خرید ملک در آلانیا ترکیه

13اردیبهشت 1401
0 نظر
خرید ملک و خانه در آلانیا

یکی از شهرهایی که در سواحل کشور ترکیه قابلیت سکونت و مهاجرت را دارد شهر آلانیا است. قصد داریم در این مقاله شما را با ویژگی ‎های شهر آلانیا ترکیه و شرایط زندگی در آن آشنا کنیم و این موضوع را بررسی کنیم که آیا خرید ملک در آلانیا ترکیه گزینه مناسبی است یا خیر؟ اگر شما قصد مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک را دارید شاید شهر آلانیا یکی از گزینه های شما باشد و از این رو نیاز دارید تا اطلاعاتی درباره‎‌‌ی مهاجرت به این شهر کسب کنید، اولین موردی که برای شما متذکر می‎شویم این است که اگر تصمیم خرید ملک در آلانیا ترکیه را دارید، لازم است که بودجه خود را در نظر داشته باشید. در این اواخر شهر آلانیا بسیار مورد توجه مهاجران قرار گرفته است که از دلایل آن می‎توان به ساحلی بودن این شهر و آرامش دلنوازی که در آن جاری است، اشاره کرد.

کشور ترکیه در سال های اخیر میزبان تعداد زیادی از مهاجران خارجی از جمله ایرانیان بوده است و از بین شهرهای کشور ترکیه، استانبول، آنکارا و آنتالیا، بیشترین میزان جذب مهاجر را در خود داشته‎ اند و تعداد کمی در شهرهای جنوبی ترکیه از جمله ماردین ساکن شده‎ اند، اما شهر آلانیا در بین شهرهای مهاجرپذیر ترکیه ناشناخته مانده است و به دلیل عدم شناخت از طرف اتباع خارجی کمتر مورد توجه قرار گرفته است و این نکته را فراموش نکنید که شما در شهر آلانیا ترکیه ساحلی آرام و درخشان، جنگل هایی بی‎نظیر، غذاهای لذیذ و آب و هوای معتدل را تجربه خواهید کرد.

آلانیا بخشی از شهر آنتالیا و در مرکز منطقه ریویداری و شرق دریای مدیترانه واقع است، تابستان ها در شهر آلانیا طولانی هستند و زمستان خیلی سردی ندارند، این شهر ترکیه به دلیل موقعیت آرام و ساحلی خود، وجود شهروندان و ساکنین خون‎ گرم و قیمت پایین آپارتمان، شهر آلانیا ترکیه می‎تواند جزء یکی از گزینه ‎های شما جهت مهاجرت، خرید خانه و اخذ اقامت باشد.

پایین‎‌‌ترین قیمت مسکن را در محله‎‌‌ی محمودلار می‎توانید پیدا کنید. اگر برایتان مهم است که شهری کم هزینه را جهت اقامت و مهاجرت در ترکیه انتخاب کنید، شهر آلانیا ترکیه می‎تواند گزینه مناسبی برای شما باشد، با اینکه آلانیا متعلق به استان آنتالیا است ولی تدریجا به یک شهر مستقل و مقصدی برای گردشگری تبدیل شده است. دو فرودگاهی که امکان دسترسی برای شهروندان آلانیا را فراهم می‎کند، فرودگاه قاضی پاشا و فرودگاه بزرگ آنتالیا می‌‎باشند، اکثر افرادی که به این شهر مهاجرت کردند و در آنجا اقامت دارند از محل زندگی خود راضی می‌‎باشند و انتخاب این گزینه را برای سایر افرادی که قصد مهاجرت دارند پیشنهاد می‎کنند. آلانیا ترکیه، دومین مقصد گردشگران در کشور ترکیه است و به سرعت در حال پیشرفت در صنعت گردشگری و جذب مهاجر می ‎باشد.

