خرید ملک تجاری در ترکیه

20اردیبهشت 1401
0 نظر
خرید ملک تجاری در ترکیه

در سال های اخیر بحث مهاجرت بسیار داغ شده است و بسیاری از متقاضیان به دنبال مهاجرت به کشورهای مدرن و پیشرفته جهان شده است. ترکیه به دلیل همسایگی با ایران و با برخورداری از شرایط مناسبی اقتصادی یکی ا از گزینه های اصلی مهاجرت است و برای این کار دولت ترکیه راه ها و روش های بسیاری را درنظر گرفته است یکی از این موارد خرید ملک تجاری در ترکیه است. توجه کنید که خرید ملک تجاری یک از روش های اخذ اقامت در ترکیه است و ما در افشار املاک می توانیم به شما در انتخاب بهترین گزینه کمک کنیم.

چگونه می توانم در ترکیه سرمایه گذاری تجاری انجام دهم؟

سرمایه‎ گذاری در املاک تجاری یکی از بهترین  راه‌ها برای رشد سرمایه شماست که این به دلیل قیمت اجاره و فروش و همچنین کسر مالیات است. انتخاب ملک مناسب و مکان مناسب تفاوت زیادی در نرخ سود شما ایجاد می‎کند. بازده اجاره و فروش املاک تجاری در مقایسه با منازل مسکونی بسیار بالاست. املاک تجاری یک نوع ملک ایده‎آل برای سرمایه گذاران، صاحبان املاک و مدیران املاک هستند. با مشاوره‎ای که امروز به شما خواهیم داد، قدم اول سرمایه‎ گذاریتان در املاک خود را بردارید. همانطور که میدانید جمع آوری اطلاعات صحیح قبل از خرید ملک تجاری مهم است برای رسیدن به این هدف، باید سؤالات درست را یاد بگیرید که ما در این مقاله تلاش کرده‎ایم، سوالات و پاسخ‎های مناسب را در اختیار شما قرار دهیم.

اگر به فکر خرید املاک تجاری در ترکیه هستید، با ما به عنوان مشاورین متخصص در این زمینه برای کسب اطلاعات موثق و دقیق از طریق تلفن یا ایمیل تماس بگیرید و از کلیه جزئیات در مورد املاک تجاری مطلع شوید. علاوه بر این، می‎توانید فرصت‎ های سرمایه ‎گذاری در ترکیه را در وب سایت ما دنبال کنید و فرصت‎ های سرمایه ‎گذاری متناسب با بودجه خود را ارزیابی کنید.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک تجاری در ترکیه

جالب است بدانید، خرید ملک تجاری نسبت به ملک مسکونی بی‎دردسر‎تر است، اما هزینه اولیه که باید برای آن پرداخت کنید مانند کشور خودمان ایران، بیشتر است. یکی از مزیت های آن راجع به هزینه ‎های جانبی است، یکی از مهمترین هزینه‎ ها در خرید ملک تجاری به طور کلی هزینه نگهداری واحدهای تجاری است که خوشبختانه در ترکیه این هزینه جانبی به عهده مالک نیست و اگر مستجری داشته باشید، او خود موظف به پرداخت این هزینه‎ ها است. اما هزینه ملک تجاری در شهرهای مهم مانند استانبول، ازمیر، آنکارا، آنتالیا و … بسیار بالاتر از سایر شهرهای ترکیه است زیرا شهرهای حیاتی و تجاری ترکیه محسوب می‎ شوند. برای مثال شما با 250هزار دلار می‎توانید ملکی مسکونی با شرایط مناسب پیدا کنید اما با 250 هزار دلار یک ملک تجاری مناسب و پربازده نخواهید یافت. و حتی نمی‎توانید آن را به راحتی اجاره دهید. بنابراین شما هرچقدر پول بیشتری برای سرمایه گذاری در خرید ملک تجاری در ترکیه داشته باشید، ملک مناسبتر و پرطرفدارتری پیدا خواهید کرد.

