منطقه باشاک شهیر استانبول

27خرداد 1401
0 نظر
محله باشاک شهیر استانبول

اگر به دنبال بهترین مناطق استانبول هستید این متن رو به شما پیشنهاد می‌کنم. منطقه باشاک شهیر استانبول در بخش اروپایی استانبول واقع شده است، دارای زیرساخت های بسیار مدرن و پیشرفته ای است که سرمایه گذاران داخلی و خارجی را از اقصی نقاط جهان به خود جذب می کند. باشاک شهیر در استانبول یکی از حیاتی ترین مناطق در بخش اروپایی این شهر میباشد که شامل ۳۹ منطقه (شهری) است که بین قاره های اروپا و آسیا در دو طرف شهر گسترش یافته است. در ترکیه شهر استانبول به خاطر همین ویژگی اروپایی آسیایی قابل توجه است.

شهرداری باشاک شهیر در سال ۲۰۰۸ پس از جدا شدن از كوچوک چکمجه تاسیس شد، از شمال با آرناووتكوی، از شمال شرقی با ایوب، از شرق با سلطان قاضی و اسنلار ، از جنوب با باغچیلار ، كوچوك چکمجه و آوجیلار و اسنیورت از جنوب غربی همسایه است. اگر قصد اجاره یا خرید ملک در استانبول را دارید با کارشناسان املاک افشار در تماس باشید.

جغرافیای باشاک شهیر در استانبول

باشاک شهیر (Başakşehir) از منطقه شمالی توسط جنگل های وسیع سبز احاطه شده است، شامل درختان سرو، درختان کاج و درختان همیشه سبز در طول سال است، رودخانه ای از منطقه عبور می کند، یک سد نیز در امتداد رودخانه وجود دارد، که به دریاچه کوچوک چکمجه می ریزد و مناطق طبیعی زیبا در سراسر منطقه، علاوه بر یک دریاچه مصنوعی بزرگ ایجاد می کند.

 

(Başakşehir) نقشه باشاک شهیر

 

امکانات طبیعی در باشاک شهیر

باشاک شهیر از نظر زیرساخت های مدرن، پیشرفته ترین منطقه در استانبول است. از امکانات طبیعی و مصنوعی بسیاری برخوردار است و دارای یکی از بزرگترین و متنوع ترین دره های طبیعی در منطقه سازلیدار است. همچنین شامل یک پارک طبیعی باستانی است که از تنوع زیستی و میراث تاریخی منطقه محافظت می کند.

این ناحیه همچنین شامل دره دیگری به نام دره آب است که در محله پنجم باشاک شهیر (Başakşehir) واقع شده است. مساحت آن ۴۵ هزار و ۷۲۳ متر مربع است. شامل ۲۶،۰۰۰ متر مربع جاده عابر پیاده است. همچنین تعدادی از امکانات حیاتی مانند مراکز خرید، کلوپ های ورزشی، رستوران ها، کافه ها و بسیاری از امکانات دیگر وجود دارد.

دریاچه ۲۶،۰۰۰مترمربعی معروف باشاک شهیر بزرگترین دریاچه مصنوعی استانبول است که در منطقه باغچه شهیر واقع شده است و مربوط به باشاک شهیر است. در محوطه ۳۰۰،۰۰۰ متر مربع باغ محوطه ای، مجاور رستوران ها، زمین های بازی، کلوپ های خصوصی و کافه ها … می باشد. این منطقه دارای دومین میدان بزرگ برای فستیوال ها در استانبول است و برای بسیاری از رویدادهای مختلف در طول سال مورد استفاده قرار می گیرد. نمایش های تئاتر، کنسرت ها، جشنواره ها و جشن های ماه رمضان از نکات جالب توجه است.

باشاک شهیر در استانبول دارای یک جنگل محافظت شده در منطقه شاملار است و این جنگل شامل تنوع زیادی از حیوانات وحشی مانند روباه، عقاب و بسیاری دیگر از حیوانات وحشی است. علاوه بر فضاهای سبز وسیعی که برای پیاده روی طراحی شده بود، توسط شهرداری باشاک شهیر به ساکنان محله اختصاص داده شد، این جنگل در مساحت تقریبی ۵۰ کیلومتر مربع گسترش یافته است.