خرید ملک در شهر آلانیا ترکیه و اخذ اقامت ترکیه

اگر شما هم قصد خرید ملک در این کشور را دارید بی شک سوال بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک برایتان ایجاد شده است. دولت ترکیه در سال 2022 رسما اعلام کرد که سرمایه‎ گذاران با مبلغ 400 هزار دلار می‎توانند در این کشور خانه بخرند و از تسهیلاتی همچون اخذ اقامت ترکیه استفاده کنند. قابل توجه است که این مبلغ بسیار کمتر از مبالغی است که می‎توانید با خرید خانه در کشورهای دیگر صاحب دریافت اقامت در آن کشورها شوید. و به این ترتیب افراد زیادی از کشورهای متعدد می‎توانند در ترکیه ملک خریداری کنند. اگر شما توسط ویزای توریستی کشور ترکیه سفر کنید، می‎توانید اقامت 90 روزه در یک دوره 180 روزه را تجربه کنید. اما اگر در یکی از شهرهای این کشور مثل آلانیا ترکیه که گزینه مناسبی نیز است خانه و ملکی خریداری کنید، هیچ محدودیتی در اقامت شما وجود ندارد و به راحتی با خرید خانه در شهر آلانیا این امکان برایتان فراهم می‎شود که تابعیت کشور ترکیه را اخذ کنید.

قیمت خرید ملک و اجاره ملک در آلانیا

قیمت خرید ملک در مرکز آلانیا حدود  12000 لیر برای هر متر مربع است، ممکن است با توجه به شرایط و امکانات ملک مورد نظر این قیمت کمی بالا رود اما با مبلغ کمتر هم می‎ توانید خانه‎ ای با متراژ پایین ‎تر پیدا کنید، برای مثال خانه‎‌‌ی 85 متری با قیمت 9000 لیر در هر متر مربع و یا خانه ‎ای با همین مشخصات در خیابان های دیگر با قیمت 15000 لیر در هر متر مربع وجود دارد. اما هزینه اجاره‎ی خانه در آلانیا که آن هم با توجه به شرایط و امکانات ملک متفاوت می‎باشد به شرح ذیل است:

 • آپارتمان 40 متری ماهیانه 2600 لیر ترکیه
 • آپارتمان تک خوابه و مبله ماهیانه 5500 لیر ترکیه

مزایا و معایب مهاجرت و زندگی در شهر آلانیا ترکیه

در این بخش به بررسی مزایا و معایب شهر آلانیا ترکیه پرداخته ‎ایم، دانستن مزایا و معایب هر شهر به ما کمک بسیاری در شناخت بهتر آن و ارزیابی منطقی‎ تر برای انتخاب شهر مورد نظر خود به قصد مهاجرت می‎کند، که در بند زیر به اختصار به بررسی این مزایا و معایب مهاجرت و زندگی در شهر آلانیا ترکیه پرداخته ‎ایم.

مزایا مهاجرت به آلانیا

 • تجربه یک زندگی آرام و بی ‎دغدغه
 • امکان استفاده از سیستم حمل و نقل پیشرفته
 • قیمت پایین ملک و کسب سود بالای حاصل از سرمایه‎گذاری
 • آلانیا به عنوان شهری سنتی همراه با ویژگی ‎های مدرنیته
 • امنیت بالای این شهر بر اساس گزارشات مربوط به جرم و جنایت حاکی از آن است که جرم و جنایت در این شهر بسیار کم است، اما توجه داشته باشید که این آمار صفر نیست.

معایب مهاجرت به آلانیا

 • به دلیل حضور گردشگران داخلی و خارجی در این شهر امکان سرقت و جیب ‎بری می‎تواند بالا باشد، که این موضوع می‎تواند باعث شود شما همیشه مراقب اشیا با ارزش و گرانب ها خود باشید.
 • خوب است که اطلاعاتی در مورد تفاوت های فرهنگی ایران و ترکیه داشته باشید تا کمتر با مشکل مواجه شوید.

