک است. بزرگترین و پرجمعیت‌‎ترین شهر در کشور ترکیه، استانبول است که نام پیشین آن قسطنطنیه بوده است.

در آمار سال 2018 جمعیت این شهر نزدیک به 16 میلیون نفر اعلام شد، بعد از قاهره و تهران، سومین کلانشهر در خاورمیانه استانبول ترکیه است. همسایگان این شهر شامل تنگه بسفر، دریای مرمره و دریای سیاه می‎باشد، جالب است بدانید که تنگه بسفر جداکننده‌‎ی دو قاره آسیا و اروپا است و استانبول تنها شهر جهان است که در دو قاره وجود دارد.

استانبول در سال 2010 سومین شهر توریستی جهان معرفی شد و همچنین در این سال پایتخت فرهنگ اروپا نامیده شده. ایران مانند بسیاری از کشورها در این شهر دارای کنسولگری است و شاید این ها تنها کوچکترین دلایلی باشند تا بحث خرید ملک در استانبول ترکیه اصلی ترین هدف بسیاری از ایرانیان و یا حتی ساکنین خود ترکیه نیز باشد. ما در هلدینگ افشار املاک قصد داریم تا شما را با این شهر بیشتر آشنا کنیم.

مهاجرت و خرید ملک در استانبول ترکیه

اگر درآمد ماهیانه شما از حد معینی بالاتر نباشد، ممکن است هنگام خرید خانه در پرداخت اقساط ماهانه با مشکل مواجه شوید. این که پس‌اندازی ندارید که بتوانید به عنوان پیش‌پرداخت بدهید، یکی از مهم‌ترین عواملی است که تصمیم شما برای خرید خانه و مهاجرت به ترکیه را به تاخیر می‌اندازد. تصمیم گیری برای خرید خانه بدون پیش پرداخت و اجرای آن برای یک خانواده یا یک فرد بسیار مهم است.

روش خرید هر چه که باشد، خرید خانه و پرداخت اقساط و اقدام به مهاجرت میتواند زمان زیادی ‎ببرد. بنابراین نوعی سرمایه‎ گذاری است که تحت هر شرایطی نیاز به خرید با بهترین روش‎ها دارد. با توجه به پیشنهاداتی برای سهولت خرید خانه در استانبول، فرآیند خرید بدون مشکل و با سودمندترین روش‎ ها انجام می ‎شود. استانبول فرصت‎ های زیادی را برای خرید خانه به صورت اقساطی به شما ارائه می‎دهد. صلاحیت‎ های مناسب برای نیازهای خود را داشته باشید، تعداد اتاق، متر مربع، بالکن، آشپزخانه و امکانات اجتماعی.

پس از تعیین این موضوع، باید تصمیم بگیرید که می‎ خواهید خانه خود را در چه مکانی بخرید. یعنی خانه‎ ای که در آن ساکن خواهید شد. آیا نزدیک به مدرسه، موسسات رسمی، زندگی اجتماعی و مراکز خرید، موسسات بهداشتی یا شبکه های حمل و نقل خواهد بود؟

بنابراین این مقاله برای خریدارانی که می‎خواهند برای اولین بار از نردبان املاک در ترکیه بالا بروند مفید خواهد بود. ما علاوه بر پاسخ به سوالات رایج، نکات و توصیه هایی را ارائه می‎دهیم تا مطمئن شویم خرید ملک شما به نفع شما خواهد بود و مسیری امن را برای مهاجرت انتخاب خواهید کرد.

شرایط خرید ملک در استانبول ترکیه

استانبول سال‎‌‌هاست که توجه‌‎ها را به خود جلب می‎کند، به خصوص با املاک و مستغلات خود در مناطق خاص برای سرمایه‎‌‌گذاری که یکی از دلایل آن می‌‌تواند تصمیم به مهاجرت و اقامت در این شهر و کشور باشد.

این واقعیت که جمعیت در مدت زمان بسیار کوتاهی بیش از حد انتظار افزایش یافته است تضمین می‎کند که بازار املاک و مستغلات در شهر به طور مداوم فعال است. در این بخش در ابتدا به بررسی محدودیت‌‎های اتباع خارجی جهت خرید ملک در استانبول و اخذ اقامت آن پرداخته‎‌‌ایم که به شرخ ذیل است:

شرایط خرید ملک در استانبول ترکیه
 • برای شهروندان کشورهایی که می‎توانند از ترکیه املاک و مستغلات خریداری کنند محدودیت‌‎هایی وجود دارد. برای مثال اگر خریدار یک شخص حقیقی باشد، تابعیت وی باید در تابعیتی باشد که رئیس جمهور وقت ترکیه اجازه داده است.
 • خرید ملک توسط اشخاص حقیقی به 30 هکتار برای هر نفر در سراسر کشور محدود می‎‌‌شود. البته در برخی موارد این محدودیت تا 60 هکتار قابل افزایش است. صلاحیت اجازه این امر به عهده رئیس جمهور ترکیه است.
 • اشخاص حقوقی غیر از شرکت‌‎های تجاری نمی‌‎توانند در ترکیه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات انجام دهند. شرکت‎‌‌های تجاری می‎‌‌توانند این سرمایه گذاری را پس از ارائه پروژه‎‌‌های خود در مورد املاکی که می‎‌‌خواهند بخرند انجام دهند. در صورتی که اموال غیر منقول خریداری شده از این طریق برای مصارفی غیر از هدف پروژه مورد استفاده قرار گیرد، پیگیری این تخلف توسط وزارت مربوطه انجام می‎شود.
 • اتباع خارجی در مناطق ممنوعه نظامی و مناطق امنیتی مجاز به کسب املاک و مستغلات نیستند. در این مناطق، خارجی‎ها نمی‎توانند املاک و مستغلات بخرند یا اجاره کنند.

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در استانبول

در ادامه نیز به معرفی مدارک و اطلاعات مورد نیاز هنگام خرید ملک در استانبول اشاره خواهیم کرد که به شرح ذیل است:

 • مدارک هویتی یا پاسپورت،
 • مجوزهای اقامت صادر شده توسط ادارات پلیس مربوطه برای مهاجرانی که خرید غیرمنقول آنها منوط به اجازه اقامت است.
 • در صورت اقدام وکالتی مبنی بر وکالتنامه صادره از خارج، موظفند اصل یا رونوشت مصدق وکالتنامه را به همراه ترجمه خود نزد خود نگه دارند.
 • سند ملکی.
 • مدارک هویتی یا پاسپورت (در صورت لزوم می توان از این اسناد درخواست کرد)
 • گواهی بازار املاک اخذ شده از شهرداری. بیمه نامه اجباری زلزله (DASK) .
 • گزارش ارزیابی املاک و مستغلات.
 • قبل از انعقاد قرارداد بیع، مواردی از قبیل اینکه آیا غیرمنقول با حقوق منقول محدود به ثبت رسیده است یا در رهن بودن یا وجود شرایطی که مانع فروش آن می شود باید از اداره ثبت اسناد و املاک مربوطه بررسی شود.

تسهیلات بانکی خرید ملک در استانبول

بر اساس داده‌‎های شرکت‎‌های املاک و مستغلات، تعداد خانه‎‌‌های فروشی در استانبول نسبت به استان‎‌‌های دیگر بسیار زیاد است. با افزایش اخیر قیمت مسکن، خرید خانه در استانبول سخت شده است. با وجود اینکه علاقه به مناطقی که تحولات شهری زیادی برای خرید خانه در استانبول وجود دارد افزایش می‌‎یابد، اما این سختی به دلیل نرخ بالای سود بانک‎‌‌ها می‌‎باشد.

