بازار بزرگ استانبول

1مرداد 1400
0 نظر
خرید خانه در استانبول

شاید کمتر چیزی مثل خرید کردن و گشت و گذار در یک بازار بزرگ و پر زرق و برق، بتواند یک ایرانی را سر شوق بیاورد. بازار بزرگ یا گرند بازار یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی استانبول برای خانم‌هاست. به دلیل سرپوشیده بودن این بازار در زبان ترکی به آن کاپالی چارشی گفته می‌شود که به معنی بازار سرپوشیده است. بازار بزرگ استانبول نیز به دستور سلطان محمد و در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده است.برای خرید کردن در این بازار بهتر است قبل از رفتن به آن لیستی از چیزهایی که می­خواهید را تهیه کنید، تا در بازاری که وسعت آن ممکن است هر خرید کننده غیرحرفه­ای را دچار خستگی و سردرگمی کند، دچار مشکل نشوید.

در بازارهای استانبول تا می‌توانید چانه بزنید.  معمولا فروشندگان  به چانه زدن مشتریان عادت دارند و قیمت‌های اولیه‌شان بالاتر است.برای کاهش قیمت جنس عادت دارند. در بعضی موارد قیمت اجناس را حتی تا 50 درصد قیمت می‌توانید پایین بیاورید.

آدرس گرند بازار استانبول

معروفیت و استقبال فراوان از بازدید و خرید از بازار بزرگ باعث شده، مسئولین شهر استانبول سرویس حمل و نقل بسیار مطلوب و مورد قبولی را برای آن در نظر بگیرند. بنابراین شما از هر کجای استانبول که بخواهید می­‌توانید با استفاده از مترو به بازار بزرگ استانبول برسید. فقط کافی است به طرف ایستگاه سلطان احمد حرکت کنید. این بازار همه روزه به جز روزهای یکشنبه باز است و همواره آماده ارائه خدمت به مشتریان و خیل توریست­های شهر استانبول است.

پیام بگذارید