شهر آلانیا در ترکیه کجاست ؟

اگر شما هم قصد خرید ملک در آلانیا ترکیه دارید بهتر است کمی در مورد این شهر زیبا بخوانید. آلانیا یک شهر تاریخی در 135 کیلومتری آنتالیا واقع در ترکیه است که دارای امکان تفریحی و گردشگری زیادی می ‎باشد. آلانیا در طول تاریخ بخشی از امپراتوری ایران به شمار می‎رفت و تاکنون تحت سلطه یونانی ‎ها و رومی ‎ها نیز بوده است. اگر شما قصد سفر و یا مهاجرت و خرید خانه در آلانیا را داشته باشید، این امکان نیز برایتان فراهم است تا از مکان های تاریخی و دیدنی این شهر لذت ببرید. در این قسمت نام بسیاری از آنها را برایتان می‎آوریم و در ادامه توضیحی در  این باب برایتان خواهیم گفت.

موقعیت جغرافیایی آلانیا در ترکیه

آلانیا واقع در آنتالیا و ناحیه‎‌ی مدیترانه می‌‎باشد، مساحت این شهر ۱۵۹۸٫۵۱ کیلومتر مربع است. آلانیا ترکیه که نام باستانی آن علائیه بوده است از شمال با رشته کوه‌‎های توروس، از جنوب با دریای مدیترانه، و در شرق و غرب آن به ترتیب مناطق قاضی پاشا و ماناوگات قرار دارند. آلانیا به دلیل موقعیت مدیترانه‌‎ای خود دارای تابستان‌های گرم و زمستان‌هایی با بارش زیاد و هوای مرطوب است و جزء مناطق گرمسیری شمرده می‎شود و بیشتر بارندگی در دوره زمستان اتفاق می‌‎افتد. به دلیل وجود رشته کوه توروس در کنار دریا مه زیبایی در بسیاری از صبح‎های آلانیا قابل مشاهده است.

اختلاف آب و هوایی آلانیا با آنتالیا و ازمیر

یکی از مسائلی که در انتخاب محل زندگی و خرید ملک و مهاجرت مهم است، آب و هوای مکانی است که تصمیم دارید در آنجا ملک خریداری کنید. آب و هوای آلانیا، آنتالیا و ازمیر، مدیترانه‎ ای است و ازمیر دارای آب و هوای سردی می‎باشد با اینکه در زمستان های این شهر برف نمی ‎بارد و از آنجایی که هزینه سوخت و انرژی در ترکیه زیاد است، از لحاظ هزینه گرمایش، آلانیا و آنتالیا از لحاظ زندگی و خرید ملک مناطق به صرفه ‎تری است.

تفاوت آلانیا با ازمیر و آنتالیا برای خرید ملک

ازمیر شهری بزرگتر از آلانیا و آنتالیا است و با وجود اینکه این شهر، شهری کنار دریا است اما ساحلی برای شنا ندارد و اگر تصمیم داشته باشید در دریای ازمیر شنا کنید باید از مرکز شهر 1 ساعت رانندگی کنید تا به همچین ساحلی برسید، در آلانیا خرید و فروش و اجاره ملک اکثرا به یورو است و از آنجا که قیمت لیر در ترکیه پایدار نیست، این شهر را برای سرمایه‎ گذاری و خرید ملک به شما پیشنهاد میشود. از نظر وجود مدارس خوب دولتی و غیر دولتی هر دو استان در یک سطح قرار دارند ولی از نظر هزینه ‎ی تفریح و گردشگری و رستوران، ازمیر شهر گرانتری می ‎باشد. زندگی در آلانیا و آنتالیا نسبت به ازمیر بیشتر همراه با آرامش است و مردم خونگرم‎تری دارند.