برای این منظور، شرکت‌‎های تامین مالی متفاوتی وجود دارند، برای مثال شرکت  Katılımevim به شما این امکان را می‎دهد که با روش‎‌های بدون بهره، شما را در استانبول صاحب خانه کند. به این صورت که افراد را قادر می‌‎سازد تا با پس انداز خود صاحب خانه یا ماشین شوند. با روش‌‎های تامین مالی پس انداز ارائه شده توسط Katılımevim، شما شروع به پس انداز اقساطی می‎‌کنید تا خانه رویایی خود را داشته باشید.

وقتی پس انداز شما به یک نقطه خاص رسید، مقدار باقیمانده توسط Katılımevim تکمیل می‎شود و به شما تحویل داده می‎‌شود و شما ماشین و یا خانه‎‌ای را که پیدا کرده‌‎اید خریداری می‎کنید و مبلغ باقی مانده آن را به صورت اقساطی پس می‎دهید.

مناطق اصلی خرید خانه در استانبول

شما برای خرید ملک خود در استانبول نه تنها ویژگی‎‌های محله مورد نظرتان بلکه باید چندین منطقه مختلف که تحت تاثیر محله انتخابی شماست را بررسی کنید. تنها از این طریق می‎توان خانه مورد نظر را پیدا کرد و پیش‎بینی کرد که قیمت آن در بازه‎ی زمانی یک تا بیست ساله چگونه افزایش می‎‌یابد البته ما در هلدینگ افشار می توانیم بهترین گزینه را برای شما معرفی کنیم.

مسیر کانال استانبول جهت خرید خانه جلب توجه می‎کند و به علاوه پروژه جدید کانال استانبول که تعداد مناطق مناسب برای سرمایه‎‌گذاری را در مدت زمان کوتاه افزایش می‎دهد، دلیل اصلی افزایش قیمت مسکن به ویژه در پنج منطقه مختلف خواهد بود. کسانی که می‎‌خواهند در استانبول سرمایه‎‌گذاری کنند باید به اقامتگاه‌‎های موجود این مسیر، به ویژه در مناطق Avcılar، Esenyurt، Arnavutköy، Başakşehir و Kuçukçekmece مراجعه کنند.

مناطق اصلی خرید خانه در استانبول

انتظار نرخ‎‌های بسیار بالای افزایش قیمت در کوتاه مدت و بلندمدت ممکن است منجر به سودی بالاتر از حد انتظار در تمام خانه‌‎ها و زمین‌‎های خریداری شده در این مناطق شود. نظرات کارشناسان نه تنها در مورد آپارتمان‌ها بلکه در مورد معاملات مربوط به فروش ملک‎‌های تجاری نیز به همین صورت است که از بازده بسیار بالایی در سرمایه گذاری‎‌های چند ساله پشتیبانی می‎کند، مانند سرمایه گذاری‎‌های ده ساله یا بیشتر.

بنابراین سرمایه گذاری‎‌هایی که در مسیر کانال استانبول انجام می‎‌شود، از انواع سرمایه گذاری‎‌هایی خواهد بود که افزایش قیمت بیش از 20 درصد بر مبنای مترمربع در آن پیش‎بینی می‎شود. به این ترتیب سرمایه شما افزایش می‎یابد.

سرمایه‎‌‌‌گذاری در استانبول ترکیه

دانستن محل خرید ملک در استانبول، کلید سرمایه‎‌گذاری عاقلانه است حتی اگر صرفا به جهت مهاجرت باشد. این شهر به عنوان شهر پیشرو ترکیه از نظر جمعیت، زیرساخت ها، تجارت، گردشگری، آموزش و سلامت، با روندهای اخیر و تحولات دائما در حال ظهور در حال گسترش است. در طول دهه گذشته، گسترش استانبول در جهت اروپایی آن، بازار املاک و مستغلات را تحریک کرده است و خریداران و سرمایه‎‌‌گذاران خارجی زیادی را از خارج از ترکیه جذب کرده است.

بازار املاک استانبول دارای 39 منطقه رسمی است که بخش‌‎های آسیایی و اروپایی را شامل می‎شود. این ممکن است یک انتخاب دلهره‌‎آور به نظر برسد، اما اگر دلایل دقیق خود را برای خرید بدانید، مناطق مورد نظرتان محدودتر می‎شود. به عنوان مثال، هر کسی که به سرمایه‌‎گذاری‌‎‎های al-to-let نگاه می‎کند باید مناطق فاتح و بی اوغلو را در نظر بگیرد.

یا اگر قصد گرفتن اقامت دارید بهتر است از مناطق فاتح و اسنیورت صرف نظر کنید. صادقانه بگوییم استانبول همیشه در لیست بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک قرار دارد و معمولا در این لیست جایگاه اول را به خود اختصاص داده است.

استانبول ترکیه کجاست؟

استانبول ترکیه کجاست؟

بزرگترین و پرجمعیت‌‎ترین شهر در کشور ترکیه، استانبول است که نام پیشین آن قسطنطنیه می‎‌‌‌‌باشد. در آمار سال 2018 جمعیت این شهر نزدیک به 16 میلیون نفر اعلام شد، و یکی از کلانشهرهای جهان و خاورمیانه محسوب می شود. همسایگان این شهر شامل تنگه بسفر، دریای مرمره و دریای سیاه است، جالب است بدانید که تنگه بسفر جداکننده‎‌‌ی دو قاره آسیا و اروپا است و استانبول تنها شهر جهان است که در دو قاره وجود دارد.

استانبول در سال 2010 سومین شهر توریستی جهان معرفی شد و همچنین در ایت سال پایتخت فرهنگ اروپا نامیده شده. ایران مانند بسیارب از کشورها در این شهر دارای کنسولگری می‎باشد.

از کجا در استانبول خانه بخریم؟

کسانی که قصد خرید خانه در استانبول را دارند، توجه کنند، هشدارها و توصیه‌‎های بسیار مهمی از طرف کارشناسان آمده است. روزنامه نگارTebernüş Kireççi، یکی از کارشناسان بازار املاک و مستغلات می‎گوید: در خرید خانه در استانبول دو موضوع مهم وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

اول از همه مهم است که خانه‌‎ای که خریداری می‎‌کنید نزدیک به محل کار شما باشد چه برای سکونت و چه برای سرمایه‌‎گذاری و اگر متاهل هستید مهم این است که همسرتان به کارش نزدیک باشد.

دوم این است که شما می‎‌خواهید در استانبول خانه بخرید، اما نمی‎دانید از کجا آن را بخرید. به علاوه قیمت‎‌ها چه زمانی افزایش یا کاهش می‌‎یابد؟ چگونه می‎توانید خانه‌‎ای را که می‎خواهید اجاره کنید یا بخرید؟ تقریباً هر خانه‎‌‌ای که خریداری می‎کنید در دراز مدت برای شما سود خواهد داشت. اما سرمایه‎‌‌گذاری کاری نیست که با تصمیم گیری‎‌‌های سریع و بدون فکر انجام شود. حتما باید از متخصصان پشتیبانی بگیرید.

کارشناسان می‎گویند منطقی ترین انتخاب برای خانه خریداری شده برای سکونت، خرید خانه نزدیک به محل کار است. آنها می‎گویند اگر خانه‌‎ای برای سرمایه‌‎گذاری خریداری شود در درازمدت سود به همراه خواهد داشت، زیرا هر نقطه از استانبول یک معدن طلا است. هر چند که ما در افشار املاک با 10ها تجربه موفق در زمینه خرید ملک برای هموطنان خود می توانیم گزینه های مناسب را برای شما پیشنهاد دهیم.

موقعیت جغرافیایی استانبول

وسعت شهر استانبول ترکیه 1539 کیلومتر مربع است. این شهر واقع در ساحل دریایی مرمره می‎باشد. دریای مرمره توسط تنگه بسفر به دریای سیاه متصل می‎شود و این تنگه از وسط شهر استانبول می‎گذرد، به طوری که بخش غربی این شهر در قاره اروپا و بخش شرقی آن در قاره آسیا قرار دارد. آب و هوای استانبول به گونه‎‌‌ای است که تابستان‌های گرم ومرطوب و زمستانها همراه با باران و برف و دمای پایین هوا تجربه می‎شود و لذا میزان رطوبت در این شهر زیاد است، دمای هوا در زمستان7 الی 7 درجه سانتی‎گراد می‎باشد.

