اوت‌ لت ویاپورت

1مرداد 1400
0 نظر
افشار املاک

معنای لغوی اوت لت (outlet) «حراجی» است. نخستین فروشگاه‌های‌ اوت لت در دهه 30 در شرق ایالات متحده ساخته شدند. صاحبان برند‌های مختلف اجناس آسیب‌دیده و مازاد خود را در این فروشگاه‌ها به فروش می‌رساندند. رفته رفته این مراکز گسترش یافتند و شعبه‌های مختلفی در سراسر جهان ساختند. هم‌چنین چند سالی است که این مراکز در استانبول پا گرفته‌اند و تعداد آن‌ها بی‌شمار شده است. در این فروشگاه‌ها می‌توانید انواع برندها را با قیمتی مناسب بخرید. بنیانگذار این فروشگاه‌ها را به هارولد آفوند، بیانگذار کمپانی کفش دکستر، نسبت داده‌اند. امروزه اوت لت‌ها تاثیر به سزایی در اقتصاد کشورها دارند و نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.


ویاپورت مجموعه تجاری_تفریحی‌ است که در سال 2008 در بخش آسیایی استانبول تاسیس شد. مکان دقیق این مجموعه نزدیک فرودگاه صبیحا (Sabiha) واقع در منطقه پیندیک است. با اتوبوس‌هایی که تا ایستگاه İlaç Fabrikası می‌روند می‌توانید خود را به این مرکز برسانید. از این ایستگاه تا اوت لت حدود 10 دقیقه پیاده روی لازم است. در مطلب راهنمای حمل و نقل عمومی استانبول بیشتر بخوانید. هم‌چنین اگر در بخش اروپایی هستید و می‌‌خواهید به ویاپورت بروید، مطلب «چطور بین دو بخش اروپایی و آسیایی استانبول تردد کنیم؟» را بخوانید.

در اوت لت ویاپورت چه می‌بینیم؟
ویاپورت دارای بخش‌های مختلف تفریحی، لوکس و اوت لت است که با معماری قدیمی ساخته شده. در این مجموعه علاوه بر اینکه برندهای معروف دنیا را با قیمتی مناسب می‌توانید بخرید، می‌توانید از تفریحات متنوع لذت ببرید. در مرکز ویاپورت بخش‌های مختلفی مثل شهربازی، آمفی تئاتر، سینما، بولینگ، پیست اسب‌سواری، پیست ماشین بازی و.. دیده می‌شود. هم‌چنین این مرکز دارای تعداد زیادی فروشگاه، نمایشگاه، داروخانه، هتل و دریاچه مصنوعی است. امکانات رفاهی و خدماتی پیشرفته‌ای نیز در این مرکز دیده می‌شود.
کی به اوت لت ویاپورت برویم؟
اوت لت ویاپورت از ساعت 10 صبح الی 10 شب مشغول فعالیت است. به طور معمول، حدود دو ساعت برای بازدید از این اوت لت زمان لازم دارید.

outlet

پیام بگذارید