قیمت ملک تجاری در ترکیه به پول ایران

شما برای خرید ملک تجاری در ترکیه هرچقدر بیشتر پول داشته باشید، ملکی با شرایط مناسب ‎تر و با تقاضای بالا برای اجاره خواهید یافت. با این حال حداقل قیمتی که می‎توانید برای خرید یک ملک تجاری تک واحدی ساده در ترکیه بیابید، از 95 هزار لیر ترکیه معادل 190 میلیون تومان الی 10 میلیون لیر ترکیه معادل 20 میلیارد تومان به پول ایران خواهید یافت. تفاوت میان این قیمت‎ ها شامل شهر مورد نظر، خیابانی که ملک واقع شده، متراژ آن و امکانات و دیزاین آن است. بنابراین شما با مبلغ حداقل 190 میلیون تومان نیز می‎توانید صاخب ملک تجاری در ترکیه شوید.

انواع مختلف املاک تجاری در ترکیه برای خرید

اگر می خواهید در املاک تجاری ترکیه سرمایه گذاری کنید، این بخش به شما کمک می‎کند تا انواع مختلف املاک تجاری رد ترکیه را بهتر درک کنید. به عنوان مثال، املاک تجاری ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • ساختمان‎ های آپارتمانی ترکیه
 • ساختمان‎ های اداری ترکیه
 • ساختمان‎ های خرده فروشی ترکیه
 • آپارتمان‎ های چند منظوره
 • مراکز خرید ترکیه
 • انبارها
 • ساختمان ‎های صنعتی
 • ساختمان ‎های با کاربری مختلط

املاک تجاری ترکیه به ملکی گفته می‎شود که فقط برای مقاصد تجاری استفاده می‎شود. علاوه بر انواع مختلف املاک تجاری ذکر شده در بالا (مانند مجتمع های آپارتمانی، ساختمان های اداری، ساختمان های خرده فروشی و غیره)، کلاس های مختلفی از املاک تجاری وجود دارد.

ساختمان های اداری و آپارتمانی ترکیه به طور کلی به شرح زیر طبقه بندی می‎شوند:

 • املاک تجاری کلاس A ترکیه کیفیت بالایی دارند و به طور کلی ریسک کمتری را نشان می‎دهند. آنها اغلب جدیدتر هستند، اجاره های بالاتری دریافت می‎کنند و به تعمیر یا نوسازی کمی نیاز دارند (به غیر از تعمیر و نگهداری معمول).
 • املاک تجاری کلاس B ترکیه ممکن است قدیمی‎تر و دارای اجاره کمتر در مقایسه با ساختمان ‎های کلاس A باشند. آنها همچنین ممکن است نیاز به تعمیر و نگهداری داشته باشند که نیاز به توجه دارد و این املاک را می شود با قیمت کمتری خریداری کرد.
 •  املاک تجاری کلاس C ترکیه بزرگترین خطر را برای سرمایه‎ گذاران املاک تجاری در ترکیه را دارند. در نتیجه، اغلب می‎توان آنها را با سرمایه ‎گذاری بسیار کمتر خریداری کرد. املاک تجاری کلاس c ترکیه معمولا بالای 20 سال سن دارند و ممکن است نیاز به بازسازی سنگین داشته باشند. بنابراین املاک کلاس C اغلب اجاره بها کمتری نسبت به املاک کلاس A و B دارند.

انواع دیگر املاک تجاری مانند ساختمان های صنعتی، هتل ها یا فروشگاه‎ های خرده فروشی دارای نام‎ های مختلفی هستند. بسته به نوع ملک تجاری که قصد خرید آن را دارید، درک طبقه بندی‎ های مختلف ساختمان و معنای آنها برای شما به عنوان یک سرمایه گذار مهم است. درک تفاوت در طبقه بندی املاک تجاری می‎تواند به شما در درک بهتر سطح ریسک مرتبط با یک سرمایه‎ گذاری بالقوه کمک کند.