موقعیت جغرافیایی استانبول

جمعیت شهر استانبول

در طی 40 سال گذشته جمعیت شهرهای بزرگ تقریبا 4 برابر شده است، در مرود استانبول می‎توان گفت که 65 درصد از شهروندان این شهر در بخش اروپایی و 35 درصد از آنها در بخش آسیایی ساکن هستند، آخرین آمار سرشماری که در دسترس است تعداد 16 میلیون جمعیت در سال 2020 را نشان می‎دهد.

معرفی مناطق معروف برای خریدخانه در استانبول

در این بخش به معرفی 29 محله معروف شهر استانبول پرداخته ایم، که هر کدام به تفصیل به بررسی شرایط کلی و قیمت به روز هر متر مربع مسکن شرح داده شده است، که امیدواریم در تصمیم‎‌‌گیری شما برای انتخاب محل سکونت خود، کمک کننده باشد. متقاضیانی که به دنبال خرید ملک و خانه در استانبول هستند به این نکته توجه کنند که در استانبول هر ساله قیمت ملک و خانه دچار تغییرات می شود از این رو برای کسب اطلاعات دقیق از قیمت خانه با مشاوران ما در افشار املاک در ارتباط باشید.

سلطانگزی استانبول در ترکیه (Sultangazi)

سلطان‌گزی که منطقه‌ای بزرگ متشکل از 16 محله است، با قیمت‌های مسکن متناسب با هر بودجه‌ای توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. قیمت مسکن سلطان‌گزی بر اساس سایت‎های فروش خانه کشور ترکیه بین 3000 الی 7000 لیر در هر متر مربع تخمین زده شده است. این شهر به مناطقی مانند سلطانگزی، ایوپ، قازیوسمانپاشا و اسنلر نزدیک است.

خدمات اتوبوسرانی از سلطانگزی به بسیاری از مناطق شهر سازماندهی شده است. همزمان پروژه‌‎های جدید مسکن در سلطانگزی که دارای مراکز خرید و اماکن تفریحی است در حال انجام است. در سلطانگزی خانه‎‌‌هایی برای فروش و اجاره وجود دارد. از طرفی در سلطانگزی اقامتگاه و محل کار با هر بودجه‌‎ای مقرون به صرفه وجود دارد. اگرچه سلطانگزی یک منطقه در حال توسعه است، اما جمعیت آن در حال افزایش است.

بایرامپاشا استانبول در ترکیه (Bayrampaşa)

بایرام پاشا که به دلیل نزدیک بودن به مکان‎‌‌های تاریخی و داشتن شبکه حمل و نقل گسترده شهرت دارد، یکی از محله‎‌‌های استانبول است که در حال توسعه است و جمعیت آن در حال افزایش است. قیمت ملک در منطقه بایرام پاشا استانبول روز به روز در حال افزایش است.

قیمت ملک محله بایرامپاشا بر حسب متر مربع میان 7000 الی 12000 لیر بر اساس موقعیت ملک و عمر آن و امکانات جانبی آن متغیر است. در بسیاری از محله‎‌‌های بایرامپاشا استانبول پارک‎‌‌ها و باغ هایی وجود دارد. در عین حال زمینه‌‎هایی وجود دارد که می‎توان در آن فعالیت‌‎های اجتماعی انجام داد. خدمات اتوبوس از بایرامپاشا به بسیاری از مناطق استانبول وجود دارد.

فاتح استانبول در ترکیه (Fatih)

فاتح، یکی از مهمترین مناطق تشکیل دهنده بافت تاریخی استانبول، سالانه پذیرای هزاران گردشگر است. مکان‎‌های تاریخی زیادی مانند میدان سلطان احمد، مسجد ایاصوفیه، پارک گلهانه و دانشگاه استانبول در این منطقه قرار دارند. مکان‌‎هایی مانند بازار ادویه در Eminönü و بازار بزرگ تضمین می‌‎کنند که فاتح با تاریخ در هم آمیخته است.

منطقه فاتح یکی از محبوب ترین محله های استانبول است. همینطور قیمت خانه در فاتح 5000 الی 1000 لیر در هر متر مربع بر اساس موقعیت ملک و عمر آن و امکانات جانبی آن متغیر است. فاتح در نقطه‌ای است که حمل‌ونقل دریایی، زمینی و راه‌آهن با هم تلاقی شده است. منطقه فاتح که یکی از مکان‎های دیدنی استانبول در تعطیلات آخر هفته است، زیبایی وسیع و طبیعی دارد. توجه داشته باشید که شهر فاتح جزء مناطق ممنوع برای خرید ملک از طرف مهاجران است به استثنای دانشجویان و سرمایه‎گذاران.

اسنلر استانبول در ترکیه (Esenler)

اسنلر که دارای موقعیت مرکزی است و به دلیل وجود ایستگاه‎های متعدد اتوبوس معروف شده است، که رشد سریع جمعیتی در آن اتفاق افتاده است. اتوبوس‎های بین شهری از بسیاری از شهرها حرکت می‎کنند و بزرگترین ایستگاه اتوبوس ترکیه در اسنلر واقع شده است. اسنلر چهره‎ای در حال توسعه و در حال تغییر دارد. این وضعیت در قیمت املاک نیز منعکس شده است.

در حالی که قیمت هر متر مربع خانه‌های اسنلر بین 4000 الی 7000 بر اساس ویژگی‎های ملک متغیر است. اسنلر دارای مدارس، بیمارستان‎ها و موسسات و سازمان‎های مختلف اجتماعی است. علاوه بر این، شهروندان می‎توانند در اسنلر با بازارهای محله‎ای که ایجاد شده است، خرید کنند. از طرفی مراکز خرید و مغازه‎های بزرگ زیادی در اسنلر وجود دارد. که این خود ویژگی‎ جذابی برای افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت دائم آن را دارند، است.

چکمکوی استانبول در ترکیه (Çekmeköy)

چکمکوی که از نظر حمل و نقل توسعه یافته و در مجاورت مناطقی مانند عمرانیه و سنجاکتپه قرار دارد، که با زیبایی‌‎های طبیعی خود توجه‌‎ها را به خود جلب می‎‌کند. قیمت مسکن در منطقه چکمکوی استانبول، جایی که مناطق سبز فراوانی وجود دارد، افزایش یافته است. در چکمکوی که نزدیک به جنگل‌ها است و جاده‌های مستقیم دارد، قیمت متر مربع خانه‌ها از 5000 لیر شروع و تا 20000 لیر حتی، بسته به آپارتمانی یا ویلایی بودن ملک، امکانات خدماتی محله، تعداد اتاق خواب و … متغیر است.

مسیر اتوبوس IETT و مترویی که از طریق چکمکوی می‎گذرد، ارزش این منطقه را افزایش داده است. چکمکوی با ساختار جدید خود به منطقه‌‎ای با افزایش جمعیت تبدیل شده است. همینطور قابل توجه است که حمل و نقل مستقیم از چکمکوی به بیکوز، عمرانیه، سنجک تپه و کادیکوی وجود دارد.

 

مالتپه استانبول در ترکیه (Maltepe)

مالتپه در نزدیکی دریا و در مجاورت مناطق کادیکوی و پندیک قرار دارد و ساختار معماری توسعه یافته‎‌‌ای دارد. قیمت ملک در مالتپه از استانبول که یکی از مناطق پرطرفدار و دارای مراکز خرید مهم این شهر است، روز به روز در حال افزایش است.

