موزه شکلات

2مرداد 1400
0 نظر
خرید خانه در استانبول

موزه شکلات واقع در منطقه اسنیورت در غرب شهر استانبول ترکیه یکی از محبوبترین اماکن فرهنگی برای کودکان به ویژه در تعطیلات میان ترم محسوب می‌شود.

این موزه سال 2014 توسط یک شرکت تولیدکننده شکلات در زمینی به مساحت 5 هزار مترمربع تأسیس شد.

ورود به این موزه، یعنی مطالعه تاریخ با چاشنی شکلات. بسیاری از آثار تاریخی در این موزه با استفاده از شکلات توسط هنرمندان طراحی شده است که برخی از آنها عبارتند از:

برج گالاتا، مسجد سلطان احمد، برج دختر، پل شهدای 15 جولای، تندیس مصطفی کمال آتاتورک، سلطان محمد فاتح و عثمان غازی.

مجسمه مولانا جلال‌الدين الرومی و تصاویری از دوره سلجوقیان نیز با شکلات ساخته و با آن قاب گرفته شده است. این مکان تریستی استانبول از دیدگاه علاقه‌مندان و دوستداران فضای هنری موزه‌ای شیرین به شمار می‌رود.

دیدنی های موزه شکلات استانبول

مجسمه‌های منحصر به فرد
امکان سرو هر نوع غذا و کیک شکلاتی
مشاهده نحوه پخت انواع شیرینی و کیک شکلاتی به روش خاص از نزدیک
مکان اختصاصی برای کودکان
کافی‌شاپ اختصاصی
کارگاه آموزش شکلات سازی برای کودکان
امکان عکاسی برای گردشگران
و…
نحوه دسترسی به موزه شکلات استانبول

برای رسیدن به موزه شکلات استانبول از ایستگاه M.Zahit Kotku Camii، با تاکسی این مسیر را باید طی نمود. به سمت غرب در ‪TEM Yanyolu‌ به سوی ‪۱۵۸۵٫ Sk‌/‪۱۶۷۸٫ Sk.‌ بروید، گردش به راست به طرف ‪۱۵۸۵٫ Sk‌/‪۱۶۷۸٫ Sk.‌، ۲۶۰ متر، سپس کم‌تر از یک دقیقه پیاده روی مستقیم مساوی رسیدن به نقطه پایان خواهد بود.

اگر شما در ایستگاه Yanyolu Tem پیاده شده باشید، باید این مسیر را دنبال نمایید. از نقطه توقف اتوبوس به سمت شمال غربی (سربالایی) ‪TEM Yanyolu‌ به سوی‪۱۵۸۵٫ Sk‌/‪۱۶۷۸٫ Sk.‌ بروید، گردش به راست به طرف ‪۱۵۸۵٫ Sk‌/‪۱۶۷۸٫ Sk.‌، مسیر را به صورت مستقیم تا کم‌تر ۲۰۰ متر ادامه دهید. فاصله شما تا نقطه پایان کم‌تر ۱۰ دقیقه خواهد بود

پیام بگذارید