نمونه های خرید املاک تجاری ترکیه

اگر شما هم به دنبال خرید ملک تجاری در ترکیه هستید باید به این نکته توجه کنید که املاک تجاری ترکیه به پنج نوع تقسیم می‎شوند:

 • املاک تولیدی: انبارها، انبارهای سردخانه و مراکز توزیع
 • املاک تجاری: سوپرمارکت ها، مراکز خرید و سایر مغازه ‎ها در اندازه‎ های مختلف
 • املاک لجستیک
 • املاک اداری
 • املاک‎ های خاص: ایستگاه ‎های قطار، پارکینگ‎ها و …

نکات مهم در خرید ملک تجاری در ترکیه

هنگامی که ملکی را که دوست دارید پیدا می‎کنید، مهم است که بدانید چرا مالک در وهله اول می‎خواهد آن را بفروشد. در اینجا چند دلیل متداول وجود دارد که چرا مالکان ملک سرمایه‎گذاری خود را می‎فروشند.

 • بازار قوی است و مالک فکر می‎کند که می‎تواند با قیمت خوبی ملک را بفروشد.
 • مالک می خواهد برای سرمایه گذاری دیگری پول به دست آورد.
 • فروش ملک دارای مزایای مالیاتی است.
 • درآمد اجاره متوقف شده یا مطابق انتظار عمل نمی‎کند.

فرآیند و مراحل خرید ملک تجاری در ترکیه

اگر تصمیم به خرید ملک تجاری در ترکیه را گرفته اید، زمان انجام مراحل اداری فرا رسیده است که گاهی اوقات می تواند چالش برانگیز باشد. برای دریافت ایده در این مورد می‎توانید توصیه ‎های موجود در سایت وزارت امور خارجه ترکیه را مطالعه کنید. مشاوره حقوقی کافی در همه موارد توصیه می‎شود. به این ترتیب از احتمال قرار گرفتن در شرایط سخت جلوگیری خواهید کرد.

شرکت‎ هایی هستند که وظیفه خود را بر این گذاشته‎ اند که از آخرین روندهای بازار املاک و مستغلات مطلع شویم. خانه ایده‎آل شما چگونه به نظر می‎رسد؟ کی اثاث کشی می‎کنید؟ چقدر می‎خواهید برای تعمیر و نگهداری هزینه کنید؟ خرید ملک تجاری در استانبول را ترجیح می‎دهید یا ازمیر؟ برای هر شهر کارشناسانی وجود دارد که می‎توانند شما را در مسیر درست راهنمایی کنند. مطمئن نیستید کدام راه حل برای شرکت شما بهترین است؟ با تیم متخصص ما تماس بگیرید و ما به شما در اتخاذ بهترین تصمیم سرمایه‎ گذاری کمک خواهیم کرد. کسانی که قصد سرمایه گذاری در املاک تجاری ترکیه را دارند ابتدا باید تصمیم بگیرند که چه نوع املاک و مستغلات را خریداری می‎کنند. به منظور سرمایه‎ گذاری سودآور یا ایجاد یک بیزینس، ویژگی ‎هایی که باید در هر ملک تجاری وجود داشته باشد متفاوت است. به عنوان مثال؛ اگر قرار است مغازه ای به عنوان املاک تجاری انتخاب شود، بهتر است در یک خیابان شلوغ با نما عریض باشد. املاک تجاری باید برای استفاده مورد نظر خود مناسب باشد. امکان استفاده از پارکینگ و باغ با توجه به نیاز، امکان وجود نیروی کار در ملک، تعداد ورودی و خروجی، دسترسی و ویژگی‎های فنی مهم است. از طرفی باید معیارهایی مانند موقعیت مکانی و متر مربع را در نظر گرفت.

نحوه خرید ملک تجاری در ترکیه

اکنون بیایید به این مراحل مهم برای خرید ملک تجاری در ترکیه عمیق ‎تر بپردازیم

توجه به انگیزه های خود را برای سرمایه گذاری در املاک تجاری ترکیه

چرا می‎خواهید در املاک تجاری ترکیه سرمایه‎ گذاری کنید؟ یک سوال مهم که قبل از شروع به جستجوی ملک باید از خود بپرسید.