کسانی که می‌‎‌خواهند در املاک و مستغلات سرمایه‎‌‌‌‌‌گذاری کنند، سرمایه‌‎گذاری خود را در مالتپه انجام می‎دهند. در حالی که میانگین قیمت متر مربع یک آپارتمان در مالتپه از 6000 لیر در متر مربع آغاز و تا 15000 لیر حتی بر اساس ویژگی‎‌‌های ملک ادامه دارد. می‎‌توانید از مالتپه به جزایر بروید و در عرض چند دقیقه با جاده به کادیکوی برسید. در بسیاری از محله‌‎های مالتپه بازارها و مراکز خرید وجود دارد.

باغجیلار استانبول در ترکیه (Bağcılar)

باغجیلار، که یکی از شلوغ‌‎ترین محله‌‎های استانبول است، به سرعت در حال توسعه است. اقامتگاه‌‎ها و مراکز تجاری زیادی در باغجیلار وجود دارد. تقریباً از هر منطقه از طریق جاده می‎توان به یکباره به باغجیلار رسید. باغجیلار که دارای موقعیت مرکزی است، از نظر مساحت یکی از بزرگترین مناطق است.

در عین حال نهادهای مهم و حیاتی محله‌‎ای مانند مدارس و بیمارستان ها در داخل مرزهای آن وجود دارد. مکان‎‌های زیادی در منطقه باغجیلار استانبول وجود دارد که در آن فعالیت‎‌های اجتماعی برگزار می‌‎شود. در عین حال، نیازهای روزانه در باغجیلار با مراکز خرید برآورده می‎شود. همینطور قیمت متر مربع یک آپارتمان در باغجیلار بین 3000 الی 8000 لیر متغیر است.

جزایر استانبول در ترکیه (Adalar)

جزایر یکی از مناطق توریستی استانبول است که هر ساله پذیرای هزاران گردشگر است. با زیبایی‌‎های طبیعی، آثار تاریخی و دریا، می‌‎توانید در ماه های تابستان اوقات خوبی را در جزایر سپری کنید. قیمت مسکن در Büyükada، Heybeliada، Burgazada و Kınalıada به تدریج افزایش یافته است.

به طوری که قیمت مسکن از 6000 لیر در هر متر مربع الی 15000 لیر در این منطقه متغیر است. دسترسی به جزایر از طریق دریا امکان‎پذیر است و از مکان هایی مانند Kadıköy، Bostancı و Beşiktaş امکان سفر وجود دارد. اگرچه تعداد سفرهای روزانه در ماه های تابستان و زمستان متفاوت است، اما این سفرها ممکن است در روزهای خاص تغییر کنند.

پندیک استانبول در ترکیه (Pendik)

پندیک جز مناطق ساحلی به حساب می‎آید و با معماری مدرن خود منطقه‎‌ای برجسته به شمار می‎‌آید قیمت خانه‎‌‌ها در این منطقه‌‎ی متمایز که دارای سواحل طولانی و پارک‎‌های طبیعی است در حال افزایش است. خط مترو از پندیک می‎گذرد که شبکه حمل و نقل وسیعی دارد. همینطور پندیک دارای مراکز خرید و خیابان‌‎‌های عریض است. در عین حال، بیمارستان‎ها، مدارس و مکان‎‌های زیادی وجود دارد که می‎توان در آن فعالیت‎های اجتماعی انجام داد.

حمل و نقل دریایی در پندیک توسعه یافته است و می‎توان از طریق دریا به بسیاری از نقاط رفت. همینطور قیمت خانه در پندیک استانبول برای کسانی که قصد خرید ملک در این منطقه و اخذ اقامت کشور ترکیه را دارند، بین 6000 الی 12000 لیر بر اساس ویژگی‎های ملک مورد نظر متغیر است.

سنجاکتپه استانبول در ترکیه (Sancaktepe)

سنجاکپته، که در سال 2008 به یک منطقه تبدیل شد و در نزدیکی عمرانیه واقع شده است، یک منطقه به سرعت در حال توسعه است. قیمت مسکن در این منطقه که به دلیل موقعیت مکانی به بسیاری از مناطق نزدیک است، افزایش یافته است.

خانه‌‎های بزرگ و لوکسی در سنجاکپته وجود دارد که با خط مترو Üsküdar-Sancaktepe شبکه حمل و نقل وسیع‌‎تری خواهند داشت. از سوی دیگر، بیمارستان‎‌ها، مدارس و موسسات و سازمان‌‎های مختلف به سرعت در سنجاکپته در حال افزایش هستند. همینطور قیمت هر متر مربع ملک آپارتمانی در سنجاکپته بین 4000 الی 7000 لیر متغیر است.

زیتین برنو استانبول در ترکیه (Zeytinburnu)

زیتین برنو که در نزدیکی باکرکوی و فاتح واقع شده است، منطقه‎‌ای به سرعت در حال توسعه در مسیر ترانزیتی است. زیتین برنو که دارای امکانات اجتماعی و مناطق مختلف فرهنگی است، یکی از سکونتگاه‌‎های قدیمی است. در زیتین برنو که در مجاورت با دریا است، می‎توانید هوای دریا را حس کنید، به علاوه این منطقه با بافت تاریخی خود، جلب توجه می‎‌کند و دسترسی آسانی دارد.

قیمت هر متر مربع واحد آپارتمانی در زیتین برنو استانبول 8000 الی 2000 لیر بر اساس ویژگی‎‌های ملک، موقعیت آن و … متغیر است. از جمله عوامل موثر بر قیمت مسکن، قرار گرفتن زیتین برنو در مجموعه مرکزی شهر استانبول است. علاوه بر این، وسایل حمل و نقل زیادی از این منطقه عبور می‎کند.

قیمت ملک در شیله استانبول در ترکیه (Şile)

شیله، یکی از معروفترین محله‎‌‌های استانبول که با سواحل زیبایش، ساختاری دارد که روز به روز رشد می‎کند و توسعه می‎‌یابد. هزاران گردشگر به شیله سرازیر می‎‌شوند، جایی که حمل و نقل زمینی و دریایی به خصوص در تابستان امکان پذیر است، زیبایی‌‎های طبیعی شیله موضوع داستان‎‌ها و اشعار بوده است.

توسعه ماهیگیری و گردشگری این منطقه را جذاب کرده است. همچنین منطقه‎‌‌ای توسعه یافته برای اسکان انواع گردشگران می‌‎باشد. قیمت ملک در منطقه شیله از 1000 الی 15000 لیر در هر متر مربع متغیر است. این افزایش قیمت خصوصا پس از همه‎‌‌گیری ویروس کرونا به وجود آمده است، بنابراین ارزش مسکن در شیله روز به روز در حال افزایش است.

قیمت ملک در آرناووتکوی استانبول در ترکیه (Arnavutköy)

آرناووتکوی، یکی از مناطق استانبول، که فرودگاه استانبول در آن قرار دارد و دارای ساحلی در دریای سیاه است، با افزایش ارزش املاک و مستغلات در این منطقه از استانبول، توجه سرمایه‎‌گذاران را به خود جلب کرده است. آرناووتکوی مکانی با مناطق سبز و فعالیت‌‎های اجتماعی است. در آرناووتکوی که به منطقه‌‎ای ایده‎آل برای سفرهای طبیعت و جنگل گردی تبدیل شده است، ارزش مسکن افزایش یافته است.

قبل از شیوع بیماری همه گیر، قیمت هر متر مربع ملک واقع در آرناووتکوی 4300 الی 5000 لیر متغیر است. می‎توان گفت خرید و اجاره مسکن مناسب با هر بودجه‎ای در آرناووتکوی امکان پذیر است. در عین حال از بسیاری نقاط به این منطقه حمل و نقل زمینی انجام می شود.