تفاوتهای اقتصادی آلانیا و آنتالیا و ازمیر

افزایش رونق اقتصادی و تجارت های ملی و بین المللی در استان آلانیا و آنتالیا بیشتر از ازمیر دیده می‎شود و نکته قابل توجه این است که قیمت ملک جهت سکونت و یا راه ‎اندازی کسب و کار و سرمایه‎ گذاری درآلانیا و آنتالیا پایین ‎تر از ازمیر است. و در کل هزینه ‎ی زندگی مانند خوراک روزانه و مایحتاج روزمره در ازمیر گرانتر است. این موضوع را در نظر داشته باشید که آنتالیا مهاجران بیشتری نسبت به ازمیر دارد، اما چیزی که در ازمیر باعث افزایش رونق اقتصادی شده است، شهرک‎ های صنعتی و اسکله‎ های تجاری می ‎باشد. اما نمایشگاه ‎های بین المللی و سمینارها و کنگره ‎ها در آنتالیا بیشتر برگزار می‎شود.

یکی از تفاوت ‎های قابل توجه این است که خانه‎ های قدیمی در ازمیر مجهز به سیستم لوله ‎کشی گاز نمی‎ باشند، به همین دلیل در روزهای سرد مردم از بخاری ‎های هیزمی استفاده می‎کنند و این باعث استشمام بوی بد در خانه‎ و کوچه و خیابان می‎شود و تفاوت دیگر این است که در ازمیر شما مراکز خرید بیشتری در مقایسه با آنتالیا و آلانیا را می‎ بینید. شاید این موارد دلایلی بر این باشد تا بسیار آلانیا را برای خرید خانه و آپارتمان انتخاب کنند.

جاذبه های گردشگری شهر آلانیا در ترکیه

اگر به دنبال زندگی در فضایی منحصر به فرد هستید، شهر آلانیا می‎تواند گزینه مناسبی برای شما باشد، این شهر دارای مراکز خرید زیبایی در اطراف سواحل کلئوپاترا و غار داملاتش می ‎باشد که تجربه خرید در این مراکز بسیار لذت بخش است. همینطور معروف‎ترین بنای دیدنی در شهر آلانیا ترکیه برج سرخ است که گردشگران را به این منطقه جذب می‎کند. اما می‎ توانید از تفریحات ساحلی همچون قایق سواری و یا جیپ سافاری و پارک آبی هم دیدن فرمایید و به طور کل همه چیز برای یک تجربه ‎ی شگرف در این شهر برای شما محیا است. نمونه ‎ای از مناطق دیدنی آلانیا به شرح ذیل است:

 • غار داملاش در آلانیا
 • غار چاتاک در آلانیا
 • رودخانه دیم یا دیم چای
 • منطقه پیکنیک کادی پینار و اوبا
 • منظره تراس شهر آلانیا
 • ارک استراحتی اولاش
 • ییلاق‎ ها و تفرج‎گاه ‎های فراوان شهر آلانیا
 • دره توربه لیناس
 • پلاژهای آلانیا
 • قلعه سلجوقی
 • برج قرمز
 • کارخانه کشتی سلزی
 • سپادره
 • قلعه احمدک
 • دروازه منحنی
 • خانه موزه آتاتورک
 • مجسمه آتاتورک
 • کاروانسراهای دیدنی
 • شهر تاریخی آیتاپ
 • سواحل کلئوپاترا و کیتبار
 • قلعه آلارا در آلانیا

حرف آخر

به عنوان حرف آخر خدمت تمامی عزیزانی که قصد خرید ملک در آلانیا ترکیه را دارند، عرض می‎ کنیم که شما با خرید ملکی به ارزش حداقل 400 هزار دلار می‎ توانید اقامت ترکیه را اخذ کنید و این امر می‎تواند یک سرمایه ‎گذاری سود‎ ده برای شما به شمار رود، اما اینکه کدام منطقه و چه ملکی را با توجه به اهداف و سرمایه خود انتخاب کنید، ممکن است برای شما دشور باشد، چرا که از روند قانونی و شرایط محلی ترکیه به قدر کافی نمیدانید، ما از شما دعوت می‎کنیم تا با مشاوره گرفتن از متخصصان این موسسه کار را برای خودتان راحت ‎تر و امنتر کنید.

پیام بگذارید