آیا یک آپارتمان یا ساختمان اداری در ترکیه را می‎خواهید که بتوانید آن را به بسیاری از مستاجران اجاره دهید تا ریسک عدم پرداخت را کاهش دهید؟ آیا به دنبال ملکی هستید که بتوانید حداقل تا حدی از آن برای تجارت خود استفاده کنید؟ شاید شما یک ملک بزرگتر می‎خواهید که دارای پتانسیل افزایش ارزش و ایجاد سهام در طول زمان باشد. شاید بخواهید از مزایای مالیاتی استفاده کنید یا سبد سرمایه گذاری خود را افزایش دهید. شاید حتی به دنبال خرید ملک تجاری و دریافت اقامت در کشور ترکیه هستید. انگیزه شما برای خرید ملک تجاری در استانبول و یا هرشهر دیگری هرچه که باشد، پاسخ به سوال “چرا” قبل از سرمایه‎ گذاری نیاز است. دانستن اینکه چرا می‎خواهید ملک تجاری بخرید می تواند شما را در جستجوی فرصت سرمایه‎ گذاری مناسب راهنمایی کند.

آیا ملک تجاری خریداری شده در ترکیه باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد؟

ترکیه می‎تواندکشور مناسبی جهت خرید ملک تجاری باشد چرا که برای این منظور دارای مکان‎ های عالی است. اما توصیه می‎‎کنیم از مشاوران زبده در این زمینه مشاوره بگیرید تا مکانی را انتخاب نکنید که باعث پشیمانی شما شود. به عنوان مثال، اگر می‎خواهید در شهری زندگی کنید که جنب و جوش و تحرک اقتصادی هرگز در آن متوقف نشود، شهر استانبول برای خرید ملک تجاری برای شما کاملا مناسب است. ذکر این نکته لازم است که محله ‎ها نیز نقش مهمی در این انتخاب دارند. بنابراین به نفع شما خواهد بود که قبل از خرید آپارتمان تجاری، در مورد این موضوع تحقیق کنید. برای این منظور مواردی وجود دارد که باید در یک سرمایه‎گذاری سودآور در املاک و مستغلات به آنها توجه کنید:

1- سند ملک تجاری در ترکیه

حتما باید بررسی کنید که ملک تجاری که قصد خرید آن را دارید چگونه در سند آمده است. اگر املاک تجاری که قصد خرید آن را دارید به عنوان یک ملک مسکونی در سند مالکیت ظاهر شود، ممکن است مشکلاتی ایجاد کند. به همین ترتیب، اگر قصد خرید ملک شخصی مانند نانوایی یا شیرینی فروشی را دارید، باید مناسب بودن آن را به منظور تعادل عرضه و تقاضا بررسی کنید. هیمنطور هنگام خرید املاک تجاری در ترکیه، باید در مورد وجود مالیات بر دارایی یا بدهی آن نیز تحقیق کنید.

به علاوه در هنگام خرید ملک تجاری در شهرهای ترکیه، در صورتی که محوطه هایی مانند انبار یا زیرزمین محل کار در فروش گنجانده شده باشد، باید بررسی شود که آیا در سند مالکیت وجود دارد یا خیر. از آنجایی که مکان ‎هایی مانند انبارها یا زیرزمین‎ ها به عنوان آشپزخانه استفاده می‎شود، به ویژه در املاکی که به عنوان رستوران استفاده می‎شود، باید سند مورد بررسی دقیق قرار گیرد. برخی از خانه‎ ها متعاقباً به محل کار تبدیل شده و فروخته می‎شوند. این اقامتگاه‎ ها باید به عنوان محل کار در سند مالکیت نشان داده شوند.