قیمت ملک در عمرانیه استانبول در ترکیه (Ümraniye)

عمرانیه، یکی از سریع‎ترین مناطق در حال توسعه در سمت آناتولی، با جمعیت و زیرساخت‌‎های خود توجه‌‎ها را به خود جلب می‎کند. پارک‎‌ها و باغ‎‌های زیادی در عمرانیه وجود دارد که باعث شده در 10 سال گذشته قیمت مسکن در آنها افزایش یابد. عمرانیه به دلیل موقعیت مکانی خود به شهرهای اوسکودار، کادیکوی، چکمکوی، بیکوز و سانجاکتپه نزدیک است و امکانات حمل و نقل در این منطقه در سطح بالایی قرار دارد. به علاوه قیمت هر متر مربع مسکن بین 6000 الی 10000 لیر در هر متر مربع متغیر است.

قیمت ملک در سیلیوری استانبول در ترکیه (Silivri)

سیلیوری که به مسیر کانال استانبول نزدیک است و با ساختاری که به تدریج در حال توسعه است توجه‌‎ها را به خود جلب می‎‌کند، در منطقه‌‎ای قرار دارد که به دلیل موقعیت مکانی‎اش ارزشمند است. حمل و نقل دریایی و زمینی در سیلیوری توسعه یافته است.

سیلیوری، با ساختار معماری مدرن و زمین‌‎های بازی، مورد علاقه سرمایه‎گذاران قرار گرفته است. همچنین این نکته برای کسانی که قصد مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت آن را دارند قابل ذکر است که ارزش املاک در سیلیوری اخیراً افزایش یافته است. همینطور قیمت ملک در این منطقه بین 4000 الی 7000 لیر در هر متر مربع بر اساس موقعیت خانه و امکانات آن متغیر است.

قیمت ملک در بیکوز استانبول در ترکیه (Beykoz)

بیکوز که یکی از سرسبزترین محله‌‎های استانبول است و دارای سواحل معروف، با ساختار و ظاهری نو از مکان‌‎های مورد علاقه سرمایه‎ گذاران است. از آنجا که در این منطقه محله‎ های بسیار لوکسی را می‎ توانید بیابید، بنابراین رنج قیمت آن با سایر محله ‎ها تفاوت اساسی دارد، به طوری که قیمت مسکن در این منطقه از 10000 لیر الی 50000 لیر متغیر است. در بیکوز بافت تاریخی و مناطق جذاب که ماهیگیری ساحلی در آن انجام می‎ شود، توجه‎ ها را به خود جلب می‎کند، و اخیراً میزان سرمایه‎ گذاری و مهاجرت در آن افزایش یافته است.

قیکت ملک در توزلا استانبول در ترکیه (Tuzla)

توزلا که جمعیت آن با فرصت‎ های شغلی ارائه شده توسط منطقه صنعتی سازمان یافته به سرعت در حال افزایش است، یکی از مناطق پیشرو در بخش املاک و مستغلات است. توزلا که نزدیک به دریا است و با بنادر و زیبایی‎ های طبیعی خود جلب توجه می‎کند، به یکی از مناطق مورد علاقه سرمایه‎ گذاران و مهاجران تبدیل شده است. توزلا منطقه ‎ای نزدیک به کوجائی در جهت شبکه حمل و نقل است.

که با مراکز خرید بزرگ خود به یکی از مناطق مورد علاقه تبدیل شده است و اتوبوس ها مستقیم از Kadıköy و مناطق اطراف به توزلا می‎روند. همینطور قیمت هر متر مربع واحد آپارتمانی در توزلا استانبول بین 7000 الی 9000 لیر بر اساس موقعیت جغرافیایی ملک، همسایگی آن با خدمات محلی، تعداد اتاق و .. متغیر است.

قیمت ملک در آوجیلار استانبول (Avcılar)

ارزش اقامتگاه‎ ها در آوجیلار افزایش یافته است، جایی که تحولات شهری ادامه دارد و طرح‎ های توسعه به سرعت تجدید می‎شوند. خانه ‎هایی که پس از زلزله 1999 در مدت کوتاهی بازسازی شدند و طبق مقررات زلزله نوسازی شدند، اعتماد به ایمنی منطقه را افزایش داده ‎اند. قیمت هر متر مربع مسکن در آوکیلار رقمی میان 1500 الی4500 لیر متغیر است.

آوکیلار یکی از مناطقی است که با نزدیکی به دریا و هوای پاک، بیشترین تقاضا برای خرید مسکن را دارد. همینطور در منطقه آوجیلار استانبول مکان ‎های زیادی وجود دارد که شهروندان می ‎توانند استرس روزانه خود را از بین ببرند، مانند امکانات اجتماعی شهرداری، مراکز فعالیت ورزشی.

قیمت ملک در کاگیتان استانبول (Kağıthane)

کاگیتان که به بسیاری از مناطق نزدیک است و نقاط ارتباطی با خیابان‎ های اصلی خود دارد، ارزش مسکن در حال افزایش است. در کاگیتان، که به ویژه با مراکز خرید خود توجه‌هات را به خود جلب می‎کند، قیمت متر مربع خانه در کاگیتان از استانبول از 6000 لیر الی 8500 لیر متغیر است و این قیمت پس از همه‎ گیری ویروس کرونا افزایش قابل توجهی داشته است. کاگیتان که با خانه‎ های ساخته شده بر اساس مقررات زلزله و طرح پهنه‎ بندی منظم خودنمایی می‎کند، منطقه ‎ای با مناطق سرسبز فراوان است.

کاگیتان با پارک‎ها و باغ‎های خود به صورت شبانه‎روزی به شهروندان خود خدمات می‎دهد. در عین حال، کاگیتان دارای یک شبکه حمل و نقل بسیار توسعه یافته است و منطقه‎ای مناسب برای مهاجرت و اقامت به شمار می‎رود.

قیمت ملک در باکرکوی استانبول (Bakırköy)

باکرکوی، با سواحل و پارک های وسیع خود، یکی از بزرگترین مناطق در بخش اروپایی است. باکرکوی با بیمارستان‌ها و میدان‌های تاریخی خود، ناحیه‌ای است که هوای دریا را به راحتی می ‎توانید استشمام کنید. در این منطقه که شهرک‌های برنامه‌ریزی شده و گزینه‌های خرید بسیار است، به علاوه باکرکوی در یک مکان مرکزی در حمل و نقل زمینی و دریایی قرار دارد. باکرکوی با ساحل یشیلکوی و میدان جمهوریت شهرت زیادی برای خود دست و پا کرده است و همچنین یکی از مناطقی بوده است که در دوران باستان فیلم ‎های زیادی در آن فیلمبرداری شده است.

اگر بخواهیم راجع به قیمت خانه در منطقه باکرکوی استانبول بگوییم، باید به اطلاع شما برسانیم که اگر به منطقه باکرکوی استانبول برای خرید ملک هستید، این منطقه از مناطق گران استانبول به حساب می ‎آید، به این صورت که از 15000 لیر الی 40000 لیر در هر متر مربع می‎توانید خانه‎ های لوکس و با ویژگی‎ های متفاوت جغرافیایی، امکانات خدماتی و … بیابید.

قیمت ملک در بیوک چکمجه استانبول (Buyukcekmece)

بیوک چکمجه که به دلیل نزدیکی به سایر مناطق و دارا بودن دریاچه ‎ای به همین نام شناخته شده و با موقعیت مرکزی و مناطق سرسبز خود به یکی از سکونتگاه‎ های مورد علاقه تبدیل شده است. اگرچه بیوک چکمجه منطقه ‎ای است که به سرعت در حال توسعه است، اما به مراکز خرید و موسسات و سازمان‎ های مهم نزدیک است. هیمنطور در این منطقه پارک‎ هایی وجود دارد که کودکان می‎توانند در آن‎ها تفریح ​​کنند و وقت خود را سپری کنند. در عین حال رستوران ‎ها و مراکز خرید معروفی نیز در این منطقه قرار دارند، که توجه ساکنین، مهاجران و گردشگران را به خود جلب می‎کند.

