هنگام اجاره محل کار به چه نکاتی باید توجه کرد؟

از آنجا که معمولاً برای اجاره طولانی مدت برنامه ریزی می شود ، تصمیم گیری در مورد اجاره محل کار با دقت مفید است. با توجه به چند نکته هنگام اجاره محل کار می توان تصمیم دقیق گرفت. مواردی که هنگام اجاره محل کار باید به آنها توجه کنید:

محیطی متناسب با تجارت خود انتخاب کنید
انتخاب مکان با توجه به منطقه کار برای ادامه کار مهم است. انتخاب مکانی که شرکت های همان بخش در آن مستقر هستند مفید است. بنابراین مشتریانی که به خدمات یا محصولات مشابه نیاز دارند با سهولت بیشتری قابل دسترسی هستند. هنگام تصمیم گیری در مورد محل ، می توان مجاورت با نقاط تأمین و حمل و نقل را نیز در نظر گرفت.

به قرارداد اجاره توجه کنید

قرارداد اجاره شامل مواردی از قبیل قیمت اجاره ، آغاز اجاره و اجزای تحویل شده به مستاجر است. قبل از امضای قرارداد اجاره محل کار ، توجه به مواردی که مسئولیت های مستأجر را مشخص می کند ، مانند نرخ افزایش اجاره و مدت اجاره مفید است. علاوه بر این ، در صورت نیاز به استفاده از محل کار هنگام خرید شخص جدید ، قرارداد اجاره می تواند فسخ شود. برای جلوگیری از چنین وضعیتی می توان حاشیه نویسی را به قرارداد اجاره افزود. بنابراین ، مستاجر محل کار لازم نیست تا مدت مشخص شده در قرارداد ، املاک و مستغلات را تخلیه کند. امضای موافقت نامه اجاره محل کار در حضور یک دفاتر اسناد رسمی می تواند حل اختلافاتی را که بعداً بوجود می آیند تسهیل کند.

هزینه ها را دریابید
می توان با مالک املاک و مستغلات توافق کرد که چه کارهایی باید قبل از اجاره انجام شود و چه کسی هزینه ها را پرداخت خواهد کرد. اطلاعات مربوط به سهم محل کار و سایر هزینه ها در صورت اشتغال مشترک می تواند بدست آید. اجاره محل کار لازم است در بانک واریز شود. با افزودن تاریخ پرداخت اجاره و اطلاعات حساب بانکی به قرارداد ، در آینده مشکلی پیش نخواهد آمد.

شرایط محیطی را ارزیابی کنید
فرصت های محیطی محل کار نیز تصمیم اجاره را تعیین می کند. وجود تسهیلاتی مانند پارکینگ ، محل نگهداری یا امنیت که ممکن است با توجه به منطقه تجاری مورد نیاز باشد نیز باید ارزیابی شود. همچنین می توان به کفایت مکانهایی مانند اتاق جلسات ، آشپزخانه یا محل کار مشترک در محل کار توجه کرد.

پیام بگذارید