2- منطقه ای که در آن ملک تجاری قرار دارد

مکان مهم‎ترین و حیاتی ‎ترین موضوع برای محل کار است. مکان باید با توجه به نوع محل کار افتتاح شده بسیار خوب انتخاب شود. ملک شما باید در یک مکان مرکزی، در دسترس مردم و مناسب برای نوع کسب و کارتان باشد. به خاطر داشته باشید که اگرچه خیابان‌های اصلی و مکان‌های مرکزی گران‌تر هستند، اما در آینده درآمد بیشتری خواهید داشت. بنابراین هنگام سرمایه‎گذاری در املاک تجاری، باید تحقیق کنید که آیا منطقه‎ای که در آن قرار دارد برای نوع کسب و کار مناسب است یا خیر. باید به این نکته توجه کرد که ممتاز بودن ملک مورد نظر به این است که بتوان ملک را به سرعت اجاره کرد و اگر مثلا قرار است فروشگاهی راه ‎اندازی شود، ملک مورد نظر به اندازه کافی در رفت و آمد و تحرک جمعیت نواحی قرار داشته باشد. از سوی دیگر، آگاهی از تعادل عرضه و تقاضا در منطقه مفید خواهد بود. شما می‎توانید با دنبال کردن پیشرفت‎هایی مانند مراکز خرید و پروژه‎ های حمل و نقل در نزدیکی محل، سرمایه ‎گذاری مناسبی را انجام دهید.

3- داشتن پارکینگ برای ملک تجاری

اگر قصد دارید مغازه‎ای را به عنوان املاک تجاری انتخاب کنید، داشتن ورودی عریض سودمند خواهد بود. امکان استفاده از پارکینگ و باغ در املاک تجاری که قصد خرید آن را دارید، بررسی کنید. این مورد کمک می‎کند تا به جذب راحت نیروی کار برای ملک، دارا بودن چند ورودی و خروجی، دسترسی و امکانات فنی توجه کنید. اگر قصد خرید دفتر کار را دارید باید توجه داشته باشید که آیا ساختمان و اداره برای ایمنی کار مناسب است یا خیر. ترجیحاً یک پارکینگ متعلق به محل کار برای کارمندان یا برای شما وجود داشته باشد یا یک پارکینگ که بتوانید در مجاورت آن استفاده کنید. نزدیک بودن به وسایل حمل و نقل عمومی مانند ایستگاه اتوبوس، ایستگاه مترو یا تاکسی، ارزش ملک را بیشتر می‎کند. دسترسی آسان کارمندان و شما به محل کار از هر نظر یک مزیت خواهد بود. همینطور از پرسیدن سوالاتی مانند “آیا محل فرار آتش سوزی وجود دارد؟”، “آیا مطابق با مقررات زلزله ساخته شده است” از صاحب ملک دریغ نکنید.

4- دکوراسیون داخلی دکوراسیون ملک تجاری

در نگاه اول، مشتریان کیفیت محل کار را با توجه به طراحی و چیدمان آنجا تعیین می‎کنند. یک محل کار با طراحی دلپذیر که در آن از کالاهای لوکس استفاده می‎شود، مشتریان را از حضور در آنجا خوشحال می‎کند. یک محل کار بازسازی شده و جادار برای مشتریان جذاب خواهد بود. بنابراین می‎توانید حاضر و آماده بودن ملک تجاری مورد نظر خودتان را از این منظر نیز مورد توجه قرار دهید یا خودتان بعدا به بازسازی آن بپردازید.

5- مجوزهای قانونی برای ملک تجاری در ترکیه

حوزه ‎های تجاری مختلفی در املاک تجاری وجود دارد. گاهی اوقات بسته به کاری که انجام خواهید داد، لازم است مجوزهای خاصی دریافت کنید. به عنوان مثال، فروش مشروبات الکلی در فاصله 100 متری مدرسه یا مسجد در ترکیه ممنوع است. در صورت عدم رعایت ممنوعیت، مجوز الکل محل کار باطل می‎شود. شرایط خاص و مسائل حقوقی از این قبیل باید بررسی شود و از قبل مجوزهای ویژه لازم برای محل کار گرفته شود.