نکته قابل توجه در این منطقه این است که شما هم ویلاهای باکیفیت و هم آپارتمان‎ های مناسبی می‎تواندی برای خود بیابید، و قیمت خانه به طور متوسط از 10000 لیر بر هر متر مربع آغاز می‎شود و بسته به نزدیک بودن به مناطق سرسبز و دریاچه و یا انواع امکانات خدماتی و ویژگی ‎های خود خانه این قیمت می‎تواند تا 25000 لیر بر هر متر مربع افزایش یابد که جزء مناطق مناسب جهت خریداری ملک برای اخذ اقامت و مهاجرت باشد.

قیمت ملک در شیشلی استانبول (Şişli)

شیشلی که با مراکز خرید و تجاری خود از دیگر مناطق متمایز است، در یک مکان مرکزی با نزدیکی به بسیاری از مناطق قرار دارد. قیمت مسکن در شیشلی که یکی از قدیمی‎ ترین سکونتگاه‎‌های استانبول است که با بیمارستان‎ ها و مناطق فرهنگی خود نامی برای خود دست و پا کرده است، روز به روز در حال افزایش است.

هیمنطور در این منطقه شبکه حمل و نقل کاملا توسعه یافته است و شما می‎توانید حتی بدون داشتن ماشین شخصی به تمامی سفرهای روزانه خود اعم از خرید، کار و تحصیل و … بپردازید. به علاوه خانه ‎های زیادی برای فروش و اجاره در شیشلی برای مقاصد سرمایه‎ گذاری یا اقامت وجود دارد.

قیمت خرید خانه در شیشلی ترکیه بسته به نوع خانه ‎ای که انتخاب می‎کنید متغیر است، برای مثال اگر قصد خرید خانه در محله‎ های ویلایی و یا برج‎های لوکس این منطقه را دارید، باید پول بیش‎تری را پس انداز کنید، اما اگر به دنبال آپارتمان‎های معمولی هستید، میتوانید با پرداخت 8000 الی 10000 لیر در هر متر مربع صاحب خانه‎ای در این منطقه شوید و از امکانات آن لذت ببرید.

قیمت ملک در اسنیورت استانبول (Esenyurt)

اسنیورت که از نظر شبکه حمل و نقل غنی است به مسیر حمل و نقل عمومی نزدیک است. قیمت املاک و مستغلات در اسنیورت از مناطق استانبول، که یکی از با ارزشترین مناطق شهر استانبول است، افزایش یافته. قبل از اپیدمی کرونا، میانگین قیمت هر متر مربع مسکن در اسنیورت استانبول 2500 لیر تعیین شده بود. اما پس از همه‌گیری در سال 2022 شاهد افزایش قیمت در این منطقه هستیم، به طوری که قیمت هر متر مربع مسکن در اسنیورت بین 3000 الی 4500 لیر افزایش یافته است.

در عین حال اسنیورت از نظر طرح شهری دارای یک منطقه سکونت‌گاهی منظم است که در چند قدمی بسیاری از موسسات و سازمان‎ها مانند مدارس، بیمارستان‎ها و مراکز خرید قرار دارد و از نظر حمل و نقل گزینه‎ های سفر متفاوتی دارد. نکته قابل توجه برای مهاجرانی که قصد خرید خانه در استانبول را دارند این است که شهر اسنیورت جزء مناطق ممنوع برای خرید خانه از طرف مهاجران است و شما به عنوان مهاجر نمی‎ توانید در این منطقه صاحب خانه شوید مگر بسته به شرایطی که برای بعضی گروه افراد محدودیت وجود ندارد مانند دانشجویان و سرمایه‎ گذاران، اما در بخش مهاجرت به اسنیورت اطلاعات بیشتری برای مهاجرت برای شما ارائه داده‎ ایم.

قیمت ملک در کادیکوی استانبول (Kadıköy)

کادیکوی که یکی از مناطق مرکزی استانبول به حساب می ‎آید و با جزایر و منظره دریا و داشتن سواحل طولانی توجه را به خود جلب می‎کند، یکی از محبوب ترین محله‎ های استانبول است. قیمت مسکن در کادیکوی استانبول قبل از همه‌گیری ویروس کرونا به ازای هر متر مربع 10000 لیر تعیین شده بود. اما پس از همه‎ گیری ویروس کرونا و افزایش قیمت ملک در ترکیه، این تورم در این منطقه بیش‎تر نیز نمایان شد به این صورت که قیمت خانه بین 15000 الی 35000 حتی بسته به نوع خانه و موقعیت آن متغیر است.

به کمک ایستگاه قطار تاریخی حیدرپاشا، سالن‎ های تئاتر و سینما، می‎توانید در تعطیلات آخر هفته در کادیکوی از استرس روزانه خود خلاص شوید و اوقات خوشی را به تنهایی یا با خانواده سپری کنید. علاوه بر این، گزینه‎ های زیادی برای غذا خوردن در کادیکوی با رستوران‎ های مدرن و شیک وجود دارد. ذکر این نکته الزامی است که ارزش ملک در کادیکوی روز به روز در حال افزایش است و در عین حال می‎توانید در صورت تمایل اقامتگاه‎ های کادیکوی را برای سرمایه‎ گذاری ارزیابی کنید.

قیمت ملک در بیلیکدوزو استانبول (Beylikdüzü)

بیلیکدوزو، یکی از چهره‎ های در حال توسعه و جدید استانبول، مزایای زیادی را برای زندگی به شما ارائه می‎دهد. به خصوص از آنجایی که در مسیر مترو و اتوبوس و نزدیک به مدارس و بیمارستان ‎ها قرار دارد، ارزش مسکن در این منطقه نیز افزایش یافته است. به این صورت که قیمت هر مترمربع مسکن در سال 2022 بین 5000 الی 7500 لیر متعیر است.

بیلیکدوزو دارای خیابان‎ های اصلی گسترده و پارک‎ های وسیع است و مکان‎ های زیادی برای استراحت بعد از کار در این منطقه وجود دارد. علاوه بر این می‎توانید به راحتی فعالیت‎های اجتماعی خود را در این منطقه انجام دهید. از سوی دیگر، ساختمان‎ های ساخته شده دارای امکاناتی همچون آسانسور و تجهیزات آتشسوزی می‎ باشند. بنابراین می‎توان گفت بیلیکدوزو فرصتهای زیادی را به عنوان یک فضای زندگی جدید به شما ارائه می‎دهد.

قیمت ملک در بشیکتاش استانبول (Beşiktaş)

نام بشیکتاش به دلیل شهرت معتبر منطقه و همچنین تیم برتر فوتبال آن در سراسر ترکیه شناخته شده است. در سواحل اروپایی واقع شده است، فضای مسکونی آن را برای خانواده‌ها ایده‌آل می‌کند و افراد حرفه‌ای لونت (Levent) را به دلیل منطقه تجاری آن ترجیح می‌دهند. هر چیزی که می‎ خواهید در بشیکتاش وجود دارد، از جمله سیستم حمل و نقل عالی، فروشگاه ‎ها و یک زندگی شبانه دلپذیر. منطقه اورتاکوی، نیز منطقه ‎ای است که با مسجد کنار آب خود که به طور مکرر در مجلات مسافرتی منتشر می‎شود، بیشترین توجه را به خود جلب می‎کند.

همینطور ببک(Bebek) یکی دیگر از مناطق معروف، مکانی ایده ‎آل برای جستجوی ملک لوکس است. در بشیکتاش، یکی از قدیمی‎ترین محله‎ های استانبول، که در آن فعالیت ‎های هنری و فرهنگی شدید است، افزایش قابل توجهی در بازار املاک و مستغلات مشاهده می‎شود.

