مزایای خرید خانه در استانبول

14دی 1401
0 نظر
مزایای خرید خانه در استانبول

همه ما میدانیم یکی از بزگترین لذت‌های هر فردی خانه دار شدن اوست بخصوص اگر این خانه در کشور دیگری باشد. در سال‌های اخیر خرید خانه در ترکیه رونق بسیاری را گرفته است و باید بدانید میزان سرمایه گذاری در بخش خانه و ملک در تمام ترکیه یک طرف و در طرف دیگر استانبول اما چرا باید بیشتر حجم سرمایه گذاری در بخش ملک در این کشور مربوط به شهر استانبول میشود؟ بدون شک باید به مزایای خرید خانه در استانبول توجه کنید. استانبول یک شهر مدرن و بزرگ است که سرمایه گذاری در بخش خرید ملک و خانه در استانبول بسیار زیاد است که ما در تیم حقوق افشار املاک به آن خواهیم پرداخت.

اخذ اقامت یا شهروندی ترکیه

یکی از مزایای خرید خانه در ترکیه دریافت اقامت و یا شهروندی این کشور است. باید صادقانه بگوییم که فرقی نمیکند کدام شهر ترکیه باشد در نهایت شما باخرید خانه به ارزش 400 هزار دلار شهروندی این کشور را دریافت خواهید کرد ولی بدانید که گزینه اول اکثر ایرانیان شهر استانبول است خرید ملک در استانبول علاوه بر شهروندی 10ها مزیت دیگر را میدهد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

استانبول دو قاره در یک شهر

همه ما میدانیم ترکیه یک کشور اروپایی است اما از لحاظ موقعیت قرار گیری این کشور در جهان باید بگوییم کل کشور ترکیه و بخشی از استانبول در قاره آسیا قرار دارد و فقط بخشی از شهر استانبول در اروپا قرار گرفته است. یکی از مزایای خرید خانه در استانبول این است که شما در بخش اروپایی قرار بگیرید. خرید ملک و خانه در استانبول بخصوص در بخش اروپایی این شهر میتواند به شما در ساخت یک آینده روشن کمک کند.

 

استانبول دو قاره در یک شهر

 

استانبول شهری زیبا

آب، خاک و جنگل یه ویژگی در یک شهر به همراه ساختمان ها و خانه های مدرن همه و همه آنها باعث میشوند تا استانبول تبدیل به یکی از زیباترین نقاط ترکیه و یا حتی جهان شود. شاید این مزیت باعث شده باشد تا بسیار استانبول را برای خرید خانه انتخاب کنند. استانبول شب های بسیار زیبایی را دارد و شما می توانید در امنیت در خیابان استقلال و یا در کنار ساحل زیباری آن قدم بزنید. زیبایی این شهر مثال زدنی است و شما باید یک بار به این شهر سفر کنید تا متوجه زیبای آن شوید.

هزینه پایین زندگی در ترکیه

هزینه زندگی در کشور ترکیه در مقایسه با کشورهای اروپایی و ایالات متحده بسیار مقرون به صرفه تر است، البته که نحوه زندگی هر فرد در هر نقطه از جهان تا حد زیادی به خود شخص نیز بستگی دارد. اگر شما اجازه کار در ترکیه را هم گرفته باشید و بتوانید درآمدی نیز در این میان کسب کنید، حتما زندگی خوبی را در این کشور همسایه تجربه خواهید کرد. هزینه زندگی در ترکیه فاکتور محرک و اثرگذاری است که به مهاجران خارجی در تصمیم گیری درباره محل اقامت در ترکیه کمک فراوانی می کند.

کشور ترکیه به لحاظ کشاورزی و دامپروری بسیار توسعه یافته است، از این رو میوه و سبزیجات تازه، گوشت و محصولات لبنی به راحتی و با قیمت مناسب در دسترس هستند. بنابراین هزینه های مواد غذایی بسیار پایین است، در کنار این ها هزینه های تحصیل، حمل و نقل و سایر هزینه ها در حد معقولی می باشد.