مزایای سرمایه گذاری و خرید املاک تجاری ترکیه

بدون شک خرید ملک تجاری در ترکیه مانند خریدن مغازه در ترکیه و یا خریدن یک دفتر اداری در ترکیه می تواند دارای مزایای بسیاری باشد که هرساله بسیاری در تلاش برای آن هستند

 • مهمترین مزیت خرید ملک تجاری در ترکیه دریافت اقامت
 • کاهش مالیات
 • املاک و مستغلات ارزان تر از اروپا
 • بازده خوب سرمایه گذاری
 • محیط اجتماعی با فرهنگی نزدیک به ایران
 • هزینه های زندگی پایین
 • طبیعت و آب و هوای معتدل ترکیه
 • درآمد بالا با توجه به رونق گردشگری
 • نزدیک بودن به ایران

آیا میتوان ملک تجاری خریداری شده در ترکیه را اجاره داد؟

بله شما می‎توانید پس از خرید ملک و دریافت اقامت خود، ملک خود را اجاره دهید، که در این حالت تفاوتی بین املاک مسکونی و تجاری ترکیه وجود دارد، معمولا اجاره املاک تجاری ترکیه پربازده و سودآورتر هستند خصوصا اگر ارزش ملک بالا و در منطقه تجاری مناسبی قرار داشته باشد، همینطور شما لازم نیست نگران دغدغه‎ های جانبی همچون هزینه ‎های نگهداری ملک تجاری خود باشید، زیرا تمام این هزینه‎ها به عهده مستجر  است اما در ملک مسکونی اینگونه نیست.

حق کار در ترکیه چگونه است؟

متقاضیان مهاجرت به ترکیه باید این نکته را در نظر بگیرند که برای زندگی در هر کشوری نیاز به اجازه کار دارند، در ترکیه نیز اتباع خارجی در چارچوب قوانین بین المللی حق کار دارند. اما در قدم اول به این نکته دقت کنید که شما به عنوان اتباع خارجی نمی‎توانید بدون دریافت مجوز کار به فعالیتی مشغول شوید و باید این مجوز را از وزارت خانواده، کار و تامین اجتماعی دریافت کنید به علاوه برای یکسری مشاغل محدود نیز محدودیتهایی برای شما وجود دارد مانند مشاغل نظامی و … اما نکته قابل ذکر این است که مجوز کار نیز انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی هر یک پرداخته ‎ایم تا شما بنابر شرایط مهاجرتی خود، آگاه باشید که کدام نوع مجوز کار برای شما مناسب تر است.

انواع مجوزهای کار در ترکیه

بنابر مطالب ذکر شده، در این بخش به معرفی و توضیح انواع مجوز کار در ترکیه پرداخته ‎ایم که شما به کمک این اطلاعات می‎توانید مجوز مورد نظر خود را دریافت کنید.

مجوز کار موقت: طبق قانون بین المللی کار، شما به عنوان مهاجر می‎توانید درخواست مجوز کار بدهید، اگر درخواستتان پذیرفته شود، حداکثر مجوز کار یکساله دریافت می‎کنید. پس از پایان این دوره در صورتی که بخواهید می‎توانید مجددا با همان کارفرما یا در موسسه ‎ای دیگر، مجوز کار خود را تمدید کنید، درخواست دوم مجوز کار حداکثر دوساله است و در برنامه‎ های تمدید بعدی حداکثر سه سال می ‎باشد.

مجوز کار نامحدود: مهاجرانی که دارای مجوز اقامت دائم و یا اجازه کار برای حداقل 8 سال هستند، می‎توانند برای دریافت مجوز کار نامحدود اقدام کنند. بنابراین شما به عنوان اتباع خارجی یا مهاجر وارد شده به ترکیه، با دریافت مجوز کار نامحدود می‎توانید از تمام حقوقی که افراد با اقامت طولانی مدت برخوردار هستند، بهره‎مند شوید.

اجازه کار مستقل: اگر شما تخصص در زمینه خاصی دارید به این صورت که نیروی کار نخبه به حساب بیایید، می‎توانید مجوز کار مستقل دریافت کنید که شرایط آن در قوانین دیگر مشخص شده  است.

کارت فیروزه‎ای: طبق مقاله ‎های پیشین در ارتباط با مهاجرت و زندگی در ترکیه، کارت فیروزه‎ای به معنی شهروند بودن شما در این کشور است و شما مانند هر شهروند دیگری اجازه کار در این کشور را دارید. می‎توانید در مسیرهای متفاوتی همچون علم و فناوری، آموزش، حرفه‎ های تجربی و فنی و یا سرمایه‎ گذاری حتی وارد شوید.