با توجه به مراکز خرید و موقعیت آن در تنگه بسفر، قیمت مسکن در منطقه بشیکتاش استانبول، قبل و بعد از همه گیری، 12 درصد تغییر کرد. قبل از اپیدمی، قیمت هر متر مربع مسکن در بشیکتاش 12000 لیر تعیین شده بود که این قیمت پس از اپیدمی به 15000 لیر در بخشهای ارزانتر افزایش یافت. قیمت املاک در این منطقه با توجه به موقعیت خیابان ها متفاوت است. به علاوه بشیکتاش از نظر موقعیت مکانی به بسیاری از مناطق نزدیک است و دارای امکانات حمل و نقل عمومی گسترده می‎باشد.

خرید ملک در اوسکودار استانبول (Üsküdar)

قیمت ملک در، اوسکودارکه یکی از مناطق نمادین استانبول با بافت تاریخی‌ می ‎باشد، قبل و بعد از همه‌گیری تغییر کرد. در این منطقه تاریخی که برج دوشیزه، فواره‌های تاریخی، حمام‌ها و مساجد تقریباً نماد شهر است، قیمت هر مترمربع مسکن قبل از همه‌گیری 4740 لیر تعیین شد. پس از شیوع بیماری کرونا، این قیمت ها 16 درصد افزایش یافت. بنابراین، میانگین قیمت هر متر مربع ملک در اوسکودار امروز 5600 لیر است. همینطور اوسکودار در مسیر ترانزیت مهمی قرار دارد که آسیا و اروپا را به هم متصل می کند.

قیمت ملک در باشاک‎ شهیر استانبول (Başakşehir)

بخش املاک و مستغلات روز به روز در باشاک‎ شهیر در استانبول اهمیت بیشتری پیدا می‎کند، این منطقه یکی از مناطق برجسته است که به دلیل نزدیکی به وسایل نقلیه حمل و نقل ومعروف شدن نام خود در فوتبال مشهور است. علاوه بر املاک نوساز بزرگ، خانه‎ های دست دوم زیادی نیز در این منطقه به فروش می‌رسد.

قبل از همه‌گیری، قیمت هر مترمربع اقامتگاه‌ها در باشاک‎ شهیر 4200 لیر تعیین شده بود که پس از شیوع بیماری همه گیر، قیمت هر متر مربع ملک مسکونی با حدود 17 درصد افزایش به 4900 لیر در خیابان های ارزانتر رسید. اما باید توجه داشت که املاک لوکس و گرانتری نیز با توجه به موقعیت خیابان با قیمت 20000 لیر در هر مترمربع نیز وجود دارند. باشاک‎شهیر نزدیک به مترو و ایستگاه اتوبوس واقع شده است. در این منطقه ‎ی به سرعت در حال توسعه، املاکی برای فروش وجود دارد که مناسب برای هر بودجه‌‎ای می‌‎باشند.

قیمت ملک در کوچوک‎چکمجه استانبول (Küçükçekmece)

ارزش افزایش املاک و مستغلات در کوچوک‎چکمجه، که یکی از سریعترین مناطق در حال توسعه در سمت اروپایی است و دارای دریاچه‎ ای است که نام خود را دارد، بسته به قبل و بعد از همه‎ گیری متفاوت است. قیمت ملک برای فروش در منطقه کوچوک‎چکمجه از استانبول به یکی از موضوعات مورد  تبدیل شد. قبل از شیوع بیماری همه‎گیر، قیمت هر متر مربع ملک در کوچوک‎چتحقیقکمجه 4300 لیر تعیین شده بود که پس از شیوع بیماری همه گیر، قیمت هر متر مربع ملک به 5500 لیر رسید. بنابراین در این منطقه ارزش املاک حدود 26 درصد افزایش یافته است.

منطقه بی اوغلو استانبول

یکی از محله های بسیار مهم و قدیمی استانبول بی اغلو نام دارد. بسیاری از توریست ها ابتدا این محله و منطقه را برای گشت و کذار خود انتخاب می کنند. اگر قصد خرید ملک در بی اغلو را دارید حتما توجه کنید که چند محله در این منطقه جزء مناطق ممنوعه برای خرید ملک در ترکیه است و نمی توانید با آنها اقامت دریافت کنید. محله بی اغلو استانبول دارای محله های بسیار است و می توان خیابان استقلال را در آن دید و میدان تقسیم و مجسمه جمهوری را در آن مشاهده کرد.

مناطق با سود بالای سرمایه‎ گذاری در استانبول ترکیه

افرادی که به دنبال خرید ملک در استانبول ترکیه هستند بدون ک به دنبال بالاترین سود هستند، تجزیه و تحلیل صحیح پتانسیل مناطق در حال توسعه، درهای موفقیت را باز می‎کند. به راحتی می‎توان مشاهده کرد که مناطق آتاشهیر، چکمکوی، کورتکوی، مالتپه-کارتال در سمت آناتولی برای مدتی سود بالایی را برای سرمایه‎ گذاران به ارمغان آورده ‎اند.

در سمت اروپایی ترکیه، با کمی تحقیق مشخص می شود که مناطق باهچه شهیر، گوکتورک، بیلیکدوزو، بیوکچکمچه و سیلیوری همچنان مورد توجه هستند. با اضافه شدن پروژه‎ های بزرگ مسکن به توسعه شبکه مترو در این مناطق، نواحی همچنان به سمت اطراف خود رشد می‎ کنند. با افزایش جمعیت، سرمایه گذاری‎ هایی مانند بیمارستان‎ها، مدارس، هتل‎ها و مراکز خرید به سرعت افزایش می‎ یابد.

این وضعیت این سوال را به وجود می‎آورد که “از کجا در استانبول خانه بخریم؟ ”  و هنگامی که فرصت‎ها با روش ‎های پرداخت در مناطقی که جمعیت به سرعت در حال افزایش است، تلاقی می ‎کنند، به راحتی به یک سرمایه‎ گذاری پرسود تبدیل می‎شود.

بودجه لازم برای خرید ملک در استانبول

برای خرید ملک در استانبول ترکیه چقد پول لازم است ؟ این سوال بسیاری از متقاضیان است. بعد از اینکه در مورد خرید ملک در استانبول تصمیم گرفتید، باید در مورد بودجه پرداختی خود مطمئن شوید. به صورتی که ملکی که می‎خواهید بخرید باید با بودجه خرید شما مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت، اگر خانه ‎ای بخرید که بیشتر از بودجه شما باشد، به ناچار در پرداخت‎ ها با مشکل مواجه خواهید شد، زیرا اینگونه خود را تحت فشار قرار می‎دهید.

بدین منظور، این یکی از جزئیات مهم است که نوع ملکی را که می‎خواهید خریداری کنید و محل قرارگیری آن را به گونه ‎ای تعیین کنید که شرایط بسیار واقعی شما را تحمیل نکند. در مرحله بعد، باید در مورد روش پرداخت تصمیم بگیرید. خرید ملک با روش‎های جایگزین مانند خرید ملک به صورت اقساطی، پرداخت اجاره، یا خرید ملک با سفته بسیار مورد استفاده است. استانبول از نظر خانه‎های فروشی بسیار غنی است، و این نکته را فراموش نکنید که برای خرید واحد آپارتمانی باید تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مناسب است.

مزایای خرید خانه و ملک در استانبول

زمانی که تصمیم به خرید ملک در استانبول و یا دیگر شهرهای ترکیه جهت سرمایه‎ گذاری و مهاجرت می‎گیرید، حتما باید در مورد شرایط مزیت خرید خانه مانند خرید اقساطی خانه، خرید بدون پیش پرداخت تحقیق کنید و پروژه ‎هایی را که با این شرایط به فروش آپارتمان می‎ پردازند، برای خود مشخص کنید البته اگر قصد مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور را دارید باید با دید یک مهاجر شرایط را بررسی کنید. از جمله پیشنهاداتی که خرید ملک در استانبول را آسان می‎کند، این است که قبل از اینکه ملک به طور کامل ساخته شود آن را پیش خرید کنید.