هرچند که هزینه زندگی در استانبول به نسبت چند شهر دیگر ترکیه بالاتر است ولی در مجموع نسبت به اروپا و بسیار از کشورهای جهان پایین تر است و این از مزایای خرید خانه در استانبول است.

 

استانبول مرکز تجار و اقتصادی ترکیه

 

استانبول یکی بزگترین شهرهای منطقه

استانبول 7 برابر شهر تهران است بله درست متوجه شدید، شهر تهرانی که در نگاه بسیاری از ما یک کلان شهر است و همیشه از بزرگی آن سخن می‌گوییم و این را نیز در نظر بگیرید که تهران جمعیتی حدودا 9 میلیونی دارد و در برابر آن استانبول جمعیت 15 میلیونی و این یعین یک بازار بزرگ و جذاب برای آن دسته از متقاضیان خرید ملک در استانبول و سرمایه گذاری در آن که با یک بازار 15 میلیونی روبه رو هستند. این را باید از مزایای خرید خانه در استانبول دانست.

استانبول مرکز تجار و اقتصادی ترکیه

استانبول پایتخت نیست ولی همیشه مرکز زندگی اقتصادی کشور ترکیه بوده‌است که این به خاطر موقعیت اتصالی بین‌المللی راه‌های مرزی زمینی و دریایی می‌باشد. آن تقریباً ۲۰ درصد از کار صنعتی ترکیه و ۳۸ درصد از فضای کاری صنعتی ترکیه را شامل می‌شود. بعلاوه ۵۵ درصد از تولیدات شهر ترکیه از تجارت و دادوستد و ۴۵ درصد از دادوستد کشور از عمده فروشی و ۲/۲۱ درصد تولیدات ترکیه از فراورده‌های انبوه ملی بدست می‌آید. شاید برای شما جالب باشد که بدایند 40درصد مالیات ترکیه از این شهر تامین میشود و موارد بسیاری دیگر که قدرت اقتصادی این شهر جذاب را نشان میدهد.

سرمایه گذاری مطمئن برای ایرانیان

مواردی که تا به اینجا گفتیم باعث شده است که نه تنها ایرانیان بلکه بسیاری از خارجیان از کشورهای اروپایی به دنبال خرید خانه در این شهر شوند و این موضوع و موارد دیگر باعث شده است که تقاضای خرید خانه در استانبول بسیار افزایش یابد تا از این رو هرروزه افزایش قیمت چشمگیری در این شهر را شاهد باشید به این صورت که شما باخرید ملک در استانبول انتظار افزایش قیمت حداقل 30 درصدی در سال بعد را داشته باشید و این میتواند یکی از بزرگترین مزایای خرید خانه در استانبول باشد.

 

 

دیگر مزایای خرید خانه و ملک در استانبول

باز هم میگوییم که این شهر بهترین نقطه خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه است و در یک مقاله نمیشود مزایای خرید خانه در استانبول را برای شما ذکر کنیم ولی چند مزیت دیگر را به صورت تیتر وار برای شما میگوییم که مناسب آنهایی است که قصد خرید ملک و زندگی در استانبول را دارند

 • آب و هوای  مناسب
 • نرخ بیکاری پایین نسبت به دیگر نقاط ترکیه
 • نرخ بالای سود در خرید ملک
 • اقتصاد قدرت مند و رو به رشد
 • زندگی در بخش اروپایی ترکیه
 • وجود دانشگاه و مدره های برتر با هزینه کم
 • نزدیکی فرهنگ این کشور و شهر به ایران
 • دریافت راحت اقامت و تابعیت ترکیه
 • هزینه معقول زندگی در این شهر نسبت به نقاط دیگر اروپا
 • مالیات بر املاک پایین
 • نمونه کارهای متنوع برای هر سلیقه ای

پیام بگذارید