کلیسای چورا ؛ میراثی از دوران بیزانس

2مرداد 1400
0 نظر
افشار املاک


این کلیسا در دوره ی بیزانس ساخته شده است و تلفیقی از هنر بیزانس ها و هنر اسلامی در ساخت آن استفاده شده است. کورا یا چورا کلیسایی تاریخی و زیبا در استانبول است که تاریخچه ‌ای طولانی دارد و امروزه به موزه ‌ی کاریه تبدیل شده و دیوارنگاری‌ های جالبی از زندگی مریم مقدس گرفته تا معجزات عیسی مسیح را به نمایش می‌ گذارد. برای اینکه بیشتر درباره ی کلیسای کورا در استانبول بدانید در ادامه همراه ما در سفر به استانبول باشید.

اگر بخواهیم مختصری از تاریخ کلیسای کورا در استانبول بگوییم، این بنای تاریخی گذشته ی طولانی دارد و به راحتی می توانید تاریخچه ی شهر استانبول را بشناسید. کلیسای کورا را در دوران سلطنت «ژوستینین یکم» (Justinian I) تأسیس کردند که از سال ۵۲۷ تا ۵۶۵ میلادی بر امپراتوری روم شرقی حکومت داشت. این کلیسا ابتدا با نام «کلیسای ناجی مقدس کورا» شناخته می‌شد و آن را بر روی خرابه‌های کلیسایی دیگر بنا کرده بودند که بیرون از دیوارهای پایتخت سابق امپراتوری روم شرقی، یعنی شهر قسطنطنیه (استانبول امروزی) قرار داشت. نام کلیسای کورا در استانبول واژه ای یونانی است که به معنی حومه ی شهر است و به همین موضوع هم اشاره دارد که کلیسای اصلی، بیرون از دیوارهای شهر واقع شده بود.

اطلاعات لازم برای بازدید از کلیسای کورا در استانبول

به منظور دسترسی به کلیسای کورا در استانبول باید به ۵ کیلومتری شمال غربی سلطان احمد بروید و حدود ۲ ساعت برای بازدید از آن باید زمان بگذارید.

آدرس: Address: Ayvansaray Mh., Kariye Cami Sk. No ۲۶, Fatih/İstanbul, Turkey

تلفن: ۶۳۱۹۲۴۱-۰۲۱۲

زمان بازدید از کلیسای کورا

این کلیسا در همه ی روزها به غیر از چهارشنبه ها باز است، لازم است بدانید که در روزهای دیگر موزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ پذیرای بازدید کنندگان است و بدلیل محدودیت بلیط و همچنین مرمت های دائمی کورا ، حتما از قبل با مسئولین کورا برای بازدید هماهنگ کنید.

هزینه بازدید از کلیسای کورا در استانبول ۶ لیر است.

پیام بگذارید