زمانی که یک پروژه مسکن تازه شروع به ساخت می‎کند، خرید زود هنگام خانه از آن پروژه سود زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. خرید آپارتمان از ملک شخصی هم ارزان تر و هم یک جایگزین سرمایه ‎گذاری بسیار سودآور است. در این مرحله؛ همچنین باید تصمیم بگیرید که آیا می‎ خواهید یک ملک شخصی داشته باشید یا برای خرید یک آپارتمان سرمایه‎ گذاری کنید.

ساخت خانه ‎ای که می‎خرید باید تمام شده و آماده سکونت باشد. از سوی دیگر، این واقعیت که خانه‎ ای که به عنوان سرمایه ‎گذاری خریداری می‎کنید هنوز در حال ساخت است یا در مکانی توسعه نیافته قرار دارد به معنای سود بالا در آینده است. در لیست پیشنهاداتی که باعث سهولت خرید خانه در استانبول می‌شود، لازم است شرایط پرداخت بر اساس روش‎های پس انداز بدون بهره به غیر از وام بانکی مسکن در نظر گرفته شود.

از این نظر، Katılımevim از کسانی که می‎‌خواهند خانه، ماشین یا زمین با روش مالی بدون بهره بخرند، حمایت می‎کند که در بندهای پیشین به معرفی این سازمان مالی ترکی پرداخته شده است. پیشنهاد میکنیم مقاله تخصصی مزایای خرید خانه در استانبول را مطالعه کنید.

پروژه های بزرگ ساختمان‎سازی در استانبول

تغییر کانون توجه شهر با پروژه ‎های جدید پاسخ به این سوال که “از کجا در استانبول خانه بخریم؟” را ممکن می‎سازد. برای سرمایه‎ گذاری صحیح در مسکن، باید پویایی‎ های مختلف را در نظر گرفت. عواملی مانند بودجه ‎ای که در اختیار دارید، محدودیت وام و زمانی که برای درآمد پیش بینی می‎کنید، سرمایه‎ گذاری شما را شکل می‎دهد. در نظر گرفتن چنین اطلاعات شخصی و همچنین فرصت‎های سرمایه ‎گذاری و جمعیت در استانبول بر موفقیت شما تأثیر می‎گذارد. این نکته را در نظر داشته باشید که برای سرمایه گذاری صحیح، پیروی از نبض شهر امری کاملاً ضروری است.

مهمترین سرنخ در سرمایه‎ گذاری، تعیین صحیح پتانسیل منطقه است. دلایل مختلفی از جمله دوری از مرکز و ناقص بودن زیرساخت ‎ها باعث می‎شود که منطقه مورد توجه قرار نگیرد. این به معنای فرصتی برای سرمایه‎ گذار است. پیگیری دقیق پروژه‎ های برنامه ‎ریزی شده و آغاز شده در استانبول در سال‎ های اخیر درهای درآمد را باز می‎کند. سرمایه‌گذاری‌هایی مانند کانال معروف استانبول، پل سوم، فرودگاه سوم، بزرگراه مرمره شمالی و همچنین دو مرکز جدید شهر و بیمارستان‌های شهری با حرکت‌های درست به فرصت تبدیل می‌شوند.

علاوه بر پروژه‎ه ای بزرگ، پروژه هایی مانند هتل ها، مدارس، مراکز خرید، زمانی که به خوبی برنامه ریزی شده باشند، فرصت کسب درآمد در سرمایه‎ گذاری مسکن را به شما ارائه می‎دهند. برای سرمایه‎ گذار ارزیابی جغرافیایی که مسیرهای حمل و نقل جدید از آنجا عبور می‎کنند یا در این زمینه دچار دگرگونی شهری می‎شوند، مهم است.

استانبول با بهترین مراکز خرید

شهر استانبول یکی از پرتردتریین و شلوغ ترین مناطق ترکیه وشاید خاورمیانه باشد و این موضوع باعث شده است تا بسیاری به دنبار سرمایه گذاری در املاک تجاری آن داشته باشند، و با وجود بودن بهترین مراکز خرید در استانبول بازهم هر ساله چندین مرکز خرید در این شهر ایجاد می‌شود. این ها نشانه هایی از رشد و پیشرفت یک شهر است و از این رو خرید ملک در استانبول و سرمایه گذاری در آن می تواند گزینه ای عاقلانه باشد. 

مراکز خرید در استانبول

مناطق ممنوعه استانبول برای خرید ملک کدامند؟

شرایط خرید ملک در استانبول کمی پیچیده است شما باید به موارد بسیار توجه کنید هرچند که ما در افشار املاک خود را متعهد میبینیم تا به تمامی این موارد توجه و دقت کنیم.

این که شما باید یک خانه حداقل 400 هزار دلاری خریداری کنید تا شهروندی دریافت کنید درست است و یا خانه 75 هزار دلاری برای دریافت اقامت اما اینها تمام ماجرا نیستند و باید بگوییم مناطقی در استانبول وجود دارند به عنوان مناطق ممنوعه برای خرید ملک و اگر در این مناطق ملکی را خریداری کنید دیگه اقامتی دریافت نخواهید کرد و همچنین قوانین وجود دارد که اگر در منطقه ای بیش از 25 خارجی حضور داشته باشد شما نمیتوانید با خرید ملک در آن اقامت دریافت کنید. اگر شما هم قصد خرید ملک در استانبول را دارید حتما مقاله مناطق ممنوعه خرید ملک در استانبول را مطالعه کنید و لیست آن را به دقت بررسی کنید. 

گرانترین محله‌های استانبول

استانبول یک از بزرگترین شهرهای منطقه و جهان است که در آن مناطق بسیاری ایجاد شده است. هر نوع خانه ای برای هرنوع سلیقه ای وجود دارد. این شهر منلطق و محله های گران و ارزان بسیاری دارد ولی گرانترین منطقه‌های استانبول برای خرید ملک شامل کادیکوی، بشیکتاش، باکرکوی، بیکوز، ساییر و … است.

ارزان ترین مناطق استانبول برای خرید ملک

صادقانه باید بگوییم به طور میانگین قیمت ملک در استانبول بشتر از تمام نقاط ترکیه است و این موضوع به دلیل تقاضای بالای این شهر نسبت به دیگر شهرهای ترکیه است. این اشتباه است که شما به دنبال خرید خانه ارزان باشید چرا که در حال حاضر دریافت شهروندی ترکیه در ازاری خرید خانه ای 400 هزار دلاری امکان پذیر است از این رو سوال ارزان ترین مناطق استانبول برای خرید ملک، سوالی اشتباه است اما ما به شما این تعهد را میدهیم تا بهترین املاک استانبول را با کمترین قیمت ممکن برای شما خریداری کنیم هرچند که اولویت ما انتخاب خانه ای با بیشترین بازخورد سود است چرا که بسیار از مناطق استانبول به دلیل پایین بودن قیمت متقاضیان را وسوسه میکند ولی در نهایت سود سالیانه کمی خواهند داشت.

حرف آخر

امیدواریم ایده‌های بالا در مورد مکان خرید ملک در استانبول مفید باشد، اما اگر سؤالی دارید یا می‌خواهید برای اطلاعات بیشتر با یک کارشناس متخصص صحبت کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید. شما همچنین می‎توانید با مشاوره گرفتن از وکلای موسسه ما به دنبال املاک و مستغلات مناسب با شرایط خود باشید. ما یک موسسه مهاجرتی بین ‎المللی هستیم که به متقاضیان در خرید ملک و سرمایه‎ گذاری در ترکیه و اخذ اقامت از این طریق کمک می‎کنیم.

هنگامی که از طریق ما خانه خریداری می‎کنید، تا زمانی که سند مالکیت خود را دریافت کنید و نقل مکان کنید، در تمام مراحل خرید همراه شما هستیم. این که آیا می‎خواهید خانه ای برای تعطیلات داشته باشید یا در هنگام خرید ملک در خارج از کشور سرمایه‎گذاری هوشمندانه ای در املاک انجام دهید، همین امروز با ما تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.