آیا با خرید ملک تجاری در ترکیه، به اعضای خانواده فرد متقاضی نیز اقامت ترکیه داده می‎شود؟

طبق مقاله مهاجرت به ترکیه با خرید ملک برای شما شرح دادیم که می‎توانید با خرید ملکی حداقل به ارزش 400 هزار دلار برای اخذ اقامت ترکیه اقدام کنید. شما پس از اخذ اقامت خود اصلا لازم نیست نگران دریافت اقامت اعضای خانواده تحت تکلف خود باشید، طبق قوانین اقامت خانوادگی ترکیه، شما می‎توانید برای همسر خود و همچنین فرزندان خود را اجازه اقامت ترکیه را دریافت کنید. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر بیش از یک همسر دارید تنها به یکی از آنها اجازه اقامت خانوادگی داده می‎شود با این حال به تمامی فرزندان فرد متقاضی، اجازه اقامت ترکیه داده می‎شود. مجوز اقامت خانواده حداکثر به مدت سه سال صادر می‎شود و فرد متقاضی برای اخذ اقامت خانواده باید شرایطی را دارا باشد که به شرح ذیل است:

 • دارا بودن بیمه درمانی فرد متقاضی
 • عدم سو پیشینه فرد متقاضی در 5 سال گذشته
 • اقامت حداقل یکساله فرد متقاضی

همسری که کمتر از 18 سال نباشد

آیا الزامی برای افتتاح حساب در ترکیه پیش از اخذ اقامت وجود دارد؟

خیر، الزامی برای افتتاح حساب در ترکیه پیش از اخذ اقامت وجود ندارد، زیرا شما به کمک وکیل خود می‎توانید ملک مورد نظرتان را خریداری کنید سپس فیش بانکی را برای انتقال سند باید همراه خود داشته باشید. اما اگر خودتان کارهای ملکی و قراردادهایتان را قرار است به تنهایی انجام دهید، به افتتاح حساب برای حواله مبلغ مورد نظر خود به حساب مالک نیاز دارید در این حالت احتمالا به دلیل ملیت خود دچار مسائلی می‎شوید که باید برای رفع آنها اقداماتی را انجام دهید که به شرح ذیل است:

 • اولین قدم این است که برای افتتاح حساب بانکی خود در ترکیه، حتما باید حضوری مراجعه کنید که برای این منظور هزینه اولیه یک سفر به ترکیه برای شما وجود دارد.
 • قدم دوم انتخاب بانک مورد نظرتان است که در این میان ما بانک زراعت را به شما پیشنهاد می‎کنیم زیرا این بانک دولتی است و شرایط عادلانه‎تری برای افتتاح حساب شما به عنوان اتباع خارجی در نظر دارد.
 • قدم سوم ارائه آدرسی معتبر و یا قبض آب و برق معتبر می‎باشد، که می‎توانید آدرس ملک مورد نظر خود را به بانک ارائه دهید.

البته شما می‎توانید تمامی این مراحل را به واسطه وکیل خود انجام دهید، که هم راهی مطمئنتر و هم کمی پرهزینه‎ تر است اما با خیالی آسوده می‎توانید تمامی مراحل را پیش ببرید.

حرف نهایی:

در بالا به سوالاتی که ممکن است شما هنگام خرید ملک در ترکیه باید به آن توجه کنید را پاسخ دادیم، اعم از شرایطی که برای خرید  ملک تجاری وجود دارد، چه محدودیت‎هایی دارد و چگونه می‎توان برای خرید ملک تجاری درخواست داد و …

همانطور که مشاهده می‎شود، مواردی که شمما به عنوان متقاضی مهاجرت به ترکیه در خرید ملک تجاری باید به آن توجه کنید، یک موضوع تکنیکی و جزیی است که باید در نظر گرفته شود. ما به شما پیشنهاد میکنیم برای اینکه مطابق با آنچه باید در خرید ملک در ترکیه در نظر گرفته‎اید، عمل کنید و بدون تجربه منفی، تمامی مراحل را طی کنید، لازم است در هر مرحله از وکیل با تجربه مشاوره بگیرید.