امکانات آموزشی در باشاک شهیر

به زودی یک دانشگاه دولتی در این منطقه افتتاح می شود. چندین دانشگاه خصوصی در این منطقه نیز افتتاح می شوند، از جمله دانشگاه ابن خلدون که تعدادی دروس به زبان عربی تدریس می کند. همچنین تعدادی مدارس عربی و بین المللی، مدارس خصوصی و مدارس دولتی وجود دارد که کلیه مراحل دیگر آموزش ، از دبستان تا دبیرستان را پوشش می دهد. اگر قصد اجاره یا خرید ملک در این محله استانبول (Başakşehir) را دارید با کارشناسان املاک افشار در تماس باشید.

خدمات بهداشتی و درمانی در باشاک شهیر استانبول

از نظر سطح بهداشت، یک بیمارستان عمومی بزرگ در باشاک شهیر به همراه ۲۳ مرکز درمانی از کلینیک های دولتی وجود دارد و تعداد زیادی بیمارستان خصوصی دولتی اخیراً اقدام به تاسیس یک شهر بهداشتی یکپارچه در باشاک شهیر بزرگترین شهر در نوع خود در قاره اروپا کرده است. هشت بیمارستان تخصصی با ظرفیت ۲،۶۸۲ تختخواب، مجهز به جدیدترین فناوری پزشکی، در حال ساخت هستند تا بیمارستان های جدید را در زمره بزرگترین بیمارستان های کشور قرار دهند.

این بیمارستان ها از نظر تخصص به بیمارستان های کودکان، بیمارستان های عمومی، زنان و زایمان، بیمارستان های سرطان، بیمارستان های جراحی مغز و اعصاب، بیمارستان های قلب، بیمارستان های روانپزشکی، درمان های جسمی و توانبخشی تقسیم می شوند.

خدمات و زیرساخت‌های متمایز محله باشاک شهیر

در سطح شهرداری، دولت ترکیه در حال ساخت یک میدان مرکزی بزرگ ۶۰،۰۰۰ مترمربعی در باشاک شهیر است و پیش بینی می شود دومین میدان بزرگ استانبول باشد که اندازه دو برابر میدان معروف تکسیم می باشد. شبکه حمل و نقل زیرزمینی از میدان عبور می کند و به سایر مناطق اروپایی و آسیایی استانبول می رسد و دسترسی منطقه را آسان می کند.

این میدان با تعدادی از امکانات حیاتی مانند بزرگترین باغ گیاه شناسی اروپا ، ۳۶۸،۰۰۰ متر مربع، پارکینگ برای هزاران اتومبیل، بسیاری از رستوران ها و کافه ها و یک مسجد بزرگ برای ۵،۰۰۰ نمازگزار احاطه شده است. اگر قصد اجاره یا خرید ملک در این محله استانبول را دارید با کارشناسان املاک افشار در تماس باشید.

شبکه حمل و نقل در باشاک شهیر

باشاک شهیر در استانبول به یک شبکه حمل و نقل قوی مانند اتوبوس های عمومی و خصوصی و خط مترو بستگی دارد و یک ایستگاه ارتباطی وجود دارد که دسترسی به مناطق مهم استانبول را تسهیل می کند، مانند فرودگاه بین المللی آتاتورک و قطار مارمارای که ارتباط بین قاره های اروپا و آسیا را برقرار می کند. دولت با هزینه ۴۵۰ میلیون لیر ترکیه در حال کار روی خط جدید تراموا در باشاک شهیر است.

محیط اجتماعی در باشاک شهیر

منطقه باشاک شهیر در استانبول یک محیط اجتماعی غنی با مجتمع های خرید ، تئاتر ، سینما ، سالن های کنفرانس و جشن ها و همچنین امکانات برای افراد با نیازهای ویژه را دارا می باشد. بزرگترین استادیوم ورزشگاه در منطقه المپیک ، بزرگترین استادیوم ورزشی در ترکیه است. این منطقه با ساختار جمعیتی جوان مشخص می شود و مناطق استانبول از نظر جمعیت جوانان است که حدودا افراد زیر ۲۰ سال ۴۰٪ از کل جمعیت را تشکیل می دهند.

این منطقه دارای زیرساخت های بسیار مدرنی است که به عنوان یکی از راه حل های جهان در شهرهای هوشمند در سطح جهان رتبه بندی می شود. اگر قصد اجاره یا خرید ملک در این محله استانبول را دارید با کارشناسان املاک افشار در تماس باشید.

